Інформація
про Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки
Гадяцької міської ради

Адреса: вул. Гетьманська 35, м. Гадяч, Полтавська область, 37300


Телефон: (05354) 2-17-55, (05354) 2-14-90


Е-mail: hadiach.lyceum-1@ukr.net


Електронна адреса веб-сайту: https://pchilka-litsei.in.ua


Директор: Смірнова Тетяна Юріївна


Гадяцька гімназія імені Олени Пчілки - це сучасний навчальний заклад, в якому створено оптимальні умови для творчості, розвитку та самовиявлення особистості.

Мета діяльності - розвиток і формування соціально зрілої, творчої особистості, громадянина України як вільної, духовно багатої, щасливої людини.

Гімназія сьогодні це: 22 класи, 544 учні, 62 педагогічних працівники.

У закладі реалізуються два профілі навчання: економічний та інформаційно – технологічний.

Адміністрація школи і вчителі вважають, що сучасна молода людина повинна володіти ключовими компетенціями і для успішної самореалізації повинна знати особливості ринкової економіки та організації власної справи. Нам вдалось за 10 років віднайти власне бачення організації профільного навчання: знайти розумний компроміс у поєднанні загальнорозвивальних предметів і спеціальних знань з економіки.

В основу концепції економічної освіти в гімназії покладено принцип безперервності, тобто охоплення системою економічної освіти всіх рівнів (початкова школа – 3 - 4 класи, основна – 5- 9 класи, старша школа – 10 – 11 класи).

Про правильність обраного профілю свідчать перемоги гімназистів на районних, обласних олімпіадах, участь у Всеукраїнській, перемоги у Всеукраїнській економічній грі «Банки в дії», грі MESE та результати вступу на економічні спеціальності.

Реалізація інформаційно – технологічного профілю навчання та доступ до ресурсів Інтернет забезпечує можливість застосовувати сучасні технології та методики навчання.

У Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки велика увага приділяється питанням, які пов’язані із виявленням, діагностуванням, навчанням, вихованням і доцільним розвитком обдарованих дітей. Адже проблема обдарованості є актуальним питанням філософського, психологічного, педагогічного характеру. У школі є банк даних «Обдарованість», де простежується розвиток особистості школяра з першого до одинадцятого класу.Проектна діяльність займає значне місце у життєтворчості гімназії. Педагогічний колектив школи набув значного досвіду у використанні методу проектів як ефективної форми роботи з учнівської молоддю. Розкриттю творчих здібностей гімназистів сприяють проекти: «Людина року», «Юна зірка», «Земля моїх батьків – моя земля», «Моя країна – Україна», «Віддамо тепло сердець дітям дитячого будинку», «Зорепадом летять роки», «Музичний салон», «Конкурс бізнес – проектів», «Майбутні зірочки», «Виборина», «Вивчаємо країни світу», «Гоголь і сьогодення», шкільна газета «Соняшник», «Рівний – рівному». У 2007 – 2008 н.р. проект Гадяцької гімназії «Рушник єднання», метою якого було показати звичаї і традиції українського народу, отримав перемогу серед 126 шкіл України у конкурсі, оголошеному Фундацією ПАУСІ (Польща) у рамках програми «Разом» по обміну молоді, що дало змогу обдарованим учням взяти участь у польсько – українському обміні.

Заклад здійснює міжнародну діяльність. 4 роки у школі працювали волонтери Корпусу Миру США. З досвідом роботи Гадяцької гімназії по співпраці з волонтерами Корпусу Миру США знайомився директор Корпусу Миру Карл Бек. Чотири гімназисти стали переможцями «Програми обміну майбутніх лідерів FLEX».

Педагоги закладають основи наукового підходу до характеристики явищ національної культури, її локальної специфіки, загальнонаціональних особливостей. У школі створена духовна аура, що стимулює подальші творчі пошуки молодої людини, розвивається прагнення до єднання зі своєю «малою» Батьківщиною, без чого немає відчуття духовної гармонії.

Закладом проведено значну роботу по реалізації проекту «Олена Пчілка і Гадяч», в рамках якого гімназії було присвоєно ім’я Олени Пчілки. Наша місія – стати духовно – культурним центром міста. У школі створено кімнату – музей літературного і творчого шляху Олени Пчілки. Гостями гімназії були такі творчі особистості: заслужений артист України М. Гаденко, поетеси Н. Баклай та З. Кучерява, директор видавництва «Веселка» Гоян Я.П., заступник головного редактора газети «Сільські вісті» Ясеновський В.К., режисер кіностудії ім. Довженка Костюк В.С.

Учителі Гадяцької гімназії розуміють, що робота з талановитими учнями – щастя, а вміння оцінити талант і безкорисливо допомогти його становленню – це теж особливий дар.Сторінка закладу до енциклопедії ВГУ