Інформація
про Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки
Гадяцької міської ради

Адреса: вул. Гетьманська 35, м. Гадяч, Полтавська область, 37300


Телефон: (05354) 2-17-55, (05354) 2-14-90


Е-mail: hadiach.lyceum-1@ukr.net


Електронна адреса веб-сайту: https://pchilka-litsei.in.ua


Директор: Смірнова Тетяна Юріївна


Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки - це сучасний навчальний заклад, в якому створено оптимальні умови для творчості, розвитку та самовиявлення особистості.

Мета діяльності - розвиток і формування соціально зрілої, творчої особистості, громадянина України як вільної, духовно багатої, щасливої людини.

Ліцей сьогодні це: 25 класів, 603 учні, 48 педагогічних працівники.

У закладі реалізуються два профілі навчання: економічний та інформаційно – технологічний.

Адміністрація школи і вчителі вважають, що сучасна молода людина повинна володіти ключовими компетенціями і для успішної самореалізації повинна знати особливості ринкової економіки та організації власної справи. Нам вдалось віднайти власне бачення організації профільного навчання: знайти розумний компроміс у поєднанні загальнорозвивальних предметів і спеціальних знань з економіки.

В основу концепції економічної освіти в ліцеї покладено принцип безперервності, тобто охоплення системою економічної освіти всіх рівнів (початкова школа – 3 - 4 класи, основна – 5- 9 класи, старша школа – 10 – 11 класи).

Про правильність обраного профілю свідчать перемоги ліцеїстів на міських, обласних олімпіадах, участь у Всеукраїнській та у Всеукраїнській грі "Крок до бізнесу", що сприяє успішному вступу випускників на економічні спеціальності.

Реалізація інформаційно – технологічного профілю навчання та доступ до ресурсів Інтернет забезпечує можливість застосовувати сучасні технології та методики навчання. У школі діє STEM-клас.

У Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки велика увага приділяється питанням, які пов’язані із виявленням, діагностуванням, навчанням, вихованням і доцільним розвитком обдарованих дітей. Адже проблема обдарованості є актуальним питанням філософського, психологічного, педагогічного характеру. У школі є банк даних «Обдарованість», де простежується розвиток особистості школяра з першого до одинадцятого класу.Проєктна діяльність займає значне місце у життєтворчості закладу. Педагогічний колектив школи набув значного досвіду у використанні методу проектів як ефективної форми роботи з учнівської молоддю. Розкриттю творчих здібностей ліцеїстів сприяють проєктів: «Людина року», «Юна зірка», «Моя країна – Україна», «Віддамо тепло сердець четвероногим друзям», «Конкурс бізнес – проєктів», «Майбутні зірочки», «Виборина», «Вивчаємо країни світу», шкільна газета «Соняшник», «Рівний – рівному», "Волонтер", "Олена Пчілка і Гадяч".

Заклад здійснює міжнародну діяльність. 4 роки у школі працювали волонтери Корпусу Миру США. Чотири ліцеїсти стали переможцями «Програми обміну майбутніх лідерів FLEX». Активно реалізується проєкт "ETwinning".

Педагоги закладають основи наукового підходу до характеристики явищ національної культури, її локальної специфіки, загальнонаціональних особливостей. У школі створена духовна аура, що стимулює подальші творчі пошуки молодої людини, розвивається прагнення до єднання зі своєю «малою» Батьківщиною, без чого немає відчуття духовної гармонії.

Закладом проведено значну роботу по реалізації проєкту «Олена Пчілка і Гадяч», в рамках якого закладу було присвоєно ім’я Олени Пчілки. Наша місія – стати духовно – культурним центром міста. У школі створено кімнату – музей літературного і творчого шляху Олени Пчілки. Гостями ліцею були такі творчі особистості: заслужений артист України М. Гаденко, поетеси Н. Баклай та З. Кучерява, директор видавництва «Веселка» Гоян Я.П., заступник головного редактора газети «Сільські вісті» Ясеновський В.К., режисер кіностудії ім. Довженка Костюк В.С., народна артистка України Ніна Матвієнко, ректор Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка Микола Степаненко.

Учителі Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки розуміють, що робота з талановитими учнями – щастя, а вміння оцінити талант і безкорисливо допомогти його становленню – це теж особливий дар.Формування лідерських компетентностей у Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради

Сторінка закладу до енциклопедії ВГУ