Завдання для учнів на навчальну онлайн-практику 2020-2021 н.р.
Графік проведення навчальної онлайн-практики 2020-2021 н.р.
Відбувся захист проєктів, реалізованих учнями 10 класу інформаційно-технологічного профілю навчання. На ньому було представлено результати дослідження та розрахунків із теми "Сонячні панелі для школи" (керівник - Галушка Л.П.), презентовано "Підсумки діяльності Гадяцького ліцею l-III cтупенів №1 імені Олени Пчілки за 2020-2021 н.р." та ролик-візитку ліцею (керівник - Костенко Л.О.).
Протягом навчальної онлайн-практики учні 10 класу економічного профілю навчання працювали над проєктом "Шкільний громадський бюджет" під керівництвом Гарнаги С.І. На захисті були представлені проєкти на теми: " Кабінен географії та економіки в школі", "Шафи-локери для учнів", " Спортивні діти", "Спортивна роздягальня для дівчат", "Сучасний медичний пункт", "Установлення баскетбольних сіток", "Кімната відпочинку для учнів".
Сьогодні відбувся захист проєктів із географії учнів 10 класу економічного профілю навчання на тему "Україна - земля моя свята" (учитель - Васюта Л.І.). Виступи учнів супроводжувались презентаціями.
Під час навчальної практики учні 7 класів Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів №1 імені Олени Пчілки працювали над виготовленням плакату "Наша гривня", де проявили свою творчість та креативність. Автори найкращих робіт: Ус А., Денисенко К., Кіндра А., Ходатенко Є., Ушакова В., Розколотько М., Мазуріка А., Гуренко В., Грушко І., Глушко В.
Учитель англійської мови Шаманська О.М. на навчальній практиці реалізувала міні-проєкт «Національні страви різних країн світу».
На основі вивчених тем протягом року, включаючи «Харчування» та «Традиції української і британської кухонь», десятикласники переглянули запропонований матеріал, обрали країну, дослідили її традиції, проаналізували національні страви та особливості їх приготування і створили буклети з ілюстраціями.
У рамках заходів, присвячених року математики, на навчальній онлайн-практиці учитель математики Афанасьєва С.В. провела гру для учнів 5-х класів «Цікава математика», де ліцеїсти виявили креативність та інтелект.
«Чілдрен Кінофест. Зарубіжна література: контексти екранізацій» - така тема навчальної практики у цей день для учнів 8-х класів (учитель – Бутко В.В.). Ліцеїсти мали змогу дізнатись, що «Чілдрен Кінофест» - конкурс дитячих кінофільмів в Україні, який відбувається уже 8 раз поспіль, що цього року Гран-прі фестивалю за підсумками глядацького голосування отримала пригодницька стрічка "Полі" спільного виробництва Франції та Бельгії. Також у сервісі «Google Classroom» вони ознайомились із презентаціями випускників нашої школи: «Зарубіжна література і кіно», «Твори 20 ст., що були екранізовані», «Герої творів Конан Дойла в кіно», «Шерлок Холмс в кіно», «Твори зарубіжних письменників в кіно». Учням було запропоновано прочитати книгу Р. Бредбері «451 градус за Фаренгейтом» та за посиланням переглянути фільм. Епіграфом до уроку стали слова із книги Р. Бредбері «Є злочин страшніший, ніж спалювати книги. Наприклад, не читати їх». Після ознайомлення із матеріалом учні надіслали селфі та фото із книгами, які розпочали читати влітку.
На навчальній практиці з української літератури (учитель- Аврамко Л.П.), переглянувши кінофільм "Дорогою ціною", учениці 7-А класу Віка Рева та Аріна Карпенко створили ілюстрації.
Денисенко К., 7-Б Даниленко Д., 7-Б
"Сто тисяч" - Глушко В., 7-Б Кіндра А., 7-Б
На навчальній практиці з біології учні 6-Б класу вчились доглядати за кімнатними рослинами (вчитель - Рвач О.І.).
На навчальній практиці учитель географії Васюта Л.І. та математики Галушка Л.П. проводять консультації для учнів 10 класів по реалізації проєктів: "Полтавщина - земля моя свята" та "Сонячні панелі для школи".
На навчальній практиці з економіки Гарнага С.І. ознайомила учнів 8-х та 9-х класів із роботою банків та грошовими системами різних країн світу. Результатом роботи стали презентації.
Під час навчальної практики учні 9-х класів створювали 3D-моделі шкільної зони відпочинку в онлайн-середовищі Tinkercad (учитель - Костенко Л.О.).
Сьогодні семикласники під час онлайн-практики із вчителем інформатики Толкачовою О.О. удосконалювали свої знання з програмування мовою Python, граючи в середовищі CodeCombat.
Починаючи з курсу «Вступ до комп’ютерних наук», учні опанували основні концепції кодування, такі як цикли while / for, функції та алгоритми.
Учні, які пройшли всі рівні гри, отримали сертифікати.
«Корисний відпочинок» - так можна назвати навчальну практику, яка щороку проводиться у Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки. Ми не відступаємо від традицій. Адже у цей час гімназисти удосконалюють практичні знання та вміння з різних предметів. Протягом 10 днів учні стали учасниками екскурсій, переглянули фільми, презентації, створили шкільну газету, буклети, набули практичних вмінь з економіки, української мови, фізики, хімії, математики, брали участь в он–лайн тестуванні, створили віртуальний музей Олени Пчілки та 3D екскурсію гімназією. Педагогічний колектив закладу вважає, що навчальна практика - це необхідна умова удосконалення знань учнів. І ми використовуємо цей час з користю для гімназистів! Переповнені приємними та незабутніми враженнями, гімназисти з нетерпінням чекають наступного літа, щоб вкотре отримати нові знання та використати їх на практиці в майбутньому.
Протягом навчальної практики з інформатики учні розв’язували логічні задачі у середовищах Inkscape та MS Excel, створювали ігри у Scratch та розробляли інтерактивні проекти у середовищі програмування Lazarus.
На навчальній практиці учні 6-А класу взяли участь у квесті "Олена Пчілка і Гадяч", який підготували Витушинська С.В. та Бутко В.В. Захід відбуася з нагоди відзначення 170 річниці від дня народження Олени Пчілки.
На навчальній практиці учитель біології Рвач О.І. успішно реалізує екологічний проект "Гадяч без сміття" (автори Бутко В.В. і Рвач О.І.). Гімназисти переглянули фільм "Сортуймо правильно", взяли участь у тренінгу та відвідали підприємство по сортуванню сміття "Грін сіті".
Навчальна практика – період, коли діти поглиблюють знання з курсу шкільної програми, дізнаються багато нового. 03.06.19 р. учні 8-Б класу разом із класним керівником Степанович Я.А. побували у Гадяцькій міськрайонній філії Полтавського обласного центру зайнятості. Вибір майбутньої професії – важливий та відповідальний крок у житті кожної людини. Вдячні за цікаву бесіду начальнику відділу активної підтримки безробітних Максімовій Тетяні Василівні.
Викладачі ДНЗ «Гадяцьке ВПАУ» провели екскурсію навчальним закладом для учнів 10 класу Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки. Перед учнями виступили: директор училища Мигаль О.М., а також викладачі Бутко О.І., Войник Ю.М., Боряк А.М., Рой Н.В., Зорило Н.М., Треба В.М.
Гімназисти відвідали спортивний та атлетичний зал, кабінет художньої культури та ділової активності, кабінет української мови та літератури. Найцікавішим моментом екскурсії виявилось спостереження за роботою 3D-принтера, за допомогою якого студенти виготовляють шестерні та інші технічні деталі.
Учні 10 класу на практиці з інформатики ознайомились з поняттями «креативне програмування», «генеративний дизайн» та спробували створити найпростіші проекти у середовищі Processing.
Сьогодні виставкову залу музею та гадяцьке підземелля відвідали учні 8-Б класу Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки у рамках навчальної практики. Дякуємо класному керівнику Степанович Я.А. за духовний і культурний розвиток підростаючого покоління.
Підтримана регіональним ландшафтним парком "Гадяцький" акція "Не нарікай, а дій" проведена! "Мурашки", учні Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки, зробили те, що забули зробити дорослі дяді - привели в чистоту пляжну територію міста. Дякую їм, їх керівникам та дирекції гімназії, КП "Сервіс" за розуміння і якісно виконану роботу.
О.О. Зозуля
Під час навчальної практики учні 5-7 класів Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки здійснили благодійну допомогу громаді міста по упорядкуванню прибережної території та підготовці до пляжного сезону.
Дякуємо Євку В. М. та Домашенко Л.В. за реалізацію плану навчальної практики Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки. Під час практичних занять із природознавства учні 5-Б класу розглянули ерозію ґрунтів на пагорбах та рослинність на околицях міста Гадяча. Учнів дуже вразила рослинність та тваринний світ екосистеми водойм.
Сьогодні на навчальній практиці учитель георафії Васюта Л.І. провеле практичне заняття з учнями 7-х класів у Лесному гаю "Орієнтування на місцевості".
Продовжуючи вивчати історію рідного міста, учні 5-Б класу (класний керівник Домашенко Л.В.) здійснили екскурсію до місця, де стояв будинок Олени Пчілки та мешкала Леся Українка. Діти побували біля пам’ятних знаків, встановлених українській письменниці, публіцисту, етнографу Олені Пчілці, поетесі Лесі Українці та публіцисту, історику, громадському діячу Михайлу Драгоманову.
Красивим та оновленим зустрічає Зелений Гай своїх відвідувачів.
Дуже сподобалася дітям скульптура Олени Пчілки, яка ніби запрошує гостей посидіти на лавці.
Учні 6-Б класу Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки протягом навчальної практики з англійської мови разом із учителем англійської мови Демченко Н.Г. корисно провели час: переглянули фільм, обговорили пригоди героїв, грали в рухливі ігри.
"Я МАЮ ПРАВО НА..."
Під такою назвою працівники Інтернет-центру Гадяцької центральної бібліотеки ім.Лесі Українки провели правовий лабіринт для учнів Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки, що був присвячений Міжнародному Дню захисту дітей. Присутні ознайомились із Декларацією та Конвенцією ООН про права дитини, переглянувши відео, взяли участь у міні-змаганнях та вікторинах. По закінченню правового лабіринту учасники отримали солодкі призи, заряд енергії та бадьорості.
У рамках навчальної практики учні 5-А та 5- Б класів разом із класними керівниками Домашенко Л.В. та Нагорною Т.В. здійснили екскурсію "Пам'ятники Гадяча". Розпочали її із знаку «Гадяч – гетьманська столиця». Учні прослухали розповідь про історію пам’яток нашого міста, які знаходяться в місцевому парку. Діти дізналися про участь гадячан в різних історичних подіях нашої Батьківщини. На завершення екскурсії гімназисти дізналися про останні хвилюючі події в нашій державі – Революцію Гідності та трагічну загибель борців за свободу, подвиг яких увічнює пам’ятний знак Героям Небесної Сотні.
Скайп зустріч із італійськими партнерами європейського проекту “Our culture, our land: legends and fairy tales”.
Важко передати словами настрій та емоції учасників від цього онлайн спілкування. Адже вони заочно вже не лише познайомилися, а і встигли потоваришувати. У рамках проекту ми обмінялися різдвяними листівками та дружніми листами (залишивши адреса своїх акантів у соцмережах). Увесь цей час учні підтримували зв'язок, спілкуючись через Instagram, Facebook тощо.
А сьогодні кожен учасник підходив до камери, називав ім’я свого адресата і спілкувався з ним, знаючи уже достатньо один про одного, щоб підтримати розмову.
Не соромлячись ані камер, ані однокласників, учні жестами та словами демонстрували радість від спілкування з друзями в реальному часі!!!
Сучасне інформаційне суспільство формує нову систему цінностей, в якій володіння знаннями, вміннями і навичками є необхідним, але недостатнім результатом освіти. Від людини вимагаються вміння орієнтуватися в інформаційних потоках, освоювати нові технології, самонавчатися, шукати і використовувати нові знання, володіти такими якостями, як універсальність мислення, динамізм, мобільність. Ідея компетентнісного підходу - одна із відповідей на запитання, який результат освіти необхідний особистості і затребуваний сучасним суспільством. Формування компетентності учня на сьогоднішній день є однією із актуальних проблем освіти, до вирішення якої долучився педагогічний колектив Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки, реалізуючи науково – методичну тему «Створення умов для формування ключових компетентностей гімназистів в умовах інформаційного середовища з метою успішної самореалізації». Однією із форм роботи по формуванню життєвих компетентностей, яка суттєво вирізняє наш навчальний заклад серед інших шкіл міста та району, є організація щорічної навчальної практики. Навчальний рік завершено, пролунав останній дзвінок. І саме в цей період головне завдання, яке ставить перед собою педагогічний колектив Гадяцької гімназії імені Олени, це створення умов, щоб діти провели десять днів з максимальною користю для себе. Безумовно, це додаткове навантаження на вчителя, адміністрацю закладу, але для нас протягом більше 10 років головне завдання - розвиток особистості учня. У 2016 – 2017 н.р. на навчальній практиці у Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки проведено 56 практичних занять та 13 екскурсій, учні переглянули та обговорили 15 художніх фільмів, 10 – наукових, проходили тестування онлайн, здійснювали віртуальні подорожі та спілкування по Skape.
Гадяцька гімназія імені Олени Пчілки надає можливість дітям поглиблено вивчати економічні дисципліни, оскільки із 10 класу учні навчаються у класах профільного спрямування. На практиці гімназисти разом із учителем Гарнагою С.І. прослухали бесіду та переглянули відеофільм «Еволюція грошей»(5 клас), мали змогу задати запитання працівникові ПриватБанку Стешенку О., працювали на уроці – практикумі «Сімейний бюджет та мої бажання»(5 клас), ознайомились із газетою як засобом інформації та економічними професіями, реалізуючи проект створення власної газети(6 клас), зустрілись із ПП Мотричем В.Д.(10 клас), узяли участь в економічній грі «Менеджер»(10 клас). Учитель української мови Аврамко Л.П., історії Нагорна Т.В., географії Васюта Л.І. готували учнів 10-х класів до здачі ЗНО шляхом проведення консультацій за завданнями 2016 та 2017 років та онлайн тестування, формуючи предметні компетентності. Гімназисти 5, 6 та 7-х класів(учителі Галушка Л.П., Гуль Л.М.), працюючи в групах, розв’язували компетентністні задачі, зокрема "Скільки шпалер потрібно, щоб здійснити ремонт у класній кімнаті" та "Обрахунок кількості лінелеуму для ремонту підлоги у класі". Разом із учителем фізики Кириченком І.О. вчились обраховувати вартість використаної електроенергії та заповнювати квитанцію гімназисти 8 класу. Проект «Віночок миру і добра» реалізовувала учитель трудового навчання Степанович Я.А. та учні 6-Б класу у міському парку. Об’єднавшись у групи, діти підготували повідомлення про види, призначення вінків, їх символіку, технологію плетіння, використовуючи Wi-Fi. Для виготовлення об’єктів проектування були зібрані природні матеріали. Із діяльністю українські кіностудії ім.Довженка та Одеської ознайомила учнів 6-х класів учитель зарубіжної літератури Бутко В.В. «Сторінками сучасних українськиї творів для дітей» - так називався захід для учнів 6-х класів (уч. Вінцковська В.П.) із використаням ІКТ. Хороше кіно заворожує, дивує, змушує замислитися… Саме тому на навчальній практиці гімназисти познайомились із режисерами, акторами, переглянули та обговорили такі художні фільми: «Аліса в країні чудес», «Робінзон Крузо», «Іван Сила», «Портрет Доріана Грея», «Вогнем та мечем», «Останній бункер», «Дон Кіхот», «Дорою ціною», «Наталка Полтавка».
Навчатись, подорожуючи на природі, цікаво. Проводити практичну роботу безпосередньо серед буяння квітів і трав корисно, бо є нагода поглибити знання з різноманітності рослинних угрупувань, систематики рослин і тварин, розуміння екологічних ніш, відзняти цікаві фото та розпочати роботу по прокладанню екологічних стежок. Саме таку роботу провели учні 6-х класів під час екскурсій «Вивчення біорізноманіття лугу» (вч. Рвач О.І.) та «Ознайомлення із природним комплексом Гадяччини» (вч. Васюта Л.І.). Учні 7-х класів Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки разом із класними керівниками Литвиненком О.С. та Бердник Т.М. відвідали урочище Зелений Гай, де ще раз пролунали ліричні вірші знаменитої землячки Лесі Українки. У рамках навчальної практики учні 8-х та 10-го класу разом із вчителями Євком В.М., Суботою Б.О., Гарнагою С.І., Нагорною Т.В. та Білоус Т.М здійснили екскурсійну подорож у Красний Кут на місце підписання Гадяцького договору та пригадали історію підписання договору та історичні постаті, які пов'язані з подіями 16 вересня 1658 року. Учитель хімії Євко В.М. провів екскурсії на цегельний завод та Гадяцьку дільницю навантажувально -розвантажувальних робіт. Гімназисти оглянули місце зберігання будівельних матеріалів, подивились, як відбувається навантаження за допомогою грейфера, ознайомились із структурою гранітного щебня. Дясятикласники стали учасниками заняття з елементами тренінгу «Крок до професії через здоров’я», ознайомились із найпопулярнішими професіями, відвідавши Гадяцький районний центр зайнятості (Литвиненко О.С.). Гімназисти переглянули такі науково – популярні та документальні фільми: «Рота серця»(біологія), «Євробачення в Україні», «Мій Гадяч», «Остроградський – видатний математик Полтавщини», «Рослинний та тваринний світ пустелі», «Юрій Кондратюк – видатний теоретик світової космонавтики Полтавщини», «Українці Всесвіту», «Історія одягу українців». Крім того, реалізовано проект «Вода – основа життя» ( Євко В.М.), учні розв’язували компетентнісні задачі з біології (Рвач О.І), ознайомились з історією Євробачення та прослухали пісні учасників із України (Шаманська О.М.), виконували роботу над помилками, допущеними у контрольних роботах(Вінцковська В.П., Бердник Т.М.), працювали на сайті «Полтава туристична»(Васюта Л.І.), грали в гру «Поле чудес»(Білоус Т.М.), займались версткою багатосторінкового документу та створювали буклети (Костенко Л.О. та Субота Б.О.), брали участь у КВК «Давній Рим»(Нагорна Т.В.), відвідали адміністративні споруди міста Гадяча, завітали у Гадяцьку міську раду(Гарнага С.І. та Білоус Т.М.).Таким чином, на навчальній практиці у Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки учні опановують ключові компетентності, що передбачають їхній особистісний, соціальний та інтелектуальний розвиток.
Валентина Бутко, заступник директора Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки з НМР