Сторінки 1  2 3 4 5 6 7 8 

28.06.24

За активну волонтерську діяльність, самовідданість, високе почуття патріотизму, безкорисливу працю, значну і вагому допомогу захисникам України та з нагоди Дня Конституції України колектив Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки відзначений ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ Гадяцької міської ради. Ми всі разом наближаємо нашу спільну перемогу!

      

      
21.06.24

Анна СУШКО-учениця Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки, учасниця Малої академії наук України (учитель - Тетяна БЕРДНИК), брала участь у науково-практичній конференції, яка присвячена 175 річниці від дня народження Олени Пчілки (м. Луцьк).

      

      

      

      
21.06.24

Від імені всієї нашої шкільної родини вітаємо ліцеїстів, які нагороджені Золотими медалями: Тамару КОРОЛЬ і Валентину ЗАПОРОЖЕЦЬ, та Поліну КРАТ, Артема ГАЙДАБУРУ, Олександра ПАНИЦЮ, які нагороджені Срібними медалями, із цим значним досягненням! Ваші зусилля і старання є прикладом для наслідування, і ми впевнені, що попереду у вас ще багато перемог і звершень.

Ваша освіта є важливим вкладом у майбутнє нашого міста та країни. Ми щиро пишаємося кожним із вас і бажаємо успіхів у подальших починаннях. Нехай ваш шлях буде освітлений новими можливостями та творчими здобутками!

      

      

      

      

      
20.06.24

Дорогі випускники Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки, сьогодні ви отримуєте путівку в життя, назавжди закривши за собою двері в безтурботне шкільне дитинство.

Нехай цей день стане вдалим стартом для захоплюючої подорожі багатим на радісні та щасливі події дорослим життям. Нехай воно надасть вам мільйони шансів, більшу частину яких вдасться успішно реалізувати. Нехай усі вибрані вами шляхи приводять до успіху і процвітання!

Із радістю і хвилюванням звертаємося сьогодні до своїх одинадцятикласників. Нас з вами пов’язують спогади про спільні перемоги і тріумфи, труднощі і розчарування. Але, не дивлячись ні на що, кожен учень вашого класу, залишивши глибокий і яскравий слід в історії рідної школи, на довгі роки запам’ятається своїм учителям.

      

      

      

      

      
17.06.24

Нещодавно завершився обласний конкурс художньої самодіяльності учнів і вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти «Веселка, який проведено на базі Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді у дистанційному форматі.

Конкурсанти змагалися в жанрах: вокальному, інструментальному, вокально-інструментальному, хореографічному та малих театральних форм.

До участі у конкурсі долучилися учасники з 116 закладів загальної середньої освіти, 19 закладів позашкільної освіти та 1 мистецької школи Полтавщини. Всього було залучено 2038 здобувачів освіти. Серед них і представники та представниці закладів освіти Гадяцької, Великобудищанської, Краснолуцької, Петрівсько-Роменської, Сергіївської територіальних громад.

У вокально-інструментальному та інструментальному жанрах треті сходинки за представниками Гадяцької громади, зокрема ученицею Гадяцького ліцею № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради Мар’яною БЕРЕЗОВСЬКОЮ.

Джерело: https://www.facebook.com/share/p/6czk1RRxnKS61cFS/?mibextid=oFDknk
14.06.24

Хвилююча та зворушлива мить прощання з рідною школою була сьогодні для учнів 9-х класів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки.

Усі ми безмежно пишаємося вами! У добру та щасливу путь, любі девятикласники! Нехай Ваша стежка життя буде цікавою, сповненою нових звершень, успіхів та чудових моментів!

      

      
13.06.24

Відбувся щорічний звіт директора ліцею Тетяни СМІРНОВОЇ про підсумки освітнього процесу в Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради в 2023/2024 н.р., на якому виступили: Тетяна СМІРНОВА, Марина КОБЛИЦЯ, Світлана НЕСТРУК, Ольга ШАМАНСЬКА. Захід був проведений онлайн.

      

      
11.06.24

Ось так виглядає збірка казок Олени Пчілки у перекладі на англійську мову. Проєкт реалізували учні 10 класу під керівництвом учителя англійської мови Людмили ДОМАШЕНКО. Ліцеїсти також здійснили і її художнє оформлення, намалювавши малюнки та використавши програми смартфонів.

Валентина БУТКО- заступник директора з НВР

      

      

      

      
10.06.24

Гарного відпочинку, ліцеїсти!!!!

      

      

      

      
10.06.24

Шкільна конференція "Дивовижний духовний скарб Олени Пчілки", присвячена 175-річчю від дня народження Олени Пчілки, - це подія, до якої педагогічний колектив розпочав підготовку на початку навчального року. Одним із важливих моментів є підготовка сувенірів гостям на згадку про захід. Педагоги вирішили, що вони повинні також бути пов'язані із творчістю цієї талановитої жінки. Тому учителі початкових класів Світлана РУДЕЦЬКА та Євгенія КОПОТЬ виготовили закладку, яка використовується для читання книг, у якій є узори для вишивання, систематизовані письменницею. Учитель технологій Олексій ПІДГАЙНИЙ за допомогою 3D принтера створив емблему закладу із зазначення події "Олена Пчілка 175", а учитель математики Лариса ГАЛУШКА - запрошення. Експонати знаходяться в музеї школи. Це ще одна сторінка історії Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки.

Валентина БУТКО - заступник директора з НВР

      

      
07.06.24

Одним із завдань, які були реалізовані під час підготовки до відзначення 175-річчя від дня народження Олени Пчілки, був проєкт "Одяг часів Олени Пчілки". Його реалізували вчитель технологій Ярослава СТЕПАНОВИЧ та педагог-організатор Катерина ШУЛЬЖЕНКО. Побачити, як одягалася та уявити, як популяризувала український одяг Ольга Косач можна у музеї. Запрошуємо!

Валентина БУТКО - заступник директора з НВР
06.06.24

Перекладацька діяльність була однією із сфер діяльності Олени Пчілки, де вона виявила свій талант, знаючи багато іноземних мов. Учні 10 класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки у рамках відзначення 175- річчя від дня народження Олени Пчілки реалізували проєкт "Казки Олени Пчілки англійською мовою", який учитель англійської мови Людмила ДОМАШЕНКО репрезентувала на шкільній конференції, присвяченій нашій землячці. Працюючи над створенням збірника казок в позаурочний час, ліцеїсти удосконалювали свої знання та продовжили традиції закладу по популяризації імені Ольги Драгоманової-Косач.

Збірка знайде своє належне місце у шкільному музеї.

Це ще одна сторінка історії Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки. https://pchilka-litsei.in.ua/pchilka_175.php

Валентина БУТКО - заступник директора з НВР

      
05.06.24

Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки долучився до встановлення наймасштабнішого рекорду України!, який залучив 742 362 учасників та 11 206 закладів/педагогів з України та за її межами.

Щиро вітаємо всіх учасників, які дійсно показали силу та незламність українського народу.

Ольга ШАМАНСЬКА - ЗВР

      

      
04.06.24

Під час підготовки до конференції, яка була присвячена 175 річниці від дня народження Олени Пчілки, учням 8-9 класів було запропоновано взяти участь у творчому конкурсі по створенню постерів та буклетів про життя та творчість нашої землячки. У процесі роботи учителі інформатики Олена ТОЛКАЧОВА, Тетяна ЗАЛОЗНА та Світлана АФАНАСЬЄВА розвивали творчі здібності, фантазію та уяву ліцеїстів, удосконалили та розширили знання ліцеїстів про роботу в програмі "Publisher", яка дає змогу створювати професійно оформлені публікацїї. Важливо, що кожен постер та буклет був об'єднаний однією темою і розповідав про різні грані таланту цієї неординарні особистості.

Кращі постери створили ліцеїсти: Валерія Пасюта, Артур Марченко, Ольга Дорогань, Мирослав Афанасьєв, Валерія Гнатенко, Ксенія Тютюнник, Вероніка Богомол, Марина Нога, Ілона Ткаченко, Анжеліка Хоменко.

Цікаві, креативні та змістовні буклети презентували учні: Богдан Онопрієнко, Анастасія Кіт, Ніколь Халецька, Каріна Лизогуб, Святослав Руденко, Артем Сало, Олексій Коцар, Юлія Некрут, Артем Макуха, Артем Живогляд, Роман Жуківець, Анна Федяй, Ангеліна Бондар.

Всі роботи знайдуть своє місце в шкільному музеї. Це уже історія нашого закладу.

Валентина БУТКО - ЗНВР

      

      

      

      
04.06.24

Кожна людина унікальна, у кожного свої риси обличчя, характер, звички. Усі ці якості, які відрізняють людей один від одного, формують нашу індивідуальність. Так і в сфері бізнесу: компанія повинна мати щось, що буде її відрізняти від інших конкурентів. Цією важливою складовою і є айдентика. Айдентика – це сукупність візуальних складових компанії, які створені для того, щоб підвищити її впізнаваність, престиж і сформувати образ компанії в очах споживачів. Саме над її створенням працювали учні 11 класу (учитель - Людмила КОСТЕНКО). Вона була присвячена 175 річниці з дня народження Олени Пчілки. Завдання було складне і разом з тим надзвичайно цікаве, яке потребувало творчого підходу та знання багатьох програм із вебдизайну. Це були перші спроби Крат Поліни, Бєлих Валерії, Ракочій Дарії, Чирвон Аліни, ліцеїстів інформаційно-технологічного профілю, відзначити, вирізнити, зробити особливими та такими, що запам' ятовуються, заходи в рамках відзначення 175-річчя з дня народження письменниці, проведені у закладі.

      

      

      
03.06.24

Життя та творчість Олени Пчілки - це завжди актуально та цікаво. Щоразу педагоги закладу шукають нові проєкти, щоб ліцеїсти осягнути багатогранність її особистості. Готуючись до відзначення 175-річчя від дня народження Олени Пчілки, учні 9-Б класу: Сушко Анна, Халецька Ніколь, Некрут Юлія, Москаленко Олександр, Мотрич Дмитро, Макуха Артем, Онопрієнко Богдан, Паю Ярослав, Федяй Анна, Руденко Олександр, Недвига Віталій, - на уроці англійської мови (учитель - Катерина СТРОКАНЬ) працювали над створенням буклетів про нашу землячку англійською мовою. Для реалізації проєкту вони узагальнити інформацію українською мовою, здійснили переклад, обрали шаблон буклета, підбрали світлини відповідного змісту. Його створення потребувало творчого підходу та знань не тільки з української літератури, англійської мови, а і з ІКТ. Усі вони будь зберігатися в шкільному музеї.

Валентина БУТКО - заступник з НВР

      

      

      
03.06.24

Сьогодні відправили частину речей зі списку, бо машина була забита, а ми ще навіть не все зібрали. Дякую моім колегам за допомогу у придбанні плівки та цвяхів. Подушки, лопати від Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки...

Все полетіло на Донецький напрямок.

Збираємо далі.

Світлана ПЛАКСІНА

      
03.06.24

Вітаємо з перемогою у ІV Міжнародному (ІV International) (Х Всеукраїнському, ХХ Всекримському) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» за зайняте ІІІ місце в номінації "Декламація" серед учнів 8-9 класів Ольгу ДОРОГАНЬ та її класного керівника Волошину Аллу Олександрівну. Бажаємо творчого натхнення та перемог у майбутньому.

      
31.05.24

Учасники освітнього процесу вітають із закінченням школи учнів 11 класу (класний керівник - Любов АВРАМКО) та бажають наполегливо працювати, впевнено прагнути, ніколи не сумніватися в собі та дорожити своєю мрією! Нехай ваш подальший шлях буде доброю і щасливою дорогою до успіху, нехай у житті буде багато радості та любові! Завжди з радістю чекатимемо вас у рідній школі!!!!

      
31.05.24

Вітаємо з перемогою у ІV Міжнародному (ІV International) (Х Всеукраїнському, ХХ Всекримському) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» за зайняте І місце в номінації "Декламація" серед учнів 3-4 класів Даяну ОДИНЕЦЬ та її класного керівника Федоренко Оксану Олександрівну. Бажаємо творчого натхнення та майбутніх перемог!

      
31.05.24

До відзначення Міжнародного дня захисту дітей та Міжнародного дня безневинних дітей – жертв агресії в Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки відбувся ряд заходів серед яких: виховні години "Дитяче життя безцінне", "545 янголів в небі", "Хай сонцю і квітам всміхаються діти", "Відібране дитинство".

Катерина ШУЛЬЖЕНКО - педагог-організатор

      

      
31.05.24

До Міжнародного дня безневинних дітей – жертв агресії учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки доєдналися до акції "Голоси дітей" пам'яті маленьких українців.

      
30.05.24

Оголошується подяка Лілії ЯЩЕНКО, Даяні ОДИНЕЦЬ, Андрію РОМАСЕНКУ, Артему ДЕМЧЕНКУ, Олесі РУСАНІВСЬКІЙ (3-А клас, класний керівник Федоренко О.О.), Софії СИВАШ, Кароліні ЖЕЛІЗНЯК (3-Б клас, класний керівник Капустянська С. І.) за участь у флешмобі "Олена Пчілка 175" "ЧИТАЄМО ОЛЕНУ ПЧІЛКУ"

Світлана ВИТУШИНСЬКА - бібліотекар

      
29.05.24

Сьогодні у всіх українців єдине бажання – Перемога над російським агресором. Тому кожен – від великого до малого – намагається зробити свій внесок у її наближення.

Так, учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки та учні Ціпківської гімназії, активно долучаються до збору кришечок у межах проєкту «Крила» та пластикових застібок від пакування хліба. А ще наші користувачі: Мотрич Віталіна, Кавун Максим, Бабенко Ілля та Мироненко Віка назбирали та принесли "пластиковий скарб" до бібліотеки.

Дякуємо за небайдужість, чуйність та патріотизм! Разом – ми сила!

Матеріали із сторінки Гадяцької дитячої бібліотеки

      
27.05.24

Сьогодні відбулася яскраве, радісне та щемливе свято прощання учнів 4 класів (класні керівники - Оксана ГІРУК, Людмила ДРЕВАЛЬ, Наталія КУЛІШ) із початковою школою !!! Святково прикрашена зала, вітання від адміністрації школи, учителів, батьків та учнів, красиве дійство - усе це створювало родинну атмосферу та робило його незабутнім!!! Вітаємо учасників освітнього процесу та з нетерпінням чекаємо у 5 класі! До зустрічі! Дякуємо ЗСУ за можливість хоч на деякий час забути про війну.

      

      

      
24.05.24

Видатна українка Ольга Петрівна Драгоманова (Косач) або Олена Пчілка знана у світі як громадська діячка, письменниця, редакторка, поетеса, перекладачка. Ця неймовірна жінка палко любила Україну, її вагомий внесок у справу відродження української нації збагатив духовну скарбницю народу. Заради цього Олена Пчілка працювала без утоми.

Цьогоріч ми святкуємо 175-річчя від дня народження славетної землячки. Із цієї нагоди учнівською та вчительською спільнотою Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради проведено шкільну конференцію «Дивовижний духовний скарб Олени Пчілки».

Присутніх приємно здивувала насичена програма заходу. Презентовані на конференції матеріали торкнулися всіх сфер життя та творчості талановитої письменниці. До участі в конференції долучилися учні ліцею та увесь педагогічний колектив. Із вітальним словом «Прекрасна світла трудівниця Олена Пчілка» до гостей і учасників заходу звернулася директорка ліцею Тетяна Смірнова.

Дійство продовжили виступи заступників директорів із навчально-виховної роботи Світлани Нестерук «Письменники та літературознавці про Олену Пчілку» та Валентини Бутко «Олена Пчілка: Досконалість по-українськи». Окрім того, Валентина Володимирівна стала автором відео, яке було відзняте нею власноруч у Лесиному Гаю. У ньому розповідається про діяльність закладу по популяризації імені славної діячки протягом 16 років та про Олену Пчілку як непересічну особистість.

Учителі мови та літератури розкрили роль, глибину та багатогранність дивовижного духовного скарбу відомої українки. Ними були анонсовані літературні розвідки «Роль Олени Пчілки у становленні українських письменників із метою популяризації та розвитку української літератури» (Любов Аврамко), «Життя та творчість Олени Пчілки за кордоном» (Ірина Шимка), «Жанрова різноманітність збірки Олени Пчілки «Годі, діточки, вам спать» (Тетяна Бердник), «Українська мова в житті та творчості Олени Пчілки» (Алла Дудич).

Учителі англійської мови теж долучилися до святкування: Людмила Домашенко не лише підготувала повідомлення «Олена Пчілка: роль художнього перекладу в розвитку української літератури». Вона анонсувала збірку казок О.Пчілки, перекладених англійською мовою ліцеїстами. Її колегою Катериною Строкань у рамках реалізації учнівських проєктів із використанням ІКТ було репрезентовано фільм про талановиту українку «Олена Пчілка - особистість та приклад для наслідування» англійською мовою, який створили учні.

Учителька географії Любов Васюта запропонувала прослухати повідомлення «Гадяччина в житті Олени Пчілки». Про громадянську позицію та політичні погляди матері Лесі Українки учасники зібрання дізналися з інформації учительки історії Тамари Нагорної «Олена Пчілка: феміністка, матір українського націоналізму». Наступний виступ озвучила учителька біології Олена Рвач. У ньому ? про роль природи в житті та творчості Ольги Петрівни Косач.

Педагоги, які навчають дітей математики, економіки та комп’ютерним технологіям, також віднайшли цікаві теми, поєднавши їх з іменем Олени Пчілки. Так було презентовано колективний проєкт із використанням ІКТ «Постер та буклет «Олена Пчілка - світло добра і любові». Над його створенням працювали учні під керівництвом учителів: Тетяни Залозної, Світлани Афанасьєвох та учительки англійської мови Катерина Строкань. Результати спільного проєкту презентувала керівник - Олена Толкачова.

Економічні питання в родині Олени Пчілки досліджувала учителька економіки Світлана Гарнага.

Математична розвідка «Золотий перетин у математиці та Олена Пчілка» була представлена учителькою математики Тетяною Залозною та ученицею 9-Б класу Анною Сушко.

Ліцеїсти Гадяцького ліцею № 1 імені Олени Пчілки разом з учителем інформатики Людмилою Костенко працювали над проєктом «Айдентика для відзначення 175-річчя Олени Пчілки». Діти та їх наставники постійно займаються створенням подібних проєктів, адже у закладі реалізується інформаційно-технологічний профіль. Майже всі спікери конференції підготували презентації.

Літературний спадок Олени Пчілки аналізували учениці, які стали переможцями конкурсу-захисту робіт учнів-членів Малої академії наук. Свою роботу в секції «Українська література» представила дев'ятикласниця Анна Сушко. Тема її наукового дослідження - «Жанрова різноманітність творів Олени Пчілки для дітей» (керівник - Тетяна Бердник). Одинадцятикласниця Поліна Крат, авторка матеріалу з теми «Роль Олени Пчілки у становленні українських письменників з метою популяризації та розвитку української літератури» працювала під керівництвом учительки Любові Аврамко.

Конференцію прикрасила гра юної бандуристки Мар’яни Березовської, учениці 4-В класу, яка під власний супровід виконала пісню «Маленька Українка» на слова Олени Пчілки. Дует дівчаток у складі учениць 4-Б класу Катерини Москаленко та Аніти Пилаєвої виконав пісню на слова Олени Пчілки «Годі, діточки, вам спать». А педагог-організатор Катерина Шульженко створила слайд-шоу про заходи, проведені у закладі та пов'язані зі славним ім'ям Олени Пчілки.

Знову і знову переконуємося, що педагогічний колектив Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради – спільнота однодумців, ентузіастів педагогічної справи! Творчих успіхів та нових досягнень вам!

В.о. директора Гадяцького ЦПРПП Надія МИРОШНИЧЕНКО

Валентина БУТКО - заступник директора з НВР

      

      

      

      

      

      

      

      

      
23.05.24

Тиждень безпеки дорожнього руху.

У рамках Тижня для учнів 2-А класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки був проведений тематичний урок «Дорожні знаки та їхнє значення», на якому учні пригадали групи дорожніх знаків та пограли в інтерактивну гру. Пам'ятайте про правила дорожнього руху - вони важливі.

Катерина ШУЛЬЖЕНКО- педагог- організатор

      
21.05.24

Пам'яті Сергія Кустова.

Сьогодні, у Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки відбувся вечір пам’яті нашого земляка, письменника, народного артиста України, українського актора театру і кіно, гадячанина – Сергія Павловича Кустова.

До присутніх звернулася Антоніна Іванівна Косих, кандидат філософських наук, доцент ПВНЗ «Нікопольського економічного університету», дружина Сергія Павловича. Вона розповіла про творчий спадок митця.

Також відбулася презентація книг, які нам у спадок залишив Сергій Кустов: «Гадяцькі клейноди», «Козацькими стежками Святого Калниша», «Маленький Скіф», та «Симфонія Золотої Пекторалі». Ці та інші твори автора були подаровані до шкільної бібліотеки ліцею. А учні та всі присутні ознайомилися з творчим доробком письменника та вшанували його пам'ять.

Щиро дякуємо пані Антоніні за щиру, творчу, цікаву зустріч та за подаровані книги.

      
20.05.24

Пишаємося та щиро радіємо успіхам учня 11 класу Івана КРАТЕНКА!

Вітаємо фортепіанний дует КЗ "Гадяцька дитяча мистецька школа" Гадяцької міської ради Марія Силка та Іван Кратенко (клас викладача Олени Троцької) з перемогою у творчих конкурсах та фестивалях!

А саме: ІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва "Стихія мистецтв" - лауреат І ступеня, ІІ двотуровому міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв "STAR PARADE" - лауреат Гран-прі Премії, обласному конкурсі виконавської майстерності учнів мистецьких шкіл «Музичний вернісаж» - ІІ місце, відкритому фестивалі-конкурсі фортепіанних та камерних ансамблів "Камерата 2024" - диплом учасника.

Бажаємо подальшого творчого зростання, успіхів та досягнень!

      

      20.05.24

Після місячної перерви дитячий інтелектуальний клуб "Манітик" провів чергову гру, у якій команда нашого ліцею "Ніка" отримала перемогу. Ми радіємо разом із учасниками команди та керівником шкільного інтелектуального клубу Ольгою ШАМАНСЬКОЮ!
17.05.24

11 та 12 травня в місті Київ відбувся Національний фінал Міжнародної Економічної Олімпіади. Учениці Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Анна Сушко (9-Б клас) та Олександра Тарасенко (10 клас) пройшли всі етапи Економічної олімпіади і були запрошені на національний фінал (учитель - Світлана ГАРНАГА).

Пишаємося своїм ученицями, які продемонстрували гарні знання та логіку вирішення економічних завдань, отримали безцінний досвід від організаторів та бізнес-партнерів Економічної олімпіади. Це великий крок до їхнього успішного майбутнього. Дякуємо всім організаторам та спонсорам цієї події.

#EconomicsOlympiad, #EconomicsOlympiad2024, #EconomicsOlympiadUkraine #efi

Світлана ГАРНАГА - учитель економіки

      

      

      
17.05.24

Заступник директора з навчально-виховної роботи ВАЛЕНТИНА БУТКО нагороджена Почесною грамотою Гадяцької міської ради за популяризацію життя та творчості Олени Пчілки як засобу формування ідентичності та лідерських якостей з нагоди 175-річчя від дня народження славетної землячки.

      

      
16.05.24

Сьогодні, 16 травня, День вишиванки в Україні.

День вишиванки - це чудовий привід для того, щоб познайомити учнів з українською культурою та традиціями на уроці інформатики за допомогою Scratch. Учні 5-В класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки на уроці інформатики працювали над проєктами. (Вчитель інформатики - Олена Толкачова).

Етапи роботи:

- учні створювали анімацію українських орнаментів та української символіки;

- використовували різні ефекти та переходи для створення цікавих візуальних ефектів.

Це стало чудовим способом для розвитку творчих та програмістських навичок.

      

      

      
16.05.24

Національна Руханка у вишиванках «Дякуємо ЗСУ» у Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки.

@UNICEF_UA #Дякуємо_ЗСУ #ЗСУ #УФСЗР #Спорт_заради_розвитку #sport_for_development

Ольга ШАМАНСЬКА - заступник директора з ВР

      

      
16.05.24

Учасники освітнього процесу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки приєднаються до відзначення Дня вишиванки!

      

      

      
15.05.24

Дитина – найбільша з усіх цінностей світу. Її творча особистість, як той тендітний паросток, що може розквітати тільки на благодатному грунті. У Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки економічного та інформаційно-технологічного профілів навчання для дітей створюються саме такі умови, за яких кожен учень може розкрити свій талант. Про це говорять результати участі ліцеїстів у обласних олімпіадах та конкурсах у 2023/2024 н.р., за перемоги у яких на загальноміській церемонії нагородження «Зоряний олімп-2024» вони отримали нагороди:

1. СУШКО АННА (9-Б клас) - 3 місце з економіки. УЧИТЕЛЬ - СВІТЛАНА ГАРНАГА.

2. РАКОЧІЙ ДАРІЯ (11 клас) - 2 місце з економіки. УЧИТЕЛЬ - СВІТЛАНА ГАРНАГА.

3. УС АРТЕМ (10 клас) - 3 місце з інформатики. УЧИТЕЛЬ - ЛЮДМИЛА КОСТЕНКО.

4. ДРОБОТЯ БОГДАН (7-А клас) - 3 місце з математики. УЧИТЕЛЬ - ЛАРИСА ГАЛУШКА.

5. МОМОТ НАЗАР (5-Б клас) - 3 місце з математики. УЧИТЕЛЬ - ЛАРИСА ГАЛУШКА.

6. РАЛКО ОЛЕКСАНР (10 клас) - 2 місце з трудового навчання. УЧИТЕЛЬ - ОЛЕКСІЙ ПІДГАЙНИЙ.

7. ГЛУШКО ВІКТОРІЯ (10 клас) - 3 місце з трудового навчання. УЧИТЕЛЬ - ЯРОСЛАВА СТЕПАНОВИЧ.

8. ДОРОГАНЬ ОЛЬГА (8-Б клас) - 3 місце з географії. УЧИТЕЛЬ - ЛЮБОВ ВАСЮТА.

9. ФЕДОРЕНКО ПОЛІНА (5-А клас) - 2 місце у конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика. УЧИТЕЛЬ - ІРИНА ШИМКА.

Щиро вітаємо ліцеїстів та бажаємо здійснення всіх мрій. Нехай знання з цих предметів допоможуть обрати майбутню професію та стати успішними в житті!!! Дякуємо вчителям за результативну роботу з обдарованими учнями!

      

      

      

      
14.05.24

У Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки із нагоди відзначення 175-річчя від дня народження Олени Пчілки відбулася четверта в історії закладу конференція "Дивовижний духовний скарб Олени Пчілки". Протягом 16 років педагогічний колектив школи виховав багато випускників на прикладі життя та творчості справжньої Українки, мужньої патріотки, талановитої письменниці, меценатки, перекладача, етнографа, фольклористки, публіцистки, громадської діячки, члена-кореспондента Всеукраїнської академії наук. Вивчаючи та досліджуючи, ми розкриваємо нові грані таланту цієї ОСОБИСТОСТІ, яка у всіх сферах діяльності прагнула досконалості. За своє життя вона встигла зробити так багато, що це викликає щирий захват. Про це говорили виступаючі на конференції учителі, учні та у минулому директор школи Олександр Зозуля, засновник музею славетної землячки та автор проєкту. Учасники конференції підготували фільми як на українській, так і на англійській мові, презентації, збірник перекладів казок на англійську мову, буклети, постери, колажі, виставку книг письменниці та пісні на слова Олени Пчілки. Значимість її творчого набутку та роль у популяризації української мови і культури високо оцінюють нащадки.

#175ОленаПчілка

Далі буде...

Валентина БУТКО - заступник директора з НВР

      

      

      

      
13.05.24

ПРОГРАМА проведення шкільної конференції «Дивовижний духовний скарб Олени Пчілки», присвяченої 175 річниці від дня народження Ольги Петрівни Косач (Олени Пчілки)

Місце проведення: Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради

Дата проведення: 14.05.2024 р.

Час: 13.00 - 15.00

      
13.05.24

Колектив Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки, учні та батьки зібрали кошти в сумі 15 633 грн. та передали бійцям 13 бригади Національної гвардії України "Хартія".

      
13.05.24

За зібрані кошти працівниками Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки, учнями та батьками (2513,00 грн.) придбано евакуаційні пластикові ноші волокуші SNAP та передано бійцям 79 окремої десантно-штурмової бригади.

      

      
13.05.24

За кошти працівників Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки, учнів та батьків (18900,00 грн.) придбано портативний кардіограф 3/12 канальний Heaco 100 g та передано бійцям 79 окремої штурмової бригади.

      

      

      
13.05.24

Колектив Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки передали бійцям 72 бригади інфузійний волюметричний насос.

      


13.05.24

У рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху відбулася зустріч учнів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки з інспектором ювенальної превенції відділу превенції Березовською О.О., на якій обговорювалися питання безпеки в умовах сьогодення та правила дорожнього руху.

Ольга ШАМАНСЬКА - заступник директора з ВР

      
13.05.24

Діяльність Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки по впровадженню STEM-освіти та реалізації заходів у рамках STEM-тижня відзначена сертифікатом ДНУ "ІМЗО" (Інститут модернізації змісту освіти), оскільки заступник директора з НВР Валентина БУТКО надіслала план проведення тижня та звіт про всі заходи, створивши відео. Такий же сертифікат Валентина БУТКО отримала як учитель зарубіжної літератури, яка представила звіт про підсумки проєкту "Паротяг: подорож у часі та просторі", який вона реалізувала у 6-Б класі.

      
13.05.24

У рамках STEM-тижня, який проводиться щорічно у рамках Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна» з метою реалізації положень Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти), обміну досвідом щодо розвитку напрямів STEM-освіти в Україні, участі у квітневих Європейських STEM-подіях та відбувається згідно Плану, що оприлюднюється на сайті ДНУ "ІМЗО", у Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки учителями проведено 32 заходи, у яких взяли участь 305 ліцеїстів!

#STEMтиждень_spring2024

Переглянути відео можна за посиланням: https://www.facebook.com/share/p/ZhGEBB56PcZEGUj4/

      
09.05.24

Милують очі квіти, які посаджені на клумбах школи, завдячуючи участі у проєкті "Flowers4school".

      

      

      
08.05.24

Пост вдячності!!!

Дорогі друзі, продовжуємо знайомити вас з нашою працьовитою родиною! Сьогодні раді представити вам наших бджілок-трудівниць із Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради. Впевнена, більшість із вас упізнали цих прекрасних дівчат. Вони регулярно, своїми тендітними ручками підготовлюють овочі для сушарок, і це не просто, бо часу на те, щоб помити, почистити, натерти чи насікти, йде ой як багато. Дякуємо вам, наші красуні, за допомогу! Нехай ваші руки ніколи не втомлюються, здоров'я вам, наснаги, щастя і ,звісно ж, мирного неба над головою!

Разом до Перемоги!

Ольга БЄЛИХ

      07.05.24

На івенті працівників психологічної служби було відзначено переможців міського конкурсу по створенню медіапродукції: вебсторінок, блогів, сайтів, фотопрезентацій, відеопрезентацій, відеороликів «Здорова дитина – багата країна!» та вручено подяки відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради і комунальної установи «Гадяцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Гадяцької міської ради таким фахівцям: практичному психологу Гадяцького ліцею № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради Ользі ЖЕЗІЦЬКІЙ та соціальному педагогу Гадяцького ліцею № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради Марії КОМАЩУК. Вітаємо!

      

      
06.05.24

Із метою збереження народних традицій та виховання поваги до духовної спадщини українців, розвитку творчих умінь підростаючого покоління напередодні світлого свята Великодня у Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки відбулася виставка святкових композицій.

Ольга ШАМАНСЬКА - заступник директора з ВР

      

      

      
06.05.24

Упровадження STEM-освіти у ліцеї!!!!

Сьогодні учні 3-А класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки (учитель - Оксана ФЕДОРЕНКО) на уроці "Я пізнаю світ" досліджували будову опорно-рухової системи людини та створили модель скелета. Навіть повітряна тривога не завадила здобувати нові знання, бо свою практичну роботу продовжили в укритті. Такі уроки розвивають креативність та життєві навички.

      

      
05.05.2403.05.24

Учні 1-Б класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки прикрасили своїми роботами виставку до Великоднього свята!

Радість з неба скрізь являє,

Паска красна день вітає!!!

Радуйтеся щиро нині,

Радості усій родині!!!!

Людмила ЛІСНИЦЯ - класний керівник

      

      
02.05.24

Учні 4-х класів разом із класними керівниками Людмилою ДРЕВАЛЬ та Наталією КУЛІШ, готуючись до Великодня, виготовили композиції, де головною окрасою є яйце - символ воскресіння і продовження життя.

      
02.05.24

Учні 4-В класу (класний керівник - Оксана ГІРУК) здійснили екскурсію у селище Опішне, де відвідали Національний музей-заповідник українського гончарства.

      

      
02.05.24

Олена Пчілка звучить крізь роки, знаходячи відгомін у дитячих серцях, кожне слово її наповнене мудрістю та любов?ю до України, культури, традицій. А казки Олени Пчілки англійською - то нове бачення і випробування для юних ліцеїстів. Постановка The Old Man’s Mitten ("Дідова рукавичка" Олени Пчілки) англійською мовою (учитель - Ольга ШАМАНСЬКА). Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки у підготовці до відзначення 175 річниці з дня народження Олени Пчілки.

Ольга ШАМАНСЬКА- учитель англійської мови

      

      
29.04.24

Заступник директора з НВР Валентина БУТКО взяла участь у онлайн-тренінгу "План. Дій. Основи." по роботі з плакатами в укритті, які повинні надійти у заклад, завдячуючи реєстрації та участі Валентини Володимирівни у проєкті.

      
29.04.24

У рамках міжнародного проєкту eTVINNIG учитель англійської мови Катерина СТРОКАНЬ разом із учнями 6-А класу провела чергову онлайн-зустріч із однолітками Туреччини. Учні розповідали про традції своїх країн, мали можливість для активного спілкування.

      

      
29.04.24

Команда юнаків закладу (учитель - Олексій ПІДГАЙНИЙ) взяла участь змаганнях відкритої міської Спартакіади серед допризовної молоді у рамках відкритих міських патріотичних ігор "Крокуємо до Перемоги".
29.04.24

Готуючись до відзначення 175-річчя з дня народження Олени Пчілки, надруковано збірник матеріалів, які підготували 11 учителів ліцею, що брали участь у обласному семінарі "Формування лідерської компетентності в школі: досвід біографічного навчання", проведеному на базі школи. На семінарі учителі ознайомилися із досвідом організації біографічного навчання в нашому закладі на прикладі життя та творчості нашої землячки. Дякуємо за участь таким учителям школи: Світлані ВИТУШИНСЬКІЙ, Тетяні БІЛОУС, Ользі РУДКІЙ, Катерині ШУЛЬЖЕНКО, Світлані ГАРНАЗІ, Ярославі СТЕПАНОВИЧ, Ірині ШИМЦІ, Тетяні МИРОНЕНКО, Тетяні БЕРДНИК, Ользі ШАМАНСЬКІЙ, Валентині БУТКО, Олені ТОЛКАЧОВІЙ.

Формування лідерської компетентності в школі: досвід біографічного навчання. Матеріали обласного семінару Полтавської обласної мережі шкіл лідерської освіти (28 вересня 2022 року, м. Гадяч)

      

      
26.04.24

У рамках Дня цивільного захисту проведена виставка "ПАМ'ЯТКИ дій населення при надзвичайних ситуаціях", які були створені учнями 9-х класів (вчителі інформатики - Олена ТОЛКАЧОВА та Тетяна ЗАЛОЗНА)

      

      
26.04.24

Сестра медична Тетяна ФАЛЄЄВА у рамках Дня цивільного захисту провела майстер-клас для учнів 11 класу "Надання домедичної допомоги у надзвичайних ситуаціях". Потім старшокласники провели заняття для учнів початкової школи.

      

      
26.04.24

На щорічних військово-польвих зборах (у рамках Дня ЦО) учитель предмету "Захист України" Олексій ПІДГАЙНИЙ провів прийом нормативів ЦО.

      

      
26.04.24

Ліцеїсти вшанували пам'ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній станції. Пам'ятаємо!

      
26.04.24

Заступник директора з НВР Валентина БУТКО онлайн взяла участь в освітньому хакатоні "Формування життєстійкості учасників освітнього процесу". Він був проведений для учасників обласної дослідницької групи "Філософія лідерства в освіті".

      
26.04.24

Педагог-організатор Катерина ШУЛЬЖЕНКО провела урок пам'яті для учнів 7-9 класів "Чорнобиль - біль України" у рамках проведення Дня цивільного захисту та охорони праці.

      

      
25.04.24
      
24.04.24

Учні 2-А класу, які навчаються за програмою "Інтелект України", на уроці ЯПС "Рослини моєї Батьківщини" стали учасниками творчої майстерні "Овочеві культури". На жаль, діти разом із учителем Оксаною ЛОБАС змушені були навчатися в укритті.

      

      
22.04.2422.04.24

Сьогодні відбулася ще одна зустріч з новими друзями з Туреччини. Українські та турецькі учні обмінялися фактами про країни. Було цікаво побачити, як навчаються діти в Туреччині, відкрити культуру країни та просто поспілкуватися. Дякуємо!

Катерина СТРОКАНЬ - учитель англійської мови

      

      

      
19.04.24

Учитель музичного мистецтва Ольга РУДКІНА провела для учнів 6-Б класу захід "Українська пісня і війна".

      
18.04.24

У рамках міжнародної програми #eTwinning відбулася онлайн-зустріч учнів України та Туреччини, яку підготувала та провела учитель англійської мови Катерина СТРОКАНЬ. Учні 6 класів показали свої знання з англійської мови, презентуючи напрацювання спільного проєкту "Coffee is more than a simple drink.Turkish and ukranian coffee traditions". Це вже друга зустріч із нашими друзями!

      

      
18.04.24

Вітаємо юнаків футбольної команди Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради (учитель - Антон УНІЖОННИЙ) із перемогою - 3 місцем, яке вона вибороли у змаганнях в залік 1 Гімназіади Гадяцької міської територіальної громади.
17.04.24

Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки разом з усією країною встановили новий Національний рекорд у Флешмобі «White card» до Міжнародного дня спорту на благо розвитку і миру і Всесвітнього дня здоров’я у рамках Національного проєкту «Цікава фізкультура-2.0. Перезавантаження» за підтримки української федерації «Спорт заради розвитку».

Ольга ШАМАНСЬКА - заступник директора з ВР

      

      
15.04.24

Учні 5-В класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки відвідали відділення ПриватБанку.

Діти дізналися багато цікавого про те, як працює банк, як зберігаються наші гроші та як працюють банкомати! Учні були вражені тим, як важливо берегти свої гроші та як вони можуть розумно ними керувати у майбутньому. Велика подяка працівникам ПриватБанку за чудову можливість познайомити наших дітей з фінансовим світом!

Світлана ГАРНАГА - учитель економіки

      

      
12.04.24

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 04 квітня 2024 №1/5833-24 «Про сприяння внесенню інформації до ЄДЕБО для формування єДокументів про освіту у застосунку «Дія» інформує, що Міністерством освіти і науки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 листопада 2022 року № 1242 реалізується експериментальний проект щодо формування та застосування єДокумента про освіту.

Після успішного тестування освітніх документів на Єдиному порталі державних послуг «Дія» (далі – Портал «Дія») з 22 березня 2024 року запущено у промислове використання застосунок єДокумент про освіту, у якому доступні документи про освіту, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (далі – ЄДЕБО) орієнтовно з 2000 року, дані Документів про освіту автоматично вивантажуються на запит Порталу «Дія», в якому формується єДокумент про освіту.

Найчастіші питання та відповіді.
12.04.24

11 квітня 2024 року на базі Сарського опорного ліцею Гадяцької міської ради у рамках І відкритих міських військово-патріотичних ігор «Крокуємо до Перемоги» проведено міські змагання дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Окрім того, що гра пробуджує дух патріотизму, привертає увагу до історії України, звичаїв та традицій, вона забезпечує підростаюче покоління важливим життєвим досвідом, відкриває нові здібності та навчає. Захід проведено за ініціативи комунальної установи «Гадяцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Гадяцької міської ради та за підтримки відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради. Участь у змаганнях взяли представники Гадяцької, Великобудищанської, Краснолуцької, Лютенської та Сергіївської громад.

З бажанням перемоги всі рої демонстрували знання і вміння у шести конкурсах: «Впоряд», «Стрільба», «Рятівник», «Відун», «Спорядження магазину АК набоями», «Розбирання та складання макета автомата». Козацький дух та підлітковий азарт тривав протягом усього дня. Дякуємо учням, які представляли рій "Промені сонця" нашого закладу, та вчителю предмету " Захист України" за підготовку та участь у змаганнях.
11.04.24

Вітаємо переможців у конкурсі віршів до 210-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка учнів 3-А класу (класний керівник Федоренко О.О.) Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Андрія РОМАСЕНКА, Лілію ЯЩЕНКО, Даяну ОДИНЕЦЬ, Назарія ШМОРГУНА, Олесю РУСАНІВСЬКУ, Аріну РОСПОП, Артема ДЕМЧЕНКА, Софію МИКИТОВСЬКУ, Євгенію ЧЕРКАС. Бажаємо успіхів в навчанні та перемог у наступних конкурсах.

      

      
10.04.24

Заступник директора з НВР Валентина БУТКО та вчитель української мови і літератури Тетяна БЕРДНИК взяли участь в обласному науково-практичному семінару (онлайн) «Формування лідера-патріота: досвід Полтавської обласної мережі шкіл лідерської освіти». Теми виступів: Валентина БУТКО "Вивчення біографій видатних українців як засіб формування національної ідентичності та лідерських якостей (на прикладі життя Олени Пчілки), Тетяна БЕРДНИК "Формування лідерських якостей учнів засобами музейної педагогіки".

      

      
09.04.24

У рамках декади інформатики з учями 5-Б класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки було проведено ігри інфолото та доміно "Цікавий Sratch" для закріплення знань з цього середовища програмування. (Вчитель інформатики Олена ТОЛКАЧОВА).

Учні - це, насамперед, діти, а всі діти люблять гратися. Тільки сьогодні здебільшого вони віддають перевагу комп'ютерним іграм. На уроках інформатики учні 5-х класів навчаються створювати власноруч такі ігри.

Коли учні створюють проекти в Scratch, вони опановують навички, які їм знадобляться для успішної самореалізації та майбутнього успіху. Scratch допомагає дітям вчитися мислити творчо, міркувати системно і працювати спільно, а також - це справжнє задоволення!

      

      
09.04.24

Учні 10 класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки (учитель - Людмила ДОМАШЕНКО) створили фільм про школу англійською мовою в рамках декади STEAM-освіта. Над фільмом працювали ліцеїсти: Кіндра Анастасія, Тарасенко Олександра, Ходатенко Єлизавета, Грушко Іван, Пазинич Михайло, Даниленко Дарія, Ус Артем, Глушко Вікторія, Барабан Іван, Власенко Владислав.

https://www.facebook.com/share/v/WzBDExAxdxFp8t3y/
09.04.24

У рамках декади інформатики з учями 6-А класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки було проведено брейн-ринг "Інформатичні розваги" (Вчитель інформатики Олена ТОЛКАЧОВА).

Захід проведено з метою підвищити рівень знань учнів з інформатики; розвивати їх творчі й інтелектуальні здібності дітей, інтерес до вивчення інформатики, самостійність та наполегливість, виховувати вміння працювати у команді, почуття відповідальності.

      

      
08.04.24

Відбулася чергова зустріч учнів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки з інспектором ювенальної превенції відділу превенції Березовською О.О. на тему" Безпека у мережі "Інтернет" в умовах війни". На ній обговорили можливі ризики спілкування в інтернеті та поняття інформаційної гігієни, визначили, якою інформацією не варто ділитися. Також ліцеїсти дізналися, куди й до кого можна звернутися, якщо вони потрапили в ризиковану ситуацію онлайн.

Ольга ШАМАНСЬКА - заступник директора з ВР

      
05.04.24

Відбувся флешмоб «White card» до Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру та Всесвітнього дня здоров’я.
05.04.24

Виноситься подяка Ользі ДОРОГАНЬ, учениці 8-Б класу, за участь у Міжнародному конкурсі учнівської та студентської творчості "Змагаймось за нове життя!", присвяченому Лесі Українці, Всеукраїнському відритому конкурсі читців імені Тараса Шевченка, конкурсі читців творів Лесі Українки , "Ні, я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає...", "Національному читацькому марафоні "Діти України читають захисникам", Національному флешмобі "Єднаймо душі словом Кобзаря". Бажаємо творчих злетів, успіхів у навчанні та перемоги у конкурсах.

      
05.04.24

Учні 2-А класу, які навчаються за програмою "Інтелект України", на уроці української мови створювали карту знань "Олена Пчілка" (учитель- Оксана ЛОБАС).

      

      
04.04.24

У рамках декади інформатики та в Міжнародний день інтернету (4 квітня) з учями 5-Б та 5-В класів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки було проведено інтелектуальний батл "Безпечний інтернет" (Вчителі інформатики Марина КОБЛИЦЯ та Олена ТОЛКАЧОВА).

Під час заходу здобувачі освіти ознайомилися з історією виникнення свята, дізналися цікаві факти про Інтернет, розібрали переваги та недоліки Інтернету, дізналися про правила безпеки «Безпечний Інтернет: як захистити себе в інформаційному просторі». Захід пройшов інформативно та пізнавально.

      

      

      
03.04.24

Виноситься подяка учням ліцею Грушку Івану, Пікузі Ігорю, Тарасенко Олександрі (10 клас), Рухляді Іллі (4-В клас), Ященко Лілії, Одинець Даяні (3-А клас) за активну участь у Всеукраїнській інформаційно-просвітницькій акції "Національний тиждень читання.Тиждень поезії "Ріки незмінно течуть додому".

      

      
01.04.24

У рамках декади інформатики з учями 4-В класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки було проведено гру "Гостре око" (Вчитель інформатики Олена ТОЛКАЧОВА).

Переваги гри:

Гра "Гостре око" - це веселий та цікавий спосіб вивчити нове та повторити вивчене з інформатики.

Гра розвиває увагу, спостережливість, швидкість реакції та вміння знаходити інформацію.

Гра виховує інтерес до інформатики та стимулює до вивчення нових знань.

      

      
01.04.24

У рамках декади інформатики з учями 3-Б класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки було проведено цікавий та безпечний урок з інформатики. (Вчитель інформатики Олена ТОЛКАЧОВА).

Важливим завданням вчителя є навчання учнів правилам безпечної поведінки і техніки безпеки в кабінеті інформатики, безпеки праці з персональними комп'ютерами. Школярі повинні чітко знати, коли можна заходити в комп'ютерний клас, як безпечно включати і вимикати комп'ютер, правильно сидіти за монітором, до чого не можна торкатися і що робити у разі поломки устаткування.

Гра-домінушка "Моя безпека на уроці інформатики" дуже сподобалася учням.

Переваги гри:

- інтерактивний та цікавий спосіб вивчення правил безпеки;

- розвиває увагу, пам'ять та логічне мислення;

- сприяє формуванню навичок безпечної поведінки в комп'ютерному класі.

      

      
01.04.24

Учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки пройшли у наступний етап Міжнародної Економічної Олімпіади 2023-2024! Учасники конкурсу були поділені за регіонами: центр, схід, північ, південь та захід. Із кожного регіону обрані найкращі учні, які будуть представляти його на наступному, національному етапі у Києві. Серед 18 найкращих учасників із центрального регіону опинилися двоє наших учнів: Сушко Анна, 9-Б клас і Тарасенко Олександра, 10 клас. Пишаємося та бажаємо успіхів у наступному етапі!

      
29.03.24

Конкурс-огляд колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім» щороку збирає під своїм прапором юних екологів, небайдужих до долі навколишнього середовища та безхмарного майбутнього нашої блакитної планети. Не став винятком і 2024-й. Зональний етап ХХХІІІ обласного конкурсу-огляду проведено у заочному форматі у період з 4 по 25 березня.

Тематика цьогорічного конкурсу «Земля – моя Україна! Ти вічно будеш жити!», яку учасники вдало розкривали під час виступів перед жителями своїх населених пунктів з тематичними програмами, природоохоронних акцій, розповсюдження агітаційних листівок. Велику увагу юні екологи приділяють охороні та впорядкуванню рідної природи.

Учасниками зонального етапу стали конкурсу-огляду стали 38 колективів екологічної просвіти із 28 територіальних громад.

Із радістю повідомляємо, що екологічна бригада "ПРОЛІСОК" (керівники - Ольга Шаманська та Катерина Шульженко) виборола 3 місце!

      

      

      
26.03.24

Відбулося засідання атестаційної комісії №4, на якому підведені підсумки атестації 9 педагогів. Вітаємо колег та зичимо успіхів у професійній діяльності!

      

      

      
25.03.24

Олена Пчілка, 175 річницю з дня народження якої відзначають у 2024 році в Україні, зіграла велику роль у національному відродженні українського народу. Важко назвати таку гуманітарну царину, де б вона не залишила свого сліду: література, театральне мистецтво, педагогіка, перекладацька діяльність, журналістика, фольклор, поезія, етнографія. Вшановуючи пам’ять Олени Пчілки, учні 4-х класів (класні керівники Куліш Н.Ю., Древаль Л.М., Гірук О.В.) підготували та провели літературну світлицю "Олена Пчілка - незламна берегиня української культури".

У залі панувала надзвичайна атмосфера, створенню якої сприяли чарівні мелодії, вдало підібрані світлини, яскраві різнобарвні українські вишиванки, виставка ілюстрацій до творів Олени Пчілки, створених учнями.

Учасники заходу пригадали біографію активної громадської діячки, яка наполегливо та безкомпромісно працювала над розвитком та популяризацією української культури. Про це розповіли учні: Березовська Мар’яна, Зливко Кіра, Рудченко Марина, Гайдук Владислав, Рекута Антон, Стеценко Святослав, Геращенко Софія, Дрижак Назар, Огілько Діана, Штанько Софія, Свіщов Владислав, Павлюк Платон, Мокрицький Святослав, Довгаль Дарина, Макаренко Катерина, Косенко Іван, Мигаль Костянтин, Пасюта Арсен, Бондар Вероніка.

Справжньою окрасою заходу були пісні на слова Олени Пчілки: «Українка я маленька», яку виконала Березовська Мар’яна під власний акомпанемент на бандурі (4-В клас), «Годі діточки вам спать» (Макаренко Катерина та Пилаєва Аніта - 4-Б клас), «Гайда, дітки у садок» (Архипович Марія, Бондар Вероніка, Мигаль Костянтин, Тетірко Михайло 4-А клас). Пісня «Колискова» (на слова Лесі Українки) прозвучала у спільному виконанні учнів 4-А та 4-Б класів.

Школярі декламували прекрасні вірші Олени Пчілки: «Новину сьогодні зранку!» (Здойма Валерія, Богуш Вероніка, Булига Даніїл, Волощенко Олег, Дібрівна Дарія, Каламбет Анастасія, Кріль Анна 4-А клас), «Сніговий дід» (Мотрич Вадим, ІванченкоДарина, Живогляд Тимур, ПилаєваАніта 4-Б клас), «Мудра киця» (Лисак Софія 4-А класс), «Весняні квіти» (Рубан Василіса, Барабан Олександр, Герасименко Владислава 4-В клас).

Із захопленням присутні переглянули інсценізації байок: «Дрібненькі грушки» (Штанько Софія, Полтавець Данііл, Шелюг Антон, Шкаревьска Анна, Шешеня Микола 4-Б клас) та «Котова наука» (Удовиченко Павло, Тетірко Михайло, Колдун Анна 4-А клас).

Учні 4-В класу виконали пісеньку з інсценуванням «Ходить гарбуз по городу». Захід супроводжувався презентацією, завдяки якій діти мали змогу познайомитися із світлинами про життя і творчість Олени Пчілки, історичними місцями Гадяччини.

Кульмінацією літературної світлиці стала пісня «Любіть Україну» (сл. і муз. Н.Май) у виконанні учнів 4-В класу, яку підхопили глядачі у залі.

Організація освітнього процесу на прикладі життя і творчості славетної землячки у Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки сприяє утвердженню української ідентичності у ліцеїстів. Саме такі заходи сприяють цьому. Адже життя цієї сильної жінки - приклад для молоді.

      

      

      

      

      
25.03.24

Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей) — щорічна міжнародна освітня кампанія, метою якої є розвиток фінансової грамотності дітей та молоді.

Цього тиждня у різних країнах світу проходять тематичні заходи, уроки, лекції, воркшопи, майстер-класи, змагання і конкурси, спрямовані на підвищення фінансової обізнаності молодого покоління. Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки традиційно долучився до святкування GMW 2024.

Учні взяли участь у таких заходах:

- перегляд вебінару від НБУ на тему: "Національний банк: історія створення та основні досягнення", учні 5-В класу;

- створення плакату "Бережись монстрів-шахраїв", учні 6-Б класу;

- гра "Фінансове піксі", учні 6-Б класу;

- гра "Правда чи Брехня", учні 9-А класу;

- гра "Кібербезпека. Думай швидко, плати безпечно", учні 9-Б та 11 класу;

- участь у конкурсі "Кейс на GMW-2024 від MetLife", учні 11 класу.

Світлана ГАРНАГА - учитель економіки.

      

      
23.03.24

У рамках проведення Всесвітнього тижня грошей 2024 учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки взяли участь у конкурсі на кращий розв’язок кейсу від фінансової установи. Учасниками стали учениці 11 класу: Крат Поліна, Запорожець Валентина, Ракочій Дарія та Чирвон Аліна. (Вчитель - Світлана ГАРНАГА). Результати роботи команди оцінить команда фахівців страхової компанії і обере найкращий варіант вирішення кейсу. Команда-переможець отримає приз. Бажаємо успіхів нашій команді.
22.03.2422.03.24

Сьогодні за ініціативи медіа "Рідний край. Газета Гадяцького земства" спільно із клубом інтелектуальних ігор "Магніт" була проведена тематична гра "Що? Де? Коли?", присвячена нашій видатній землячці Олені Пчілці. Участь у грі взяли 5 команд шкіл міста.

Перемогу здобула команда "НІКА" Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки (керівник - Ольга ШАМАНСЬКА). Тож ми переконалися, що діти добре знають біографію та творчу діяльність славетної Ольги Петрівни, ім'я якої носить ліцей, де вони навчаються. За словами учасників, вони отримали задоволення від гри, хоча іноді доводилося "покопирсатися" у своїх знаннях.

Дякуємо Олександру Грабенку за підготовлені питання та Олександру Кірію за допомогу у проведенні гри!

Знаємо, шануємо, пропагуємо своє - українське!

(за матеріалами газети "Рідний край").
21.03.24

Учитель 4-В класу Оксана ГІРУК провела з нагоди 210 річниці з дня народження Тараса Шевченка захід "Із Шевченком у серці".

      
20.03.24

У Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки на уроках географії (учитель - Любов ВАСЮТА) учні 9 класів у рамках декади STEM–освіти реалізували дослідницькі проєкти: «Історія літакобудування», «Цікаві факти про метрополітен», «Автомобільна індустрія світу», представивши презентації. Досить цікаву презентацію створили ліцеїсти про історію літакобудування. 121 рік тому перший пілотований літак під назвою «Флаєр» створили брати Райт у США. А через 85 років, у 1988 році, з заводського аеродрому в Святошині піднявся у небо найбільший у світі наш український літак Ан-225 «Мрія». 27 лютого 2022 року він був знищений в ангарі під час боїв за аеропорт Гостомель у ході широкомасштабного російського вторгнення в Україну. Ми переможемо! «Мрія» буде літати над мирним небом України.

      

      
19.03.24

У рамках декади STEM-освітм учні ГПД 4-х класів реалізували проєкт "Жабка" (учитель - Аліна ОСІПОВА).

      

      
19.03.24

У рамках тижня STEM-освіти реалізовано проєкт на повторення граматичних структур та активізації лексики "My house" для учнів 3 класу (учитель - Катерина СТРОКАНЬ). Діти, співпрацювали один з одним, були дизайнерами власних будинків і просто були неймовірними!

      

      
19.03.24

У рамках декади STEAM-освіти учні 9-Б класу працювали над проєктом з математики «Математика навколо нас» (учитель - Тетяна ЗАЛОЗНА). Така форма роботи допомагає поглибити і розширити знання та практичні навички учнів, допомагає побачити зв'язок математики з життям, розвиває в учнів уміння бачити цікаве, творчі здібності, уяву. Учні досліджували, які геометричні фігури і тіла оточують нас. Виявили, що найрізноманітніші геометричні лінії й поверхні використовує людина в своїй діяльності. Також досліджували геометричні форми в природі. За результатами досліджень учнями були виготовлені буклети, підготовлені та розв'язані задачі згідно проведених досліджень з тем: "Геометрія в архітектурі", "Золотий перетин в портреті Олени Пчілки", "Математика в живописі", "Математика навколо нас", "Математика золотого перетину".

      

      

      
19.03.24

Продовжуємо розповідати про декаду STEM-освіти. Цікаво, чому сума кутів трикутника завжди однакова? Учні 7-А класу (учитель - Світлана ГАРНАГА) провели дослідження з математики, яке підтверджує відому теорію: сума всіх кутів у будь-якому трикутнику завжди дорівнює 180 градусам!

      

      

      
18.03.24

В 11 класі інформаційно-технологічного профілю навчання на уроках предмету "Технології" в рамках декади STEM-освіти під час вивчення модуля "Основи автоматики та робототехніки" (учитель - Олексій ПІДГАЙНИЙ) проведені заняття, на яких здійснювалося програмування роботів у програмі VEXcode V5 із використанням механічної руки. #STEMВЕСНА2024

      

      

      
18.03.24

На засіданні педагогічної ради №13 розглядалося питання щодо роботи педагогів над науково-методичною темою. Виступили вчителі: Оксана ГІРУК, Людмила ДРЕВАЛЬ, Ольга РУДКІНА, Лариса ГАЛУШКА, Тетяна ЗАЛОЗНА, Світлана ГАРНАГА, Світлана ВИТУШИНСЬКА (бібліотекар). Виступи супроводжувалися презентаціями. Дякуємо колегам за упровадження інноваційних технологій у освітній процес, активну участь у методичній роботі та результативну роботу з обдарованими учнями.

      

      

      

      

      

      

      
18.03.24

У рамках декади Steam-освіти учні 10 класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки працювали над створенням фільму "Наша школа" англійською мовою (учитель- Людмила ДОМАШЕНКО).

      
16.03.24

За підтримки Управління молоді та спорту Полтавської обласної військової адміністрації, за сприяння Полтавського обласного відділення НОК України і федерації волейболу в місті Миргород завершилися фінальні змагання чемпіонату Територіальної організації ГО «Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» у Полтавській області з волейболу серед дівчат 2008 року народження і молодших.

З 21 команди, які стартували в змаганнях, 6 найкращих змагалися за звання чемпіона. Вітаємо волейбольну команду дівчат Гадяцької міської територіальної громади та тренера Антона УНІЖОННОГО із перемогою (2 місце)!

Пишаємося, що кращою гравчинею цих змагань визнана учениця Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки МАРИНА РОЗКОЛОТЬКО!!!

      
15.03.24

З нагоди 210 річниці з дня народження Великого Кобзаря в 4-Б класі (класний керівник Людмила ДРЕВАЛЬ) відбулася година спілкування на тему: «Земний уклін тобі, Тарасе». Діти поглибили знання про життя і творчість Т.Г.Шевченка, ознайомилися з виданнями, що має шкільна бібліотека, прочитали та продекламували твори видатного українця.

      

      
15.03.24

Підсумки Інженерного тижня.

Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки, укриття та домівки учнів на один тиждень перетворилися в дослідницькі лабораторії, в яких ліцеїсти разом із учителями проявляли креативність, відчуваючи себе творцями майбутнього. А сприяла цьому участь другий рік поспіль у Інженерному тижні, ініційованому ГО «Про.Про.Лаб» у межах програми TOLOCAR, що фінансується Федеральним урядом Німеччини (Bundesministerium fur wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ) за підтримки GIZ Ukraine, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Його головною темою у 2024 році обрано САМОЗАРАДНІСТЬ, адже вміння бути самозарадними посилює нашу незалежність від зовнішньої допомоги, відповідальність та прискорює нас. Коли ми розв’язуємо питання, що стосуються життя та розвитку, це стає вкрай важливо. Крім того, самозарадність — важлива складова розвитку креативності. У Інженерному тижні взяли участь 15 учителів, які залучили усіх учнів початкової школи, 7-А, 8-х, 9-х та 11 класу. Найбільше ліцеїстам сподобалися наступні завдання: «Механічна іграшка», «Досліджуємо космос», «Таємнича рука», «Швидкий». Дякуємо ерудованим, творчим, сучасним учителям закладу: Людмилі Лісниці, Ользі Шаманській, Наталії Пантюшенко, Оксані Лобас, Ганні Ксьонз, Євгенії Копоть, Оксані Федоренко, Світлані Капустянській, Наталії Куліш, Людмилі Древаль, Оксані Гірук, Любові Васюті, Олени Рвач, Володимиру Євку, Івану Кириченку, - які зуміли викликати в учнів різноманітні емоції: радість, здивування, цікавість, захоплення! Дякуємо організаторам за ентузіазм та креативні завдання. #інженернийтиждень2024 #томущоцікаво

      

      
15.03.24

У рамках декади STEM-освіти учні 8-Б досліджували вміст крохмалю у продуктах харчування (учитель - Олена РВАЧ).

      
15.03.24

Учні 8-А та 8-Б класів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки взяли активну участь у проведенні декади STEM-освіти. Єгипетський трикутник відомий ще з давніх часів. Він був і залишається популярний в будівництві та архітектурі багато століть. Транспортир та косинець будівельникам замінювали мотузка, розділена на рівні відрізки вузлами. Так складали прямокутний трикутник зі сторонами 3, 4, 5. Прямий кут виходив без труднощів. Учні 8-х класів разом з учителем Афанасьєвою С.В. провели дослідження побудови такого трикутника, перебуваючи в укритті.

      

      
15.03.24

У рамках декади STEM-освіти та до дня числа Пі учні 5-А та 5-Б класів разом з учителями математики Галушкою Л.П. та Костенко Л.О. експериментальним шляхом встановлювали значення числа Пі, досліджували залежність довжини кола від його радіуса.

      

      
15.03.24

У рамках декади STEM-освіти на уроці мистецтва учні 2-А класу виготовили модель легенів (учитель - Катерина ШУЛЬЖЕНКО).

      

      
14.03.24

У рамках декади STEM-освіти учні 5-В класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки створювали власні проєкти в середовищі програмування, де створені герої ведуть діалог, в залежності від обраної сцени. (Учитель - Олена ТОЛКАЧОВА).

Scratch - тренд STEM-освіти. Scratch – це не тільки середовище для навчання програмування, в першу чергу Scratch – це інструмент для розвитку в учнів таких навичок ХХІ століття, як:

- інформаційна грамотність (створюючи проекти, діти працюють з різними видами інформації: текст, графіка, анімація, звук);

- комунікативні навички (Scratch дозволяє працювати над проектом спільно);

- критичне та системне мислення (працюючи в Scratch, діти вчаться критично мислити й міркувати: в проектах необхідно узгоджувати поведінку учасників та їх взаємодію);

- креативність і допитливість.

      

      

      
14.03.24

Учениця 4-В класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки ПРОХОРОВА ПОЛІНА (учитель - Оксана ГІРУК) взяла участь у ДИТЯЧОМУ КОНКУРСІ ЧИТЦІВ, ПРИСВЯЧЕНОМУ 210-й РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА (організатор - депутат Полтавської обласної ради МАТЮШЕНКО О.В.), та виборола II місце. Вітаємо і бажаємо успіхів у навчанні, гарних результатів у всіх починаннях!
14.03.24

У Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки на уроці зарубіжної літератури у 6 класі (учитель – Валентина БУТКО) в рамках декади STEM (STEAМ, STREAT) - освіти реалізовано дослідницький проєкт із елементами STEAМ-технологій: «Паротяг: подорож у часі та просторі» (за твором Міхаеля Енде «Джим Ґудзик і машиніст Лукас»). Важливо розуміти, що крім аналітичного та критичного мислення, у дітей потрібно розвивати творче мислення. Сприяють цьому гуманітарні предмети. Адже сучасний учень повинен вміти не тільки читати і аналізувати твір, а й знаходити в ньому джерело для реалізації нових ідей, пов’язаних з іншими науками: математикою, біологією, географією, астрономією, інформатикою, образотворчим мистецтвом, технологіями, тощо. Під час реалізації проєкту ліцеїсти, підготувавши реферати, повідомлення, світлини, дізналися про появу паротягів, їх особливості, винахідників, перші залізничні станції, перші паротяги в Україні. З’ясували, чи є в паровози в Україні наразі, ознайомилися із професіями, які пов’язані з роботою на залізниці, розробили правила поведінки на залізничній станції. Позитивним є той факт, що в процесі навчальної діяльності учні також створили креативні продукти: паротяг із картону та пластиліну, а також малюнки. Саме краса, гармонія, неповторність, оригінальність кінцевого продукту-результату стають важливим фактором для самоствердження особистості. Програма із зарубіжної літератури дає можливості для впровадження елементів STEM-освіти на уроках та виховує в дітях гнучкість та критичне, практично орієнтоване мислення.

      

      

      
14.03.24

Учні 1-Б класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки (учитель - Людмила ЛІСНИЦЯ) взяли активну участь у проведенні декади STEM-освіти в навчальному закладі.

Із життєвого досвіду ми знаємо, що людині важко підняти вантаж, що має велику масу. Сила, яку прикладає людина недостатня, щоб подолати силу тяжіння, що діє на тіло! Але, прикладаючи ту ж силу, це тіло можна зрушити за допомогою довгої палиці - важеля!!! Що і дослідили учні в процесі практичної діяльності!!!

      

      
14.03.24

Учні 2-Б класу (учитель - Галина КСЬОНЗ) у рамках декади STEM-освіти досліджували вітер як потік повітря.

      

      
13.03.24

Учні групи подовженою дня 1-х класів (учитель - Валентина РЯБЦЕВА) приєдналися до декади STEM-освіти та виготовили рухлива іграшку "Зайчик".

      

      
13.03.24

На уроці хімії (учитель - Володимир ЄВКО) у рамках декади STEM-освіти під час вивчення теми "Будівельні матеріали" ліцеїсти 11 класу ознайомилися із їх складом, структурою, формою, особливостями використання та взаємодії, зробили розрахунки для створення будівельного розчину, який використовується для будівництва споруд. Із цікавістю учні його приготували, ознайомилися із поняттям "адгезiя" (зчеплення приведених в контакт різнорідних твердих або рідких фаз; комплекс явищ, які здатні утворити зв'язки між матеріалами, що склеюються) та спробували себе у якості будівельника. Залишок розчину використали для приготування бетону для тротуарноi плитки.

      

      

      
13.03.24

У рамках декади STEM-освіти учні 11 класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки навчалися керувати роботом через контроллер, реалізувавши завдання по перевезенню вантажів. Учитель - Олексій Підгайний.

      

      
13.03.24

У рамках декади STEM-освіти Ольга РУДКІНА на групі подовженою дня 2 класів провела майстер-клас "Рухлива іграшка".

      

      
12.03.24

У рамках декада математики Світлана АФАНАСЬЄВА провела для учнів 8-х захід "Факти про математику та цікаві наукові знахідки".

      
12.03.24

У Гадяцькій громаді відбувся ІІ (територіальний) етап змагань «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги», який проходить за ініціативи Президента України Володимира Зеленського під лозунгом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО». Це спортивні змагання, які створюють атмосферу спортивного свята серед учнів шкіл нашої громади. Всеукраїнські шкільні ліги проводились у трьох видах спорту: футзал, волейбол та баскетбол. За першість змагалися 4 команди закладів загальної освіти Гадяцької громади.

Вітаємо ліцеїстів із перемогами:

Футзал:

- ІІ місце – команда Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки

Волейбол:

Юнаки:

- ІІ місце – команда Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки

Дівчата:

- II місце - команда Гадяцького ліцею #1 імені Олени Пчілки

Баскетол:

Юнаки:

- І місце – команда Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки

Вітаємо команди закладу та Уніжонного А.А.

      

      

      
12.03.24

STEM - це світ інноваційних можливостей. Це не просто технічна освіта - вдале поєднання винахідливості, креативності, творчості, практичності та науково-технічних знань. Цікавим кейсом для учнів 2-А класу Інтелект Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки стало створення ниткового телефону (учитель - Оксана ЛОБАС).

      

      

      
11.03.24

У рамках декади STEM-освіти на уроці біології учні 7-А класу конструювали інфузорію туфельку (учитель- Олена РВАЧ).

      

      
11.03.24

У рамках тижня STEM-освіти на уроках ЯПС учні 4-А класу Гадяцького ліцею N1 імені Олени Пчілки (учитель - Наталія КУЛІШ) під час вивчення теми "Спостереження за погодою. Професія синоптика" виготовляли вітрячок із паперу.

      

      

      
08.03.24

У 2-В класі з нагоди відзначення 210 річниці з дня народження Тараса Шевченка проведено вікторину "Мій Шевченко" (учитель - Євгенія КОПОТЬ).

      
08.03.24

Учні групи продовженого дня 3-х класів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки в рамках декади STEM - освіти в "День Умійлика" виготовили рухливу іграшку "Курчата клюють зерно" (учитель- Світлана РУДЕЦЬКА).

      

      
07.03.24

Учням 4-Б класу (класний керівник Людмила Древаль) до вподоби спостерігати за погодою та перевіряти народні прикмети пов’язані з нею. Для її вивчення необхідно слідкувати за всіма елементами: тиском повітря, температурою, вологістю, хмарністю, напрямом вітру і його силою.

Для визначення напрямку вітру четвертокласники вирішили зробити флюгер - один з давніх винаходів людства. Закипіла дружна робота… У дитячому виконанні механічне пристосування вийшло пречудово! Тепер і перевіримо народні прикмети, а саме: « Західний вітер - плаксун, плаче, дощик несе», «Північний вітер дощ розжене», «Якщо вітер дме з півдня влітку - до негоди, взимку - до тепла», «Східний вітер ніколи дощу не приносить» …

      

      

      
07.03.24

Вітаємо команду ліцею «Пролісок» з перемогою у конкурсі-огляді колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім» серед закладів загальної середньої освіти. (Вчителі Ольга ШАМАНСЬКА та Катерина ШУЛЬЖЕНКО)

Команда учасників екологічної агітбригади «Пролісок»:

- Бутенко Артем, 7-Б

- Кириченко Валерія, 7-Б

- Коцар Дмитро, 7-Б

- Заєць Марія, 7-Б

- Кратенко Нікіта, 7-Б

- Сіробаба Олег, 7-Б

- Панасенко Олександра, 5-Б

- Березовська Мар’яна, 4-В
07.03.24

Учитель 3-А класу Оксана ФЕДОРЕНКО у рамках декади STEM-освіти провела майстер - клас "Рухлива іграшка".

      

      
06.03.24

У Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки проводяться заходи в рамках декади STEM-освіти. Саме в цей час сьомий рік поспіль Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» ініціює проведення Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна», який відбувається з 1 березня по 31 травня 2024 року та інтегрується до щорічної ініціативи Європи, яка проводиться компанією «Scientix STEM Discovery Campaign». Головною темою цього року є «STEM-ідентичність», концепція, яка відіграє важливу роль у розвитку наукової грамотності, підвищує ймовірність того, що здобувачі освіти побудують успішний кар’єрний шлях в галузі STEM.

Майбутні винахідники, здобувачами освіти початкової школи 1 та 2 класів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки, підготували виставки: "STEM-майданчик "Чарівний світ винаходів" та "Lego-світ" (учителі - Наталія ПАНТЮШЕНКО, Людмила ЛІСНИЦЯ, Оксана ЛОБАС, Галина КСЬОНЗ, Світлана КОПОТЬ, Світлана РУДЕЦЬКА, Тетяна ОМЕЛЬЯНЕНКО.

      

      

      
06.03.24

Сьогодні ювілейний День народження святкує вчитель музичного мистецтва Ольга РУДКІНА!

У Ваш день дозвольте побажати щастя та здоров'я, наснаги жити та натхнення працювати, вдячних учнів та цікавих колег. Нехай праця приносить Вам радість, а кожен день дарує нові приводи для посмішок! Із Днем народження!

      
05.03.24

У рамках тижня STEM-освіти учні 4-В класу (учитель - Оксана ГІРУК) Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки презентували виріб "Казкова квіточка".

      

      
05.03.24

У рамках тижня STEM-освіти на уроках англійської мови учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки практикували "Clothespins in use" - вивчення порядку слів у реченні (учитель- Ольга ШАМАНСЬКА).

      

      
02.03.24

З метою профорієнтаційної роботи учні випускного класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки відвідали Київський національний університет культури та мистецтв, ознайомилися зі спеціальностями, факультетами та матеріально-технічною базою вишу. Дякуємо за гостинність та запрошення!

      

      

      
01.03.24

Вітаємо учителя математики вищої кваліфікаційної категорії Ларису ГАЛУШКУ із перемогою (1 місце) в ІV Міжнародному конкурсі для вчителів «Українознавчі пріоритети освітнього процесу»! На конкурс учителька представила методичну розробку заходу для учнів 9 та 10 класів "Від науки до перемоги". У наказі НДІУ від «14» лютого 2023 р. No 16 зазначено: "Щиро вдячні кожному і кожній з Вас за підтримку українознавства як окремого курсу, так і українознавчої складової освітніх галузей! Ваші конкурсні роботи є важливим інтелектуальним внеском в нашу спільну Перемогу, в пізнання та творення українського світу!". За результатами конкурсу планується видання електронного навчально-методичного збірника.
01.03.24

Сьогодні у черговому турі інтелектуальної гри "Що? Де? Коли?" серед закладів освіта міста команда "Ніка" отримала перемогу. Вітаємо!
30.02.24

30 січня - 94 роки від дня народження Всеволода Зіновійовича Нестайка - «Сонячного Письменника» усіх дітлахів багатьох поколінь України.

У ліцеї бібліотекарем Витушиською С.В. було оформлено книжкову виставку по творах Всеволода Нестайка. А для учнів 3-А класу (класний керівник Федоренко О.О.) було проведено годину інформації "Всеволод Нестайко. Родом із дитинства".

      

      
29.02.24

У рамках декади математики Лариса ГАЛУШКА здійснила виставку математичних мемів, які створили учні 5 та 6 класів.

      
28.02.24

Згідно плану проведення декади математики Лариса ГАЛУШКА та Тетяна ЗАЛОЗНА провели для учнів 9 та 10 класів виховний захід "Від науки до перемоги".

      

      
22.02.24

Четверо учнів Гадяцького ліцей №1 імені Олени Пчілки пройшли у наступний, регіональний етап Економічної Олімпіади (учитель- Світлана ГАРНАГА)! Вітаємо Валентину ЗАПОРОЖЕЦЬ (11 клас), Михайла ПАЗИНИЧА (10 клас), Олександру ТАРАСЕНКО (10 клас), Анну СУШКО (9-Б клас), які продовжать свою участь у змаганні з економічного мислення. Бажаємо успіху та нових перемог!
21.02.24

До Дня рідної мови учитель української мови та літератури Тетяна БЕРДНИК провела ряд заходів: вікторина "Мовознавець" (5-В клас), гра "Мова моя солов'їна" (6-Б клас), конкурс "Я люблю рідну мову" (9 клас).

      

      
21.02.24

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Сьогодні, 21 лютого, учні 5 та 6 класів (учитель - Ірина ШИМКА) святкували День рідної мови: давали відповіді на поставлені запитання, розгадували ребуси, кросворди, дізнавалися цікаві факти про мову.

      

      
20.02.24

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ...Сьогодні у закладі вшановують пам'ять відважних воїнів, які своїми прагненнями до кращого майбутнього, незламним патріотизмом та ціною власного життя змінили хід історії власної держави. Проведено ряд заходів: перегляд фільмів про ці трагічні дні, покладання квітів до пам'ятника. Учні 1- Б класу ( учитель- Людмила ЛІСНИЦЯ) створили листівки з янголами, що уособлюють їх!

      

      
20.02.24

Учні 2-В класу (учитель - Галина КСЬОНЗ) намалювали малюнки до казок Олени Пчілки.

      
19.02.24

Географія є комплексною наукою, об'єктом вивчення якої є природа Землі, населення та його господарська діяльність. У нашому закладі освіти це профільний предмет, і тому отримувати повідомлення про перемоги ліцеїстів надзвичайно приємно. Ми з радість повідомляємо, що учениця 8-Б класу Ольга ДОРОГАНЬ виборола III місце у III (обласному) етапі Всеукраїнської олімпіади з георафії. Дякуємо за постійну результативну роботу з обдарованими учнями Любові ВАСЮТІ!

      
19.02.24

Учні ГПД 3-х класів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки (учитель- Світлана РУДЕЦЬКА) підготували вистави за мотивами казки Олени Пчілки "Мишача рада" та записаної нею народної притчі "У пригоді".

      

      
16.02.24

Акція «Ворогам-кришка!», спрямована на збільшення кількості дронів для ЗСУ!

Учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки долучаються до проєкту.

Збір триває!!! В єдності наша сила!

      
16.02.24

Учитель економіки Світлана ГАРНАГА провела презентаційний урок у 9 класі "Бізнес і підприємці".

      

      

      
14.02.24

Учитель математики Тетяна Залозна провела в 9 класі презентаційний урок на тему "Розв'язування задач за допомогою системи рівнянь".

      

      
14.02.24

Рідна мова допомагає нам розбудовувати і дбати про Українську державу, а також про її історичну, культурну та духовну спадщину. А під час війни з росією питання української мови є особливо важливим!

Тому перемогу (II місце) учениці 5-А класу Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки Поліни ФЕДОРЕНКО у ІІІ (обласному) етапі ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика учасники освітнього процесу сприйняли з великою радістю.

Поліно, нехай рідна українська мова завжди залишається сильним і потужним інструментом твого розвитку!

Дякуємо учителю української мови та літератури Ірині ШИМЦІ за те, що прививає любов до рідної, величної, милозвучної української мови та результативно працює з обдарованими учнями!

      09.02.24

До Дня безпечного Інтернету для учнів 8-х класів учитель інформатики Світлана Афанасьєва провела інформаційну хвилинку «Зворотній бік Інтернету»

      
09.02.24

До Дня безпечного Інтернету учні 7 класу перевіряли навички "виживання" в інтернеті за допомогою гри «Вижити в Інтернеті – місія (не)здійсненна». Учням демонстрували свої знання з медійної грамотності та тримали відповіді на питання: чому контент блокують, хто несе відповідальність за такий контент, як не порушити авторські права, чи несуть користувачі відповідальність за мову ворожнечі, як захистити свої персональні дані. (Учитель - Костенко Л.О.)

      

      
09.02.24

Вітаємо Юлію НЕКРУТ, ученицю 9 класу, із перемогою - 2 місцем, яке вона виборола у конкурсі Малої академії наук України серед учнів Гадяцької міської територільної громади.Тема науково- дослідницької роботи " Ментальне здоров'я підлітків: віковий та гендерний аспект" (керівник - психолог школи Ольга ЖЕЗІЦЬКА).

Дослідницьку роботу присвячено вивченню та дослідженню ментального здоров’я підлітків, його критеріїв та факторів впливу. Мета роботи – дослідити ментальне здоров’я підлітків у розрізі вікового та гендерного аспекту.

Актуальність роботи визначена необхідністю збереження ментального здоров’я підлітків та молоді в реаліях сучасного життя, оскільки події минулих років та сьогодення мають значний негативний вплив на здоров’я людини взагалі та на ментальне здоров’я як його складової.

Завдання роботи: теоретично дослідити поняття ментального здоров’я людини; емпірично дослідити рівень ментального здоров’я підлітків, основних факторів впливу на нього; способи самодопомоги та самопідтримки здобувачів освіти підліткового віку; задоволеність життям підлітків як одного з критеріїв ментального здоров’я.

У результаті дослідження проаналізовано основні наукові підходи до визначення поняття ментального здоров’я, його критерії та фактори впливу. Емпіричне дослідження ментального здоров’я підлітків визначило, що питання збереження ментального здоров’я є актуальним для підлітків. З початком війни рівень їх ментального здоров’я погіршився. На здоров’я підлітків вплинули зміни в режимі навчального закладу. Серед факторів негативного впливу найбільш значимим є невизначеність майбутнього.

У стресових ситуаціях для нормалізації психічного стану учні найбільше користуються прослуховуванням музики, переглядають відео, шукають підтримки серед друзів, близьких, аналізують проблеми та шукають шляхи їх вирішення. Результати дослідження задоволеності життям підлітків як одного з показників ментального здоров’я визначили, що відсоток учнів, які мають високий рівень загальної задоволеності життям, зменшується з віком.

По ряду параметрів дослідження виявлено вікові та гендерні відмінності.

Аналіз результатів дослідження показав, що учні не в повній мірі усвідомлюють, що таке ментальне здоров’я та потребують поглиблення знань із даної теми. Із цією метою створений сайт «Про ментальне здоров’я для підлітків»: https://mentalne-zdorova-pidlitkiv9.webnode.com.ua/

      

      
09.02.24

Учитель математики Тетяна Залозна провела презентаційний урок у 5-В класі "Порівняння десяткових дробів".

      

      
07.02.24

Учитель інформатики Залозна Т.О. до Дня безпечного Інтернету для учнів 9-х класів провела захід "Мережа як стиль життя". Його родзинкою став перегляд серіалу "Безпека дітей в Інтернеті" на платформі Дія. Освіта.

      

      
06.02.24

До Дня безпеки в Інтернеті учні 11 класу інформаційно-технологійчного профілю нвчання переглянули серіал "Обережно! Кібершахраї!" на платформі Дія.Освіта (Учитель - Людмила Костенко)

      

      
06.02.24

ДеньБезпечногоІнтернету, #ШахрайГудбай

6 лютого - День безпечного інтернету. В Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки вчителем інформатики Оленою ТОЛКАЧОВОЮ було проведено з учнями 5-х класів освітній захід з платіжної безпеки “Правила платіжної безпеки. Види шахрайства” Даний захід проходив під гаслом «#ШахрайГудбай». В ньому були використані матеріали, надані експертами Національного банку України. @harazd.bank.gov.ua, @talan.nbu

      

      
06.02.24

ДеньБезпечногоІнтернету, #ШахрайГудбай

6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій. З цієї нагоди вчитель інформатики Олена Толкачова з учнями 6-А класу переглянули збірку коміксів про платіжне шахрайство та переглянули інформаційний куточок з платіжної безпеки “Поради з платіжної безпеки для кожного”. Даний захід проходив під гаслом «#ШахрайГудбай». В ньому були використані матеріали, надані експертами Національного банку України. @harazd.bank.gov.ua, @talan.nbu

      
05.02.24

Вітаємо учнів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки НАЗАРА МОМОТА (5 клас) та БОГДАНА ДРОБОТЮ (7 клас) із перемогою - III місцем, яке вибороли ліцеїсти в III ( обласному) етапі Всеукраїнської олімпіади з математики. Нехай кожне нове завдання буде стимулом для розвитку, а знання та наполегливість принесуть вам ще багато перемог!

Висловлюємо щиру вдячність ЛАРИСІ ГАЛУШЦІ та СВІТЛАНІ ГАРНАЗІ за ґрунтовні знання ліцеїстів та допомогу в підготовці до обласної олімпіади! Невичерпної енергії вам та удачі!

      
02.02.24

#інженерний_тиждень #томущоцікаво

Здатність до оригінального та творчого мислення притаманна майже кожній дитині. Підтвердженням цього є заходи, проведені учителями Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки в рамках Інженерного тижня, в яких ліцеїсти взяли активну участь. Знайомтеся із юними винахідниками та дослідниками нашого закладу.

Учень 4-В класу Сергій ЗАЛОЗНИЙ (учитель – Оксана ГІРУК) власноруч створив та продемонстрував іграшку «Вітрячок». Для цього він використав моторчик 12V, батарейку «Корона», фломастер (каркас), жестяну банку (лопасті), ізольований провід (для з'єднання моторчика з кроною), гарячий клей для з'єднання деталей. Ці знання та вміння з інженерії дуже потрібні для майбутнього України.

Учні 6-Б класу займалися дослідженнями з географії: Лізу ГАВРИЛЕНКО зацікавила тема «Створення туману», а Кіра ТИХОНЕНКО дослідила вологість повітря у кімнаті (учитель – Любов ВАСЮТА).

      

      
02.02.24

#інженерний_тиждень #томущоцікаво

На уроках фізики у рамках Інженерного тижня учні 9-х класів (учитель- Іван КИРИЧЕНКО) знайомились із способом знаходження центра мас просторових фігур під час виконання проєкту "Ілюзія". Виконання завдання такого типу допомагає розвинути просторову уяву та показує практичну значимість знань з фізики в інженерії.

      

      
02.02.24

#інженерний_тиждень #томущоцікаво

У рамках Інженерного тижня учні 9-х класів (учитель- Володимир ЄВКО) займалися виготовленням молекули метану iз пластилiну (тетраэдр).

      

      
02.02.24

#інженерний_тиждень #томущоцікаво

Учні 4-А класу Гадяцького ліцею N1 імені Олени Пчілки (учитель- Наталія КУЛІШ) долучилися до проведення Інженерного тижня. Діти ознайомилися з історією виникнення першого телефона та виготовили виріб "Механічний телефон". Було творчо, весело, а головне - немає нічого кращого, ніж те, що ми створюємо власноруч!

      

      
01.02.24

#інженерний_тиждень #томущоцікаво

Незвичайна, креативна модель "Політ птахів", яка виготовлена Ніколь ХАЛЕЦЬКОЮ, ученицею 9-Б класу, у рамках Інженерного тижня, приємно вразила учнів та вчителів ліцею. Робота надзвичайно творча і цікава. Висловлюємо щиру вдячність Ніколь за працелюбність.

Не менше вразила робота також робота учня 9-Б класу Олексія КОЦАРЯ "Дихальні рухи", для виготовлення якої потрібні були знання біології та дослідницький підхід. Молодці!

Олена РВАЧ - учитель біології.

      
01.02.24

#інженерний_тиждень #томущоцікаво

Учні 1- х класів Хаава Артур та Вантсян Артем із великим задоволенням брали участь у заходах інженерного тижня . Артур виготовив механічну іграшку "Ведмедик", а Артем досліджував невидимі чорнила, виконуючи вправу "Секретне листування".

      

      
01.02.24

Вітаємо команду Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки із перемогою - 1 місцем у змаганнях юнаків із волейболу в залік І Гімназіади Гадяцької громади у 2023/2024 навчальному році. У складі команди були ліцеїсти: Олег САВРЮК, Андрій МАКАРОВ, Андрій ПЛАКСІН , Едуард НЕСТЕРЕНКО , Артем ГАЙДАБУРА, Вадим ГАЙДАБУРА, Станіслав БІЛОМАЗ, Іван ГРУШКО, Ігор ПІКУЗА. Учитель - Антон УНІЖОННИЙ. ТАК ТРИМАТИ!!! ВІТАЄМО!!! МОЛОДЦІ!!!

      
31.01.24

#інженерний_тиждень #томущоцікаво

Наука- це цікаво!!! Учні 3-А класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки (класний керівник - Оксана ФЕДОРЕНКО) долучилися до проведення Інженерного тижня та виготовили виріб "Таємнича рука". Такими іграшками можна не тільки гратися, а й зміцнювати своє здоров'я. Адже дихальні вправи знімають напругу, покращують настрій, загартовують.

      

      

      
31.01.24

Учні 9-11 класів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки взяли участь у І національному етапі ЕО2023-24. Це економічна олімпіада в Україні, яка проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національного Банку України, Київської школи економіки, Студії онлайн освіти EdEra і Української академії лідерства. Участь у цій олімпіаді вдруге організовує учитель економіки Світлана ГАРНАГА. У минулому році 4 ліцеїста були запрошені в Київ для участі у 2 раунді, але не взяли участь у зв'язку неналежними безпековими умовами (воєнний стан у країні).

      

      
31.01.24

#інженерний_тиждень #томущоцікаво

Що може бути цікавішим, як досліджувати та вивчати історію людства! Тим паче історію винаходів! А чи знаєте ви, що найстарішому взуттю, яке збереглося до наших часів, майже 10 тисяч років і сплетено воно з кори і полину?

Учні 4-Б класу (класний керівник Людмила Древаль) долучилися до «Інженерного тижня-2024» і створили механічну забаву «Тіп-топ». Цікаво було спостерігати за злетом фантазії при виготовленні і декоруванні «взуття», а подекуди і «ніжок». Захопливими та емоційними виявилися і влаштовані перегони. Дякую за роботу! Молодці!

      

      

      
31.01.24

У рамках декади мистецтва Ольга РУДКІНА організувала виставку робіт учнів 9 класу на тему "Кубізм у мистецтві".

      

      
31.01.24

Вітаємо ученицю 10 класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Вікторію ГЛУШКО із перемогою - 3 місцем на обласній олімпіаді з трудового навчання (учитель - Ярослава СТЕПАНОВИЧ), яка була проведена онлайн. Згідно умов олімпіади учасниці повинні були створити м'яку іграшку в українському етностилі. Вікторія репрезентувала цікавий, креативний та патріотичний проєкт "Текстильна лялька Мавка". Лялька, героїня драми - феєрії Лесі Українки "Лісова пісня", зачарувала журі, учасників конкурсу, учнів та вчителів. Вона створена з великою любов'ю, мила, симпатична. Дивлячись на неї, занурюєшся в атмосферу драми та популярного мультфільму. Вона має красивий, стильний національний одяг, зокрема використано традиції вишивки сорочок у Гадячі, які вирізняються неймовірно яскравим індиговим кольором. Під час оцінювання членам журі необхідно було врахувати не лише якість виготовлення виробу, а й кількість та добротність виконання оздоблювальних елементів на ньому. Лялька, яку створила Віка, вирізняється якістю технологічної обробки, естетичністю, творчим доробком, оздобленням виробу, довершеністю.

Зичимо Вікторії ГЛУШКО, щоб її талант розквітав під щасливою зорею. Дякуємо Ярославі СТЕПАНОВИЧ за результативну роботу з обдарованими учнями.

      

      
30.01.24

#інженерний_тиждень #томущоцікаво

Інженерний тиждень - це не тільки виконання завдання та реалізація проєктів. Це також відкриття та пізнання чогось нового. Так було і в 11 класі. Ліцеїсти упевнені, що використовуючи старі дзеркала, вiтражний пластик (рекламный) та енергію сонця, зможуть приготувати їжу. "Перевіримо весною,"- сказав Володимир ЄВКО.

      
30.01.24

#інженерний_тиждень #томущоцікаво

Учні 7-А класу у рамках Інженерного тижня (учитель- Володимир ЄВКО) виготовили гойдалку - споруду для забави або розваги, яка встановлюється на дитячих майданчиках та у місцях відпочинку. Звичайно, наша гойдалка була зроблена з картону, але скільки емоцій викликав цей процес!!!!

      

      
29.01.24

#інженерний_тиждень #томущоцікаво

Учні 2-В класу цього тижня мандрували та досліджували Арктику. Завершуючи подорож, вони створили 3-D пазли "Жителі Арктики" в рамках Інженерного тижня (учитель- Світлана КОПОТЬ).
29.01.24

Вітаємо учня 10 класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Олександра РАЛКА з перемогою (ІІ місце) на обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання (керівник - Олексій ПІДГАЙНИЙ).
29.01.24

29 січня - День пам`яті Героїв Крут.

Вічна слава й пам’ять Героям, які полягли в бою за наше сьогодення та свободу України!

В Гадяцькому ліцеї № 1 імені Олени Пчілки було організовано тематичні книжкові виставки, перегляди літератури, а для учнів 8 та 10 класу вчителем історії Нагорною Т.В. та бібліотекарем ліцею Витушинською С.В. проведено урок пам`яті "Крути: трагедія, подвиг, пам’ять".

      

      
29.01.24

#інженернийтиждень #томущоцікаво #STEM Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки

Найшвидший, найкомфортніший, найнебезпечніший та найповільніший...транспорт. Учні 4-х класів (Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки), вивчаючи тему "Means of transport" на уроках англійської, виготовили екологічні, фантастичні, просто неймовірні засоби пересування, використовуючи будь-які підручні засоби, у рамках інженерного тижня. Головними у процесі були фантазія та English.

Ольга Шаманська - учитель англійської мови

      

      

      

      
29.01.24

#інженерний_тиждень #томущоцікаво

Чи знаєте ви, як із користю поєднати навчання і приємне родинне дозвілля? А учні 3-Б класу Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки вирішили спробувати.

Під час дистанційного навчання на уроці ЯДС діти презентували свої роботи на тему "Досліджуємо космос" в рамках інженерного тижня.

Велика вдячність батькам за допомогу та підтримку дітей.

Світлана Капустянська- класний керівник

      

      
29.01.24

Проведено ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки. В олімпіаді брали участь 17 учасників і учасниць з 8 територіальних громад Полтавщини.

Журі визначило переможців цих інтелектуальних змагань. За їх результатами, ми щиро вітаємо наших представниць – учениць Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради, які продемонстрували високі знання та ерудицію з економіки: Дарія РАКОЧІЙ (11 клас) виборола ІІ місце, Анна СУШКО (9 клас) – ІІІ місце. Це відмінний результат і безперечний успіх!

Педагогічну підтримку нашим переможницям надала Гарнага Світлана Іванівна, яка докладає максимальних зусиль для створення у закладі освіти системи пошуку, розвитку й педагогічної підтримки талановитих підлітків, стимулювання творчого самовдосконалення молоді, самореалізації у сучасному суспільстві.

Щиро вітаємо наших переможниць та їх наставницю! МИ ПІДТВЕРДЖУЄМО ЕКОНОМІЧНИЙ ПРОФІЛЬ!!!!
27.01.24

#інженернийтиждень #томущоцікаво

Діти люблять іграшки, а коли вони створені своїми руками, то це ще більше додає радості та гордості за свою роботу! Тому механічна іграшка «Швидкий» подарувала дітям 4-В класу ( класний керівник - Оксана ГІРУК) багато емоцій. А коли вони влаштували перегони власноруч виготовлених казкових героїв-звіряток, радості дітей не було меж!!!!

      

      

      
27.01.24

#інженернийтиждень #томущоцікаво

У рамках Інженерного тижня Наталія ПАНТЮШЕНКО провела урок дизайну і технологій у 1-А класі. Тема уроку "Механічна іграшка."

      

      
26.01.24

#інженернийтиждень #томущоцікаво

А ось який дощолов на уроці хімії виготовили учні 8-Б класу (учитель- Володимир Євко).

      

      
26.01.24

У рамках декади образотворчого мистецтва Ольга Рудкіна організувала онлайн-екскурсію у Лувр (Франція) та перегляд презентації "Українське бароко" для учнів 7-А , 8-А та 8-Б класів.

      
26.01.24

#інженернийтиждень #томущоцікаво

На уроці хімії ( учитель - Володимир Євко) у рамках Інженерного тижня учні 8-А класу працювали над створенням дощолова.

      

      
26.01.24

#інженернийтиждень #томущоцікаво

На уроці географії ( учитель- Любов Васюта) учні 8- А класу реалізували STEM - проєкти: Владислав Біломаз "Карта України", використавши пластилін, Катерина Гужвенко "Річки України". Креативно! Молодці!
26.01.24

#інженернийтиждень #томущоцікаво

У рамках Інженерного тижня учениця 6-Б класу Кіра Тихоненко власноруч виготовила гідрометр та виміряла вологість повітря в кімнаті (учитель- Любов Васюта).
25.01.24

#інженернийтиждень #томущоцікаво

На уроці хімії в рамках Інженерного тижня Володимир Євко разом із учнями 10 класу досліджували питання "Фiльтрування води для споживання", створюючи фільтри.

      

      
25.01.24

#інженернийтиждень #томущоцікаво

Неймовірний світ відкриттів. Що може бути цікавішим для учнів початкових класів: відкриття належать дітям. Вони їх створюють своїми руками. Механічна іграшка "тіп-топ". Перегони, естафети, дуозабіги... та багато цікавих рухливостей з "тіп-топом".

Оксана Лобас- класний керівник 2-А класу.

      

      
24.01.24

Патріотичний цікавий проєкт "Ми разом із Україною" репрезентувала на уроці географії учениця 10 класу Крістіна Денисенко (учитель- Любов Васюта). Молодець!

      
24.01.24

Учні 1-Б класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки під час Інженерного тижня досліджували невидимі чорнила!! Це один з найстаріших способів вести секретні листування та передавати важливу інформацію!

Людмила Лісниця- класний керівник 1-Б класу.

      

      
23.01.24

У рамках декади образотворчого мистецтва проведено виставку робіт учениці 6-Б класу Катерини Бусійок. Знайомтесь!

      

      
22.01.24

Із нагоди Дня Соборності України для учнів були проведені виховні заходи "У єдності наша сила" та "Разом з власної волі з 1919 року".

      

      

      
22.01.24

Учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки доєдналися до акції та створили свій Рушник єднання.

      

      

      
19.01.24

Ми розпочинаємо Інженерний тиждень, у рамках якого Галина Ксьонз разом із учнями 2-Б займалися виготовленням та дослідженням незвичайної гусениці.

      

      
19.01.24

22 січня Україна відзначає День Соборності. Цього дня у 1919 році на Софійській площі у Києві був проголошений Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Із метою виховання патріотизму для учнів 3-х класів педагог-організатор Катерина Шульженко провела захід "Суверенна Україна: соборна й неподільна".

      

      
19.01.24

Протягом тижня проведено засідання груп супроводу інклюзивного навчання.

      

      
18.01.24

Асистенти вчителів Світлана Рудецька і Тетяна Омельяненко із своїми вихованцями взяли участь у майстер-класі "Акварель "Зимовий пейзаж з ялиночкою"", який провела Катерина Юхно - керівник гуртка, методист, керівник народного художнього колективу студії образотворчого мистецтва "СОНЯШНИК".

      

      
12.01.24

Вітаємо ученицю 9-Б класу Анну Сушко та вчителя української мови та літератури Тетяну Бердник із перемогою - 2 місцем у конкурсі Малої академії наук Гадяцької міської територіальної громади.

Тема наукової роботи «Жанрова різноманітність творів Олени Пчілки для дітей» особливо актуальна, адже заклад розпочав активну підготовку до відзначення 175-річчя з дня народження нашої землячки. Роботу присвячено дослідженню та аналізу збірки дитячих творів Олени Пчілки «Годі, діточки, вам спать!». Мета – встановити жанрову та тематичну різноманітність творів Олени Пчілки для дітей. Актуальність дослідження полягає в тому, що творчість письменниці недостатньо вивчена і ще чекає ґрунтовних, глибоких розвідок та аналізу. Адже її творча і громадська спадщина є досить актуальною для сьогодення тим, що вона велику увагу приділяла принципам національного виховання молоді. Завдання роботи: з’ясувати жанрову та тематичну різноманітність, притаманну збірці «Годі, діточки, вам спать!», виокремити та проаналізувати, яких тем торкається письменниця у дитячих творах. У роботі систематизовано жанрове різноманіття збірки «Годі, діточки, вам спать!». Виявлено, що тут представлено як авторські твори письменниці (вірші, оповідання, казки, байки), так і зібраний нею фольклорний матеріал (казки, пісеньки, загадки, спотиканки тощо). Також доведено, що більшу частину матеріалу збірки становлять поетичні твори. Вони сповнені радістю, оптимізмом, любов’ю до життя, навчають добру. Майже в усіх віршах поетеса зображує природу, спілкування людини та тварини, родинні стосунки, любов матері до дитини. Виховний зміст мають і казки, оповідання та байки Олени Пчілки. Сміховинки, спотиканки, загадки, шаради, пропоновані письменницею своїм маленьким читачам, розраховані були не тільки для розваг, а також мали розвивати увагу, логіку, пам’ять, формувати особистість дитини. Отже, жанрове та тематичне розмаїття збірки «Годі, діточки, вам спать!» дійсно вражає. Зичимо Анні й надалі успіхів та наснаги!

      

      

      
10.01.24

Вітаємо команду дівчат із волейболу у складі: Ноги Марини, Розколотько Марини, Пасюти Валерії, Тарасенко Олександри, Кладько Поліни, Шимки Ангеліни, Ушакової Вікторії, Шелегеди Ольги та випускниці Живогляд Стелли, - яка виборола 1 місце у змаганнях "Різдвяні канікули" (учитель - Андрій Уніжонний).
09.01.24

Завершився ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури. Вітаємо переможців Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки: Крат Поліну, ученицю 11 кл., ІІ місце; Кіндру Анастасію, ученицю 10 кл., ІІ місце; Федяй Анну, ученицю 9-Б класу, І місце; Дорогань Ольгу, ученицю 8-Б кл., ІІ місце.

      

      
09.01.24

Шевченко був, є і завжди буде з нами. Його світле немеркнуче слово допомагає і сьогодні долати труднощі, примножувати духовну скарбницю, вірити у краще майбутнє. Для того, щоб зберегти рідне слово, донести його красу і велич до молодого покоління, спонукати юнаків і дівчат до вивчення багатства української мови з 2011 року щорічно відбувається мовно-літературний конкурс імені Тараса Григоровича Шевченка.Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки вітає цьогорічних переможців: Крат Поліну, ученицю 11 класу, - І м., Грушка Івана, учня 10 класу, - ІІ м., Гавриленко Єлизавету, ученицю 6 класу, - І м., Федоренко Поліну, ученицю 5 класу, - ІІІ м.

Ірина ШИМКА- учитель української мови

      

      
09.01.24

Олімпіадні перегони ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів добігають до завершення. В умовах війни провести очний тур – справжній подвиг небайдужих професіоналів задля розвитку талановитої молоді та підтримки олімпіадного руху в Україні.

Приємно відзначити, що переможницями ІІ етапу олімпіади з ПРАВОЗНАВСТВА стали учениці Гадяцького ліцею № 1 імені Олени Пчілки:

ТАРАСЕНКО Олександра – І місце;

ХОДАТЕНКО Єлизавета – ІІ місце.

З різних причин підготовка до цієї олімпіади була складною, проте виявилася успішною. Ми знайомі з десятикласниками не так давно, але приємно працювати з такою життєрадісною, креативною та життєрадісною молоддю. Вітаю дівчат з цим успіхом. Нехай і далі їх душі переповнюють світлі емоції, а цю радість роздiлять з ними рідні і близькі друзі.

Олександро і Єлизавето! Хай це буде далеко не остання ваша перемога, нехай життя подарує ще багато можливостей проявити себе та завоювати шану і повагу. Вам випало зростати у дуже непередбачуваних умовах воєнного стану, але війна не зупинила життя, не зупинила бажання учителів і учнівзмінюватися і ставати кращими, подавати приклад стійкості і витривалості.

Щиро радію вашому успіху. Продовжуйте і далі старанно та гідно йти до вершин Олімпу. Зичу найшвидшого одужання Тетяні Михайлівні. Дякую нашим захисникам! Мирного неба нам усім!

Сергій МАЙБОРОДА- директор Гадяцького ЦПРПП
08.01.24

Знайомтеся, волейбольна команда нашого закладу.
05.01.24

Ліцеїсти підтверджують інформаційно- технологічний профіль навчання! Хочемо повідомити радісну новину: за результатами II етапу Всеукраїнської олімпіади з IКТ та інформатики маємо 9 переможців! Вітаємо учнів: Артема Уса (10 клас) - 1 місце (ІКТ) + 1 місце (інформатика), Олексія Коцаря (9-Б клас) - 1 місце, Марину Ногу (8-А клас) - 1 місце, Тамару Король (11 клас)- II місце, Олександру Тарасенко (10 клас) - II місце, Юлію Некрут (9-Б клас) - II місце, Дмитра Андрущенка (9-Б клас) - III місце, Валерію Пасюту (8-А клас) - III місце.

Дякуємо за результативну роботу вчителям: Людмилі Костенко, Олені Толкачовій, Тетяні Залозній. Успіхів та реалізації всіх планів вам, ліцеїсти!

      
05.01.24

Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки вітає учнів із успішним виступом у II етапі Всеукраїнської олімпіади із трудового навчання: Олександра Ралка (10 клас) - I місце, Олексія Коцаря (9-Б клас) - II місце. Дякуємо за підготовку переможців учителю Олексію Підгайному. Перемог вам і у майбутньому!

      
05.01.24

Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки вітає переможців II етапу Всеукраїнської олімпіади з географії: Ольгу Дорогань (8 клас) - I місце, Артема Федоренка (10 клас ) - IІ місце, Тамару Король (11 клас) - II місце, Вікторію Глушко (8 клас)- ІІ місце, Мирослава Афанасьєва (8 клас) - ІІ місце, Валентину Запорожець (11 клас) - III місце, Анастасію Кіндру (10 клас) - III місце, Дмитра Мотрича (9 клас) - ІІІ місце.

Дякуємо учителю географії Любові Васюті. Бажаємо подальших перемог та не зупинятися на досягнутому! Працюємо на освітній фронт!

      

      

      

      
03.01.24

Вітаємо юних економістів, переможців ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки! Це учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки: Сушко Анна - І місце, учениця 9-Б класу; Некрут Юлія - ІІ місце, учениця 9-Б класу; Тарасенко Олександра - І місце, учениця 10 класу; Пазинич Михайло - ІІ місце, учень 10 класу; Ракочій Дарія - І місце, учениця 11 класу, Чирвон Аліна - ІІ місце, учениця 11 класу; Крат Поліна - ІІІ місце, учениця 11 класу. Учитель - Світлана Гарнага. Подальших успіхів та ентузіазму, віри у свої сили та нових перемог!
02.01.24

У журналі ПАНО "Постметодика", присвяченому освіті Полтавщини в умовах війни https://drive.google.com/file/d/1PEK1dAiyqjnRULANM0QPtFOoRa_7C-QZ/view?usp=sharing, опубліковано статтю завідувача кафедри філософії та економіки освіти, кандидата педагогічних наук ПАНО ім. М.В. Остроградського Л.В.Литвинюк "Лідерська освіта перед викликами війни", у якій розповідається також і про багаторічну діяльність Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки, систему роботи, форми і методи організації освітнього процесу в закладі по популяризації життя та творчості Олени Пчілки, до відзначення 175-річчя з дня народження якої ліцей уже розпочав роботу: https://pchilka-litsei.in.ua/pchilka_today.php.

Педагоги школи ділилися досвідом роботи по розвитку лідерських якостей на прикладі вивчення біографії та творчості видатних людей, зокрема Олени Пчілки, на двох обласних семінарах спеціальної дослідницької групи ПАНО "Філософія лідерства в освіті".

Про освітню діяльність ліцею у цьому напрямку можна дізнатися за посиланням: https://pchilka-litsei.in.ua/museum.php

      

      

      
02.01.24

Українська мова - мова свободи й волі, могутня зброя українського народу в боротьбі за нашу незалежність і перемогу. Вітаємо знавців рідного слова Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки з перемогою у ІІ етапі Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика: Федоренко Поліну, ученицю 5-А класу, - І м., Кіндру Анастасію, ученицю 10 класу, - І м., Гавриленко Єлизавету, ученицю 6 - Б класу, - ІІ м., Артеменка Артема, учня 5 - А класу, - ІІІ м.

      

      
01.01.2401.01.24

2023 рік однозначно був нелегким для всіх учасників освітнього процесу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки: продовження воєнного стану в Україні, постійні повітряні тривоги, навчання в три та дві зміни, неможливость навчання офлайн усіх учнів у зв'язку відсутністю потрібної кількості укриттів, нестабільний інтернет, збої в роботі платформи "Нові знання"... Усім було важко: учням, учителям (деякі працювали у декілька змін) та батькам. Але незважаючи на великі труднощі ми продовжуємо рухатися вперед до ПЕРЕМОГИ разом із усією країною. А допомагають у цьому прагнення до знань ліцеїстів та професіоналізм учителів, які роблять усе, щоб допомогти дітям подолати освітні втрати.

За цей рік ми подолали найбільший виклик: навчання в 3 зміни. Головне — працювали, щоб створити безпечні умови для навчання. Дякуємо ліцеїстам за бажання вчитись, цілеспрямованість, за подолання труднощів під час навчання з використанням дистанційних технологій. Дякуємо батькам за те, що допомагаєте дітям у навчанні, за співпрацю та за те, що ви робите для своїх дітей, а головне - за те, що ви були з нами у цей нелегкий час. Дякуємо вчителям за професіоналізм, самовіддану працю, постійне самовдосконалення, уміння швидко перелаштовуватись та працювати в нових реаліях. Завдяки кожному та кожній нам все вдалося.

Щиросердечно вітаємо учасників освітнього процесу з Новим 2024 роком! Нехай цей рік буде роком ПЕРЕМОГИ, нових можливостей, професійного зростання, успіхів, радісних сподівань та справджених надій. Нехай ваші рідні завжди будуть поруч.

Дякуємо ЗСУ за можливість продовжувати розвивати освіту в Україні.

      
29.12.23

Хочу висловити подяку колективу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки, учням і батькам за передані пальники (міні - піч спиртова) для бригади мого брата, яка захищає нас на одному з найгарячіших напрямків. Я вірю, що кожна посильна допомога наближає нас до перемоги, адже разом ми сила! І знаю, що небайдужих людей набагато більше)))

Нехай Бог оберігає наших захисників!

Вікторія Ковбаса
29.12.23

Учень 9-Б класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Паю Ярослав виборов І місце на Відкритому чемпіонаті КЗ "ПДЮСШ "ПОЛТАВА"" з боксу. Вітаємо! Пишаємося!!!

      
28.12.23

Майже 40000 грн зібрали учні, батьки та працівники Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки та замовили пальники (міні-піч спиртова) і передали через волонтерів та безпосередньо татам наших учнів, що боронять Україну. Нехай Бог береже наших захисників! Дякуємо за можливість навчатися.

Ольга ШАМАНСЬКА- заступник директора з НВР

      

      
27.12.23

22 грудня ліцеїсти взяли участь у різдвяно-новорічному турнірі «Що? Де? Коли?» Гадяцької громади та показали гарну гру!

      
26.12.23

Із вдячністю та повагою до найсміливіших!

Одинадцятикласники Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради підготували та передали нашим військовим, які знаходяться на передовій, пальники спиртові (міні-піч обігрівач) та смаколики.

Разом до Перемоги! Все буде Україна!

Ольга ШАМАНСЬКА-заступник директора з ВР

      
23.12.23
      

      

      

      
22.12.23

Учениця 5-А класу Коваленко Марія виборола І місце на Відкритому чемпіонаті Миргородського району з боксу. Вітаємо!
21.12.23

Учителі початкової школи Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки значну увагу приділяють навчанню на засадах особистісно зорієнтованого підходу, який передбачає мотиваційне забезпечення діяльності учнів, розвивають прагнення особистості до самореалізації, творчої самоактивності, наполегливості й бажання оволодіти відповідними вміннями, навичками, досвідом, цінностями, стимулюють школярів брати активну участь у пошуках відповідей на власні запитання. Педагоги планують навчальне середовище так, щоб воно забезпечувало індивідуалізацію навчання. Обладнання, навчальні матеріали, організація класу сприяють розвитку кожної дитини, а види діяльності відповідають інтересам і рівню розвитку дітей. Тому щороку вихованці закладу отримують численні перемоги в олімпіадах та конкурсах Гадяцької міської територіальної громади. У 2023/2024 н.р. 8 учнів 4-х класів вибороли призові місця!!!! Вітаємо учнів та вчителів: Древаль Л.М., Гірук О.В., Куліш Н.Ю.

      

      

      
20.12.23

Завжди приємно бачити серед переможців учнів свого класу, а ще приємніше, що учні досягають бажаної перемоги власними зусиллями. Так, учень 7-Б класу Гадяцького ліцею #1 імені Олени Пчілки Дроботя Артем виборов ІІ місце у відкритому турнірі з боксу у м. Миргород, присвяченому вшануванню пам'яті загиблого воїна Пастуха Сергія. Пишаємося тобою, Артеме!

Катерина Строкань- учитель англійської мови
20.12.23

Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки продовжує працювати над створенням окопних свічок та пальників, особливо цінні - виготовлені дитячими руками. Родинний проєкт продовжується. Працюємо, щоб нашим котикам було тепло.

      

      
18.12.23

Вітаємо учнів початкової школи, які отримали перемоги у конкурсах, проведених у 2023/2024 н.р.! Чекаємо нових результатів!

VІІ міський учнівський конкурс знавців історії та історичного краєзнавства "Мій Драгоманівський край"

Стеценко Святослав - ІІ місце (вчитель Гірук О.В.)

Полтавець Данііл - ІІІ місце (вчитель Древаль Л.М.)

VІІІ міський конкурс "Всезнайко з української мови та літературного читання"

Мигаль Костянтин - ІІ місце (вчитель Куліш Н.Ю.)

Макаренко Катерина - ІІІ місце (вчитель Древаль Л.М.)

VІІІ міський конкурс "Всезнайко з математики"

Штанько Софія - ІІ місце (вчитель Древаль Л.М.)

Косенко Іван - ІІІ місце (вчитель Куліш Н.Ю.)

Міський конкурс "Я здоров’я збережу!"

Зливко Кіра - ІІІ місце (вчитель Гірук О.В.)

Міжнародний конкурс імені Петра Яцика

Мигаль Костянтин - ІІ місце (вчитель Куліш Н.Ю.)

      

      

      
15.12.23

Завдячуючи нашим мужнім ЗАХИСНИКАМ, із дотриманням безпекових умов у закладі проводяться довгоочікувані Новорічні свята!! Кожен захід пройшов неперевершено і яскраво, подарував масу приємних емоцій виступаючим та глядачам. Святкові постановки, вікторини, розважальні програми, караоке, танцювальна програма - усе це надовго залишиться у пам'яті ліцеїстів. Подивіться на їхні усміхнені обличчя!

      

      

      
15.12.23

У закладі розпочалася активна підготовка до відзначення 175- річчя з Дня народження Олени Пчілки. Бібліотекар Світлана Витушинська провела з учнями 5-Б класу захід "Різдво в родині Олени Пчілки", який розробила в рамках підготовки до відзначення славної дати нашої землячки. Ліцеїсти відчули атмосферу свята, слухаючи розповідь, переглядаючи фільм, беручи участь у дійстві, споглядаючи інтер'єр, який був наближений до часів Олени Пчілки.Учні дізналися, що Косачі не лише святкували Різдво 25 грудня, але й писали та перекладали твори на новорічно- різдвяну тематику. Зокрема, у 1919 році світ побачила "Книжка-рідвянка" Олени Пчілки. Так на прикладі сімейної педагогіки письменниці, перекладачки, громадської діячки, фольклористки, етнографа виховується не одне покоління українців.

      

      

      
15.12.23

Учні 4-Б класу, які навчаються за НПП «Інтелект України» разом зі вчителем Древаль Л.М. з цікавістю вивчають астрономію та віртуально подорожують Всесвітом. Під час роботи над темою «Сучасні дослідження космосу. Космічні кораблі» діти з задоволенням попрацювали у «Творчій майстерні» та виготовили космоліт Центаврика.

      

      

      
15.12.23

Вітаємо юних баскетболістів Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки з перемогою (1 місце) у змаганнях юнаків у залік I Гімназіади Гадяцької громади! Ліцей представляли здобувачі освіти: Ус Артем, Пікуза Ігор, Ралко Олександр, Грушко Іван, Саврюк Олег, Гайдабура Вадим, Марченко Артур, Іщенко Олександр, Бутенко Артем. Так тримати!

      

      
14.12.23

Після вивчення на уроці зарубіжної літератури твору Чарльза Дікенса "Різдвяна пісня у прозі" учні 6-х класів (учитель Валентина Бутко) створили вітальні листівки із Різдвом Христовим для наших мужніх захисників!!! Віримо в ПЕРЕМОГУ! Усе буде Україна!

      

      

      
14.12.23

Ліцеїсти своїми знаннями підтверджують інформаційно-технологічний профіль навчання! 192 учні взяли участь у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп'ютерної грамотності, який проводиться з метою підвищення ІКТ-компетентності дітей, ознайомлення і зацікавлення сучасними інформаційними технологіями, комп'ютерною технікою та літературою, активізації творчої діяльності. Ми задоволені результатами: 39 учнів мають відмінний результат, 98 - добрий, 55 ліцеїстів отримали сертифікати.
13.12.23

#Національний_тиждень_читання_2023. #Бути_своїми.

Гасло акції — «Бути своїми», яке має безліч сенсів і практичного змісту.

Цього року центральна постать у проведенні тижня читання - український прозаїк, поет, публіцист, політичний діяч, один із основоположників пореволюційної української прози, один із найвідоміших представників Розстріляного відродження Микола Хвильовий.

13 грудня виповнюється 130 років від дня його народження.

Бібліотекарем ліцею Витушинською С.В. для учнів 9 та 11 класу було проведено годину інформації "Літературний портрет Миколи Хвильового".

      

      
12.12.23

Ошатно, святково, як завжди, завдячуючи ЗСУ, прикрашена школа до відзначення Новорічних свят. Милість око учасників освітнього процесу витинанки на вікнах, створені учителькою початкових класів Світланою Копоть. Свято наближається!

      

      
12.12.23
      
11.12.23
      

      

      
11.12.23

Сьогодні волонтерство є важливою складовою суспільства, адже ці люди змінюють світ на краще, допомагаючи тим, хто цього дійсно потребує. Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки, усвідомлюючи потребу наших захисників, розпочав проєкт з виготовлення килимків, подушок, теплих підстилок. Кожен зробив свій вклад: збір та підготовка сировини і саме плетіння барвистих, а головне - теплих килимків. Десятки таких килимків та подушок виготовили працівники, учителі-пенсіонери, учні та батьки, щоб нашим котикам було тепло. Кожну нашу посилку ми супроводжуємо дитячими лисами і малюнками, щоб підбадьорити воїнів. Дякуємо усім, хто долучається! Разом до перемоги!

Ольга Шаманська -заступник директора з ВР.

      

      
08.12.23

Учитель 4-Б класу Древаль Л.М. провела інтелектуальну гру «З любов’ю до рідної землі!». Учні змагалися протягом дев’яти раундів, демонструючи свої знання з української мови, музичного мистецтва, історії, географії, народознавства. З захопленням школярі виконували інтерактивні вправи, розгадували загадки, ребуси та складали пазли. Перемогу здобула команда «Козачата». Кульмінацією заходу стало спільне виконання пісні на слова та музику Наталії Май «Любіть Україну».

      

      

      
08.12.23

Святий Миколай відвідав сьогодні вихованих діток нашого закладу. Радості учнів не було меж!!!

      

      

      
07.12.23

Із Днем української хустки, друзі, вас вітає педагогічний колектив Гадяцького ліцею #1 імені Олени Пчілки! Це неофіційне свято, яке з'явилося у 2019 році, покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій. Хустка це символ нашого народу, оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям та патріотизм.

      

      
07.12.23

Вітаємо ученицю 9-А класу Панасенко Алісу та учителя географії вищої кваліфікаційної категорії, учителя –методиста Васюту Л.І. з успішним виступом та грамотою, отриманою за дослідження на тему «Гадячани на мапі України» у секції «Культура рідного краю та музейна справа», за результатами участі в обласній краєзнавчій конференції учнівської молоді «Полтавщина – земля моя свята», яка проводиться з метою виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до пошукових та наукових досліджень.

      

      

      
06.12.23

Марія Коваленко, учениця 5-В класу, вихованка спортивного клубу SKORPION GYM, виборола ІІІ місце на обласному чемпіонаті з військово- спортивних багатоборств. Вітаємо!!!!
05.12.23

Якісна школа визначає вектори вдосконалення за ключовими напрямками: освітнє середовище у закладі, педагогічна діяльність учителів, система оцінювання учнів, управлінські процеси. Здійснювати самооцінювання з використанням інформаційно-аналітичної системи EvaluEd — мета семінару-практиктикуму для управлінських команд шкіл Лютенської та Гадяцької територіальних громад. Захід провели Leonid Myronenko, Ірина Тутак, фахівці Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області, на базі Опорний заклад "Лютенський ліцей імені М.Л.Величая". У ньому взяли участь заступники директора з навчально-виховної роботи Валентина Бутко та Марина Коблиця.

Школа має використовувати результати самооцінювання для планування своєї роботи та постійного вдосконалення.

      

      
05.12.23

Учитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії Оксана Гірук на високому методичному рівні провела презентаційний урок із математики "Знаходження значень виразів. Розв'язування рівнянь та нерівностей. Розв'язування задач за допомогою рівнянь".

      

      
01.12.23

У єднанні сила!

До наших зборів приєднався колектив та учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки.

Передали нам рулони картону, килимки, зв'язані учнями старших класів, заготовки окопних свічок, подушки. Крім того, перерахували кошти на придбання парафіну для окопних свічок, виручені від здачі макулатури.

Щиро дякуємо за підтримку.

P.S.На фото клас сина. Дякуємо, що залучаєте дітей до добрих справ!

Світлана Плаксіна.

      

      

      
01.12.23

У рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» було організовано фотовиставку "50 історій про насилля. Не мовчи - говори". Дякуємо організаторам - редакція газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства".

      

      
30.11.23

Щиро дякуємо Івану Грушку, учню 10-го класу, за подаровані дитячі книги для шкільної бібліотеки.

      
29.11.23

Нещодавно відбулися збори батьків учнів 5- х класів на тему "Стан адаптації учнів до навчання в основній школі ", на яких учителі школи ознайомили присутніх із особливостями навчальних програм із предметів, системою оцінювання, пояснили, як здійснюється формувальне оцінювання та відповіли на запитання батьків. Психолог та соціальний педагог розповіли, як здійснюється соціально- психологічний супровід у НУШ та надали конкретні поради батькам.

      

      

      
29.11.23

Для учнів 10-11 класів економічного профілю Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки ( учитель - Світлана Гарнага) були проведені уроки на тему фінансової грамотності від навчального проєкту Lead for Peace. EduUp. Це найбільша у світі молодіжна організація, що розвиває лідерство серед молоді. Дітям розповідали про інвестиції, заощадження, банки, кредити тощо. Цікавою була інформація про криптовалюту та фондовий ринок. Учасником цієї організації є наша випусниця Анна Грунтенко, яка навчається у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Вона організувала онлайн-зустріч.

      

      
28.11.23

Керуючись листом Полтавської академії неперервної освіти імені М.В. Остроградського від 21 листопада 2023 року № 01-22/1174 «Про cемінар Полтавської обласної мережі шкіл лідерської освіти «Формування та розвиток якостей лідера-патріота в освітньому процесі Щербанівського ліцею», 28 листопада 2023 року на базі Щербанівського ліцею Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області відбувся онлайн-cемінар, у якому взяла участь заступник директора з НВР Бутко В.В. Мета семінару: осмислення трансформацій лідерської освіти відповідно до воєнних викликів, інноваційних підходів щодо національно-патріотичного виховання учнів і досвіду формування лідера-патріота в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти.

      
28.11.23

Учні 4-Б класу (класний керівник Древаль Л.М.) у рамках декади взяли участь у виставці малюнків про рідний край.

Я тримаю у руці

Кольорові олівці.

Хочу я намалювати

Кримські гори і Карпати.

Степ і пагорби Дніпрові,

І озера, і діброви,

І веселку, і калину,

Чорне море і Дунай –

Все це наша Україна,

Наш чудовий рідний край!

Наталія Зарічна

      
28.11.23

Завжди приємно долучати дітей до традицій англомовних країн, дізнаватися багато нового. Так було із Днем подяки, коли учні почули цікаві факти від американської волонтерки із США. Учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки та Летичівського ліцею №2 вдячні за приємні зустрічі та вдосконалення навичок говоріння під час спілкування. Дякуємо Joelle Rebeiz!

Катерина Строкань - учитель англійської мови

      
27.11.23

Із метою реалізації програми підвищення кваліфікації "Діяльнісний підхід в початковій школі в реаліях сьогодення" 25 листопада 2023 року на базі Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки відбувся тренінг для вчителів початкових класів Краснолуцької та Сергіївської ТГ. В ході якого педагоги активно досліджували ефективні стратегії НУШ, взаємодіяли зі штучним інтелектом, обговорювали освітні розриви і втрати, досліджували сутність та складові поняття "Благополуччя" та набули досвіду агентності.

Дякую ЗСУ за можливість працювати, Гадяцький Цпрпп за організацію та підтримку, команді the LEGO Foundation за співпрацю та реалізацію Концепції НУШ, а учасникам - за активність, творчу взаємодію та готовність розвиватися!

Світлана Капустянська - учитель початкових класів.

      
26.11.23

26 листорада – 90-ті роковини пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр..

У Гадяцькому ліцеї № 1 імені Олени Пчілки бібліотекарем Витушинською С.В. було оформлено книжкову виставку, організовано перегляди літератури, хвилину інформації, а для учнів 7-А класу проведено урок пам'яті "Голодомор 1932-1933рр. - геноцид українського народу"

Запали свічку пам'яті в знак вшанування всіх жертв Голодомору.

      

      
24.11.23

Учитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії Гірук О.В. провела презентаційний урок у 4-В класі "Будова рослини", на якому діти засвоювали знання, беручи участь у інтерактивних вправах, іграх, конкурсах, вікторинах.

      

      
24.11.23

Вітаємо учителя математики вищої кваліфікаційної категорії, старшого вчителя Галушку Л.П., яка взяла участь у обласному ярмарку кращих розробок навчальних матеріалів для дистанційного компоненту освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти, де виборола 3 місце у номінації “Сміливість іти за мріями (розробки заходів військово-патріотичного виховання для учнів 5-11 класів)”. Метою конкурсу є забезпечення освітянської спільноти якісними навчальними матеріалами, підняття рівня військово-патріотичного виховання у закладах загальної середньої освіти.
23.11.23

У 4-Б класі (класний керівник Древаль Л.М.) проведено вікторину на знання рідної мови «Мовознавець»

Спитай себе, дитино, хто ти є,

І в серці обізветься рідна мова;

І в голосі яснім ім’я твоє

Просяє, наче зірка світанкова.

Дмитро Павличко

      

      
23.11.23

У рамках проведення декади початкових класів для учнів 3-А класу (класний керівник Федоренко О.О.) проведено вікторину "Друзі наші менші". Маленькі любителі природи із задоволенням давали відповіді на запитання вікторини, а також переглянули цікаві факти про життя тварин.

      

      
23.11.23

На презентаційному уроці у 4-Б класі (проєкт "Інтелект України") учні під керівництвом Древаль Л.М. створювали модель зоряного неба, зокрема сузір'їв Великої та Малої Ведмедиці, використовуючи телескоп, який зробили власноруч.

      

      
22.11.23

Учитель 4-Б класу Древаль Л.М. провела презентаційний урок "Сузір'я. Карта зоряного неба. Орієнтування за зірками. Полярно зірка. Хімічний елемент. Натрій", на якому створили модель телескопа.

      

      
21.11.23

Учитель 4-В класу Гірук Оксана Василівна провела виховний захід "Із Україною в серці".

      

      
20.11.23

Підведено підсумки декади історії, у рамках якої Нагорною Т.В. проведені наступні заходи: вікторина "Великі українці в грошах" (7-А клас), квест-гра "Скарби України" (5 класи), конкурс "Історичні загадки" (7-А клас), гра "Україна" (9-Б клас).

      

      
18.11.23

Із радістю хочемо повідомити про чергову перемогу наших юних інтелектуалів - команду "Ніка" (керівник - Ольга ШАМАНСЬКА).
17.11.23

Фондом цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global) спільно з ГО "Смарт Освіта" з метою вдосконалення освітніх знань із кібербезпеки, кібергігієни та медіаграмотності презентовано онлайн-курс на тему "Основи кібербезпеки для школярів".

У закладі розпочалося використання даної платформи як в освітньому процесі, так і для саморозвитку школярів. Зокрема, станом на 17.11.2023 зареєструвалося на проходження курсу 302 учні, що становить 55% від загальної кількості.

      
16.11.23

Соціальний педагог Марія Комащук провела тренінг "Толерантність врятувати світ".

      

      
11.11.23

На базі Гадяцького ліцею № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради проведено тренінг-навчання за програмою підвищення кваліфікації «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення». у якому взяли участь учителі початкових класів міста Гадяч.

Учителі працювали з Світланою Капустянською, регіональним тренером, яка продемонструвала на практиці партнерську роль педагога-дизайнера освітнього процесу, як вибудовувати взаємодію з дітьми відповідно до їхніх інтересів і потреб з урахуванням освітнього контексту.

Усі блоки, які передбачає програма навчання, успішно були опрацьовані. Під час пауз учителі активно продовжували спілкування, обговорювати освітні питання, ділитися досвідом та проблемами. Такий формат спілкування вчителів початкових класів дає зрозуміти, наскільки глибинно вони зрозуміли та усвідомили сутність поняття «діяльнісний підхід», його переваги та подальше застосування методики у власних щоденних професійних практиках.

Навчання пройшло у теплій, дружній атмосфері. Педагоги генерували креативні ідеї, приймали нестандартні рішення, активно включалися у роботу, фантазували, креативно та творчо підходили до виконання поставлених завдань, щиро ділилися досвідом, що сприяло, підвищенню фахового рівня та професійної майстерності учасників тренінгу.

Щира вдячність тренеру Світлані Капустянській, дирекції та вчителям Гадяцького ліцею № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради за створені умови для навчання, а всім учасницям тренінгу – за творчість та креативність.

За матеріалами Гадяцького ЦПРПП

      
10.11.23

Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки став учасником унікальної події, спрямованої на залучення населення до занять фізичною активністю у рамках Європейського тижня спорту – BEACTIVE DAY 2023!
10.11.23

У тебе, осене, так жовтого багато,

На цьому тлі і сірий заяснів:

Як велетенські під дощем курчата,

Тріпочуть край узлісся ясени.


Жовтавим листям стелиш килимочки,

Немов з кульбаб весна на кожнім кроці.

На великодні з крашанок жовточки

Так схожі диньки в сонячнім потоці.

Ірина Москаленко

В рамках декади толерантності у Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки було організовано онлайн-виставку "МОЯ ОСІНЬ".

https://www.facebook.com/groups/322166041807820/permalink/1274087236615691/

      

      
09.11.23

Сьогодні у 1-А класі Строкань К.П. у рамках декади толерантності провела захід "Друзі назавжди".

      

      
09.11.23

Із метою участі в ініціативі «Пліч-о-пліч», за підтримки Президента України, проведено спортивні заходи «Cool Games”, а також змагання з волейболу та баскетболу. Діти отримали гарний настрій, показали чудові результати. Бажаємо досягати нових вершин та успіху!

      
09.11.23

У рамках декади толерантності проведено виставку малюнків учнів початкової школи "Світ моїх захоплень".

      

      
08.11.23

Сьогодні у 1-А класі відбувся майстер-клас "Подаруй другу смайлик", який провели Пантюшенко Н.М. та Омельяненко Т.В. у рамках декади толерантності.

      

      
08.11.23

Найменші учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки отримали від ЮНІСЕФ подарунки - рюкзаки зі шкільним приладдям.

ЮНІСЕФ є світовим лідером, провідним голосом світу для дітей та молоді, який просуває та захищає права дітей у 190 країнах, включаючи Україну.

Велике щастя - бачити радість на дитячих обличчях! Дякуємо!!!

      

      
08.11.23

Давньогрецький учений Фалес Мілетський помітив, що натертий хутром бурштин притягує до себе легкі тіла: шматочки паперу, соломинки... Учні 2-А класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки на уроці ЯПС виконали дослід "Магічні кульки" (учитель - Лобас О.М.).

      

      
07.11.23

Сьогодні вітання з Ювілеєм приймає заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель- методист предмету "Інформатика" Коблиця Марина Георгіївна!

      

      
07.11.23

Колектив працівників та учнів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради вітає з ювілейним Днем народження заступника директора з навчально-виховної роботи Коблицю Марину Георгіївну!

Бажаємо, щоб життя було яскравим та барвистим, рідні дарували радість, тепло і ласку, друзі оточували щирим розумінням і підтримкою, колеги поважали і цінували. Душевної гармонії, нескінченного позитиву, багато усмішок, сонячного світла, тепла та радості і, звичайно, гарного здоров'я. Будьте щасливі! Із Днем народження!!!

      
06.11.23

Учні 8-А класу разом із Комащук М.О. здійснили пізнавальну екскурсію "Подорожуємо рідним краєм".

      

      
06.11.23

Відбулося чергове засідання інтелектуального клубу "Магнітик", на якому у важкій боротьбі перемогу отримала команда " Ніка" нашого закладу (керівник- Ольга ШАМАНСЬКА). Щиро вітаємо та віримо в успіхи у наступних змаганнях.
04.11.23

Надійшли подяки учителям математики за організацію та результативну участь у обласних змаганнях "Математичний Занзібар".

      

      
03.11.23

У 7-Б класі проведено виховну годину "Війна...Діти... Вибухонебезпечні предмети".

      
03.11.23

Дуже приємно, що учні Гадяцького ліцею #1 імені Олени Пчілки не лише добре вчаться, а й постійно перемагають в різноманітних конкурсах і змаганнях! Іщенко Олександр - гарний спортсмен та гордість нашої школи! Сашу нагороджено грамотою та медаллю за зайняте ІІ місце в змаганнях із бігу на дистанцію 1000 метрів Так тримати!

Катерина Строкань - учитель англійської мови.

      
03.11.23

Як пояснити школярам, чому деякі діти змушені сидіти у візочку і не можуть бігати, а дехто навіть не може говорити чи бачити? Як навчити учнів розуміти, що відчувають і яким бачать світ люди з особливими освітніми потребами? Як донести думку про те, чому важливо спілкуватися і підтримувати таких людей? "Яким могло б бути Різдво без любові?"

Це – історія про їжака на ім’я Генріх, який прийшов до нового класу. Однолітки не спілкуються з ним, бо він має колючки. Напередодні Різдва однокласники дарують йому подарунок, завдяки якому вони зможуть дружити і гратися! Про це розповідала учням 1-х класів під час проведення заходів у рамках декади толерантності "Моя школа відкрита для всіх" асистент учителя Омельяненко Т.В.

      

      
02.11.23

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації від 08 жовтня 2019 року No 340 «Про затвердження Положення про проведення обласних математичних змагань імені М.В.Остроградського» відбувся інтелектуальний турнір, який проводиться щорічно з метою виявлення творчо обдарованої молоді, створення умов для реалізації та розвитку здібностей школярів, формування в учнів інтересу до математики, пошуку школярів, схильних до наукової діяльності та здатних, застосовуючи знання з математики, знаходити оригінальні математичні рішення.

За результатами його проведення нагороджено дипломом ІІ ступеня переможницю у молодшій групі – Анну Сушко, ученицю 9-Б класу Гадяцького ліцею No 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради (учитель Залозна Т.О.).

      

      
31.10.23

Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки став учасником Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» в Україні, Всеукраїнського молодіжного екологічного форуму та членом великої міжнародної команди «Let`s do it Ukraine». Сьогодні ми отримали відзнаки за пророблену роботу і наш вклад у екологічне майбутнє планети.

Ольга Шаманська - заступник із ВР.

      
30.10.23

Учитель математики Гарнага С.І. узяла участь у засіданні обласної творчої майстерні по впровадженню STEAM - освіти.

      
30.10.23

Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки отримав подяку за участь у XVІ Всеукраїнському конкурсі «Мої права: разом до перемоги», який направлений на привернення уваги до порушених прав українських дітей, що постраждали від російської широкомасштабної збройної агресії проти України.

Ольга Шаманська - заступник із ВР.
28.10.23

Колектив працівників Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки вітає з ювілеєм бібліотекаря Світлану Василівни Витушинську! Нехай збудуться всі Ваші мрії, а успіх, радість, душевний комфорт і натхнення стануть постійними супутниками. Бажаємо щастя та щоб Вас завжди оточували радісні та щирі посмішки рідних. Із Днем народження!

      


27.10.23

Українська мова - це наш дух,наша душа, наша пісня. Вона завжди була і залишається символом єдності, незламності народу. У Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки вже стало гарною традицією щороку брати участь у Радіодиктанті національної єдності. Цей рік не став виключенням. Незважаючи на канікулярний час, учні 9-Б, 9-А, 10-го класів разом з учителями долучилися до цього заходу.

Ірина Шимка - учитель української мови

      

      
27.10.23

Під час Радіодиктанту відбувається єднання навколо української мови. Тому щороку педагогічний колектив та учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки долучаються до написання. А під час повномасштабної війни це особливо актуально та важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, а й за збереження нашої ідентичності. Педагогічний колектив закладу вітає всіх учасників Радіодиктанту та висловлює щиру подяку нашим захисникам і захисницям за героїзм, мужність і самовідданість, непереможну силу духу, за можливість долучитися до флешмобу. Слава Україні! Героям Слава! Україна була, є і буде!

      

      

      

      
26.10.23

Попри канікули, учні 9-х класів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки та Летичівського ліцею №2 не стомлюються вдосконалювати навички говоріння з іноземними волонтерами Joelle Rebeiz (USA) та Abdelbaki Ghouli (Algeria) разом з Oxana Gusar у рамках програми GoGlobal Speaking Club.

Катерина Строкань - учитель англійської мови

      
26.10.23

Учениця 9-А класу Панасенко Аліса на канікулах працює разом із учителем георграфії Васютою Любов Іванівною над дослідженням "Гадячани на мапі України".

      
25.10.23

Проведено змагання з футзалу в залік І Гімназіади Гадяцької громади.

У змаганнях брали участь 6 команд. Результати змагань: ІІІ місце – команда Гадяцького ліцею № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради.

Зичимо всім мирного неба, вдалих стартів, переможних поєдинків, щирих вболівальників, життєвих та спортивних перемог!
25.10.23

Під час осінніх канікул ліцеїсти займаються плетінням маскувальної сітки для ЗСУ.

      
24.10.23

На засіданні педагогічної ради відбувся обмін досвідом роботи з питання «Упровадження в практику роботи інновацій та ІКТ із метою розкриття творчих здібностей учнів». Цікавими та пізнавальними були виступи вчителів: Світлани Гарнаги, Олени Толкачової, Людмили Домашенко, Івана Кириченка.

      

      

      
24.10.23

Відбулося засідання педагогічної ради №3. Порядок денний:

1. Про виконання рішень засідання педагогічної ради № 1 та № 2. Тетяна Смірнова

2. Про роботу на порталі «Нові знання» (педрада колективного мислення): проблеми, шляхи удосконалення. Марина Коблиця, учителі

3. Про роль домашніх завдань у формуванні в учнів інтересу до навчання.Людмила Домашенко, Ярослава Степанович

4. Педагогічна рада колективного мислення «Упровадження в практику роботи інновацій та ІКТ із метою розкриття творчих здібностей учнів». Обмін досвідом роботи. Світлана Гарнага, Олена Толкачова, Іван Кириченко, Володимир Євко

5. Про результати організації освітнього процесу для учнів, які навчаються за кордоном та Україні. Класні керівники

6. Звіт про підсумки виховної роботи за вересень та жовтень 2023. Катерина Шульженко

      
23.10.23

Згідно плану роботи школи відбулося засідання круглого столу "Стан адаптації учнів 5-х класів до навчання в основній школі".

      

      

      
23.10.23

За роки незалежності сформувався сталий інтерес до постаті, творчого й наукового доробку Бориса Грінченка (1863–1910), 160-річчя з дня народження якого ми відзначаємо 9 грудня 2023 року. Його історичну роль в українському національному русі трактують як «будитель нації». Педагог, письменник, літературознавець, лексикограф, етнограф, історик, фольклорист, публіцист, видавець, популяризатор науки, соціолог, перекладач, бібліограф, громадсько-культурний діяч – усе це про Бориса Дмитровича Грінченка. Ювілей педагога відзначається на державному рівні відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 грудня 2021 року №1982-IX “Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках”. На канікулах згідно річного плану Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки відбулися педагогічні читання на тему» «Батько» словника української мови». Учителі прослухали виступи:

1. Борис Грінченко — письменник, учений, публіцист, громадський діяч. Валентина Бутко

2. Народження та освіта Бориса Грінченка. Оксана Гірук

3. Педагогічна діяльність Бориса Грінченка та створення підручника. Ольга Рудкіна

4. Ідеали Бориса Грінченка. Людмила Древаль

5. «Батько» словника української мови. Світлана Витушинська

      

      

      
23.10.23

Проведено четверту гру сезону V регулярного чемпіонату інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?» серед команд клубу «Магнітик».

У цій грі чемпіонату чудову гру продемонстрували наша команда «Ніка», яка відповіла на 13 запитань!!!!

ВІТАЄМО! ПИШАЄМОСЯ!
20.10.23

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек "Вірю в майбутнє твоє, Україно!"

У шкільній бібліотеці вихователем ГПД Рудецькою С.О. для учнів 4-В класу було проведено майстер-клас із виготовлення патріотичних поробок браслетів-оберегів.

      

      

      
20.10.23

Сьогодні відбувся захід "Посвята в першокласники"! Вітаємо учнів 1-Б класу з почесним званням "Справжній першокласник", нашу шкільну родину, батьків та Лісницю Людмилу Анатоліївну!!!! Радісного та щасливого шкільного життя вам, учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки!!!!!!!!

      

      

      
18.10.23

Учитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії Людмила Древаль, яка атестується у 2023/2024 н.р., провела у 4-Б класі презентаційний урок математики "Нумерація багатоцифрових чисел. Знаходження дробу від числа та числа за величиною його дробу. Задачі на знаходження дробу від числа та числа за величиною його дробу". Учителі мали можливість ознайомитися з методикою проведення уроку в класі, який навчається за педагогічним проєктом "Інтелект України".

      

      
17.10.23

«Вірю в майбутнє твоє, Україно!

Для учнів 3-А класу (класний керівник Федоренко О.О.) бібліотекарем Витушинською С.В. було проведено годину інформації "Відомі українці, які прославили і прославляють нашу державу".

Також учні переглянули кінофільм про визначну та героїчну постать України - Івана Сірка."

      
13.10.23

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек – жовтень 2023р. проходить під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!»

Бібліотекарем Витушинською С.В. для учнів 1-Б класу (класний керівник Лісниця Л.А.) Гадяцького ліцею № 1 імені Олени Пчілки було проведено годину державності "Державні та народні символи України".

      

      
13.10.23

Вітаємо учнів 5-х класів із почесним званням "ЛІЦЕЇСТ"!

      
13.10.23

Сьогодні довгоочікуваний день для 63 учнів 5-х класів (класні керівники -Людмила Костенко, Ірина Шимка, Тамара Нагорна). Відбулася посвята в ЛІЦЕЇСТИ! Тепер п'ятикласники стали частиною великої дружньої родини Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради. Вони – те саме молоде покоління, яке йде до мети, долає бар’єри та вірить у щасливе майбутнє та ПЕРЕМОГУ України у війні! Урочистим моментом було проголошення клятви ліцеїста, яку учні повторювали разом із учнем 5-Б класу Дмитрашем Дмитром. У вітанні директор школи Тетяна Смірнова висловила віру в те, що ліцеїсти з честю будуть нести це почесне звання. Лідер учнівського самоврядування учениця 10 класу Олександра Тарасенко також привітала учнів 5-х класів. Символічним було закінчення заходу - усі заспівали гімн ліцею!

Процвітання тобі, рідний ліцей №1!!!!!!!

      

      

      

      
13.10.23

Сьогодні у музеї було дуже гарміно, адже завітали надзвичайно допитливі і непосидючі четвертокласники (класні керівники - Людмила Древаль та Оксана Гірук). Вони дізналися більше інформації про історію рідного краю, природу та про видатних людей Гадяччини.

      
12.10.23

У рамках декади музичного мистецтва Ольга Рудкіна провела заходи: "Віртуальна подорож до театру оперети" (7-А), "Караоке- батл" (5-Б та 5-В клас), "Розгадування музичних кросвордів" (5-В).

      

      
11.10.23

Вітаємо учениць Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Ногу Марину (8-А клас) та Пасюту Валерію (8-А клас), які у складі команду КУ «Гадяцька комплексна дитячо-юнацька спортивна школа» Гадяцької міської ради (тренер Антон УНІЖОННИЙ) зайняли перше місце в обласних змаганнях команд із волейболу серед дівчат 2009-2010 р.н., які відбулися у м. Кобеляки. Дякуємо учителю фізичної культури Світлані Бовт за активну та результативну роботу по підготовці шкільної команди з волейболу!!!!

      

      
11.10.23

Стартував V чемпіонат інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?» серед учнівської молоді Гадяцької міської територіальної громади.

Уже традиційно кожен заклад освіти визначає склад своєї збірної, до якої входять учні 7-10 класів. У 2023/2024 навчальному році у змаганнях братимуть участь 5 команд.

Позаду напружений підготовчий період інтелектуального турніру. 22 вересня 2023 року стартував V сезон чемпіонату інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?» серед команд клубу «Магнітик».

Другу гру сезону проведено 6 жовтня 2023 року. Цього дня кращими стали чемпіони минулих років – команда Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради «Ніка», яка черговий раз здобула перемогу (керівник - Ольга Шаманська).

Вітаємо переможців та з нетерпінням чекаємо наступних ігор чемпіонату!
10.10.23

Вітаємо наших спортсменів: Іщенка Олександра за зайняте 2 місце з бігу на 1000 метрів та Пікузу Ігоря за зайняте 3 місце у бігу на 1000 метрів на змаганнях із легкоатлетичного кросу I Гімназіади Гадяцької громади!!!!

      

      
10.10.23

До Дня ментального здоров'я, який покликаний привернути увагу до важливості психічного добробуту людей, Марія КОМАЩУК та Ольга ЖЕЗІЦьКА провели заходи з формування стресостійкості у наших ліцеїстів. Мета цих заходів - навчити школярів ефективно впоратися з емоційними та освітніми викликами, забезпечуючи їх психологічний комфорт та сприяючи успішному навчанню. Учні брали участь у спеціально розроблених вправах, які допомагали їм зосередитися, знизити рівень стресу та зміцнити внутрішню стійкість до складних ситуацій. Діти навчились визначати свої емоції, знаходити способи вираження та управління ними, а також вчитися вірити у свої сили та знаходити оптимістичний погляд на різні життєві ситуації.

      

      
10.10.23

Вітаємо наш заклад із ПЕРЕМОГОЮ!

Друзі, дякуємо вам за участь у конкурсі з нагоди Всесвітнього дня шкільного молока 2023! Ми разом змогли вкотре привернути увагу до важливості вживання молока та молочних продуктів дітьми та дорослими!

284 навчальні заклади із 19 областей України взяли участь у конкурсі та провели тематичні активності у своїх школах, дитячих садках, громадах.

Всього до лекцій, відкритих та профорієнтаційних уроків, конкурсів, вуличних просвітницьких акцій, екскурсій, флешмобів, кулінарних майстеркласів та інших заходів, організованих навчальними закладами, було залучено понад 300 000 осіб!

Дякуємо Силам оборони за можливість працювати та дарувати дітям позитивні емоції, прищеплювати корисні знання та звички і щиро віримо, що вже незабаром вся країна буде вільною та зможе долучатися до наших активностей!

Оголошуємо переможців, які отримають головні призи:

- Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки, Полтавська область.

- Гімназія № 315 з поглибленим вивченням іноземних мов, м.Київ.

- Дитячий садок-ясла №1 м.Чортків, Тернопільська область.

Конкурс проведено завдяки компаніям Молочний альянс Molokia Lustdorf КЛУБ СИРУ та Astarta-Kyiv за підтримки Швейцарії в рамках Quality FOOD Trade Program. Окрема вдячність за партнерство та інформаційну підтримку Міністерство освіти і науки України та Український інститут розвитку освіти. За матеріалами - Astarta- Куіv. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid032K2MHgcc5eLrA6d1jPm5VdNFUbCDxD6u9N4oGoZkMLFkZGtJH9GiUZH7YzBwExt7l&id=100057699781203
09.10.23

Невимовно тяжка втрата – перестало битися серце берегині української пісні Ніни Митрофанівни Матвієнко, чий лагідний, пронизливо-щемливий голос передавав душу та ментальність українського народу, звучав як голос рідної матері… Вона назавжди залишиться з нами в своїх піснях, які непідвладні часу та займають особливе місце у серці кожного українця.

Колектив учителів та учнів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки мав щастя у 2019 році приймати у музеї Олени Пчілки Ніну Митрофанівну як лауреата Літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки. Тепер її світлина в експозиції шкільного музею «Лауреати Літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки» буде світлим спогадом для вчителів та учнів…

Красива, світла, проста, життєрадісна, усміхнена, енергійна, емоційна, відкрита, доброзичлива – такою ми будемо завжди пам’ятати Ніну Митрофанівну Матвієнко та гордитися тим, що мали унікальну можливість зустрітися та спілкуватися з нею…

Світла пам'ять талановитій людині, душі нації, чий голос назавжди з нами! Щирі співчуття рідним…

      

      
09.10.23

Команда учнів 6-7 класів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки – переможець ( 3 місце) обласних онлайн-змагань «Математичний Занзібар»!!!!!!!

У суботу, 07.10.2023, учні 5-9 класів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації від 18 вересня 2023 року№ 282, беручи до уваги лист Полтавської академії неперервної освіти імені М.В. Остроградського від 22 вересня 2023 року № 01-22/917 долучилися до обласних онлайн-змагань «Математичний Занзібар». Участь у таких конкурсах допомагає розвивати інтелект, спонукає до пошуку нестандартних рішень, розвиває логічне мислення, вчить знаходити вихід зі складних ситуацій, виховує характер, формує наполегливість, точність, зосередженість. Із радістю повідомляємо, що команда ліцеїстів 6-7 класів (учителі – Галушка Л.П. та Гарнага С.І.) виборола на обласних змаганнях 3 місце! У складі команди були такі учні:

Кузьменко Марк Романович, 6-А

Ракочій Даніїл Віталійович, 7-А

Сіробаба Олег Владиславович, 7-Б

Макаренко Станіслав Олегович, 6-А

Стешенко Дарій Олексійович, 6-А

Василенко Потап Вікторович, 6-А.

Висловлюємо подяку також учителям математики Афанасьєвій С.В., Залозній Т.О., Костенко Л.О., учні яких також показали гарний результат, увійшовши в 10 кращих. Окрема подяка вчителю інформатики Толкачовій О.О. за технічну підтримку. Так тримати!

      

      
09.10.23

Учні 9-х класів (учитель - Строкань К.П.) разом iз Летичівським ліцеєм №2 Хмельницької області беруть участь у програмі розвитку та вдосканалення знань та вмінь з англійської мови українських школярів у рамках програми Go Global.Speaking Club. Волонтер Бакі з Алжиру вражений ерудицією та знаннями наших учнів із англійської мови. Участь у програмі - це унікальна можливість для спілкування англійською мовою в дружній атмосфері.

      

      
06.10.23

У рамках декади музичного мистецтва Гірук О.В. провела для учнів 4-В класу захід " Пісня- скарб українського народу".

      
06.10.23

Національний проєкт із медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики України (далі – Фільтр) спільно з акціонерним товариством «Національна суспільна телерадіокомпанія України» провели телевізійний урок «Всеукраїнський урок єдності», який був присвячений темі протидії дезінформації та маніпуляціям. Учителі інформатики Костенко Л.О., Толкачова О.О., Залозна Т.О. долучили ліцеїстів 6 та 9 класів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки до заходу. Учні дізналися, як протидіяти соціальним стереотипам, хто такі боти та тролі, як розумно споживати інформацію та не вестися на маніпуляції. Ця ініціатива мала на меті підвищити рівень стійкості українців до пропаганди та вдосконалити навички критичного мислення. Наприкінці телевізійного уроку дітям будо запропоновано пройти невеличку тест-гру, яка складалася з 7 запитань. Для цього потрібно було, щоб діти сканували QR-код на екрані та перейшли за посиланням. Цікавим був сюрприз для школярів старших класів, про який оголосили під час уроку. «Всеукраїнський урок єдності» спонукав ліцеїстів замислитися над тим, що вони чують, бачать, читають. На ньому акцентувалася увага, що потрібно критично аналізувати медіаповідомлення, помічати пропаганду, а також розуміти, які чинники впливають на інформацію.

      

      

      

      
05.10.23

Проведено церемонію відкриття І Гімназіади Гадяцької громади.

Програмою Гімназіади передбачено проведення змагань з 11 видів спорту, а залік для команд проводитиметься з 8 кращих видів спорту.

Розпочалися змагання І Гімназіади з легкоатлетичного кросу. У результаті напруженої боротьби ІІІ місце виборола команда Гадяцького ліцею № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради.

Щиро вітаємо наших спортсменів!
05.10.23

"Сторінками дитячого Євробачення" - так називався захід для учнів 4-х класів, проведений Рудкіною О.М. у рамках декади музичного мистецтва.

      

      
04.10.23

4 жовтня - День пам'яті Олени Пчілки (Ольги Драгоманової-Косач) - письменниці, педагогині, перекладачки, фольклористки, етнографині, видавчині і редакторки, активної громадської діячки, члена-кореспондента академії наук України.

До цього дня в Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки були організовані книжкові виставки, перегляди літератури, кінофільмів про життєвий і творчий шлях письменниці. А для учнів 3-х класів було проведено годину інформації "Олена Пчілка. Її ім'я носить наш заклад."

До дітей із вступним словом звернулася заступник директора з НВР Бутко В.В. Вона розповіла про значення ролі Олени Пчілки в розбудові української державності та заходи, які проводяться щороку в закладі, про роль шкільного сайту, зокрема сторінки "Музей", у національно-патріотичному вихованні учнів та популяризації імені славетної землячки.

Бібліотекар ліцею Витушинська С.В. ознайомила із літературною спадщиною письменниці, показала кінофільм про життєвий і творчий шлях Олени Пчілки.

Викликала зацікавленість вікторина, яку провела класний керівник 3-А класу Федоренко О.О., "Що я знаю про Олену Пчілку", а класний керівник 3-Б класу Капустянська С І. розповіла про цікаві факти з життя письменниці.

      

      

      
04.10.23

Із нагоди відзначення дня пам'яті Олени Пчілки в Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки було проведено конкурс серед учнів 3-х класів на кращого декламатора віршів письменниці. У ньому взяли участь учні 3-А класу (класний керівник Федоренко О.О.) та учні 3-Б класу (класний керівник Капустянська С І.).

Вітаємо переможців:

І місце - Одинець Даяна, Желізняк Кароліна.

ІІ місце - Бутко Максим, Потапенко Сергій.

ІІІ місце - Сиваш Софія, Ященко Ліля.

Переможці та учасники конкурсу були нагороджені грамотами.

      

      

      

      
04.10.23

Сьогодні 93 роки від дня смерті видатної української письменниці, громадської діячки, поетеси Олени Пчілки. У рамках Дня пам'яті про нашу видатну землячку в закладі були організовані книжкові виставки, перегляди літератури, а для учнів 4-В класу (класний керівник Гірук О.В.) Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки було проведено бібліотечно- бібліографічний урок про життєвий і творчий шлях Ольги Петрівни Косач-Драгоманової (1849-1930).

      

      
03.10.23

У рамках декади музичного мистецтва Рудкіна О.М. провела для для учнів групи продовжено дня першого класу вікторину.

      

      
02.10.23

Команда закладу "Промені сонця" взяла участь у відкритих міських військово- патріотичних змаганнях "Крокуємо до Перемоги" (керівник - учитель предмету "Захист України" Підгайний О.М.).
02.10.23

Із нагоди відзначення Дня працівників освіти грамотами Миргородського районної військової адміністрації нагороджені директор ліцею, учитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель- методист Тетяна Юріївна Смірнова та вчитель математики Тетяна Олексіївна Залозна. Також грамотою Гадяцької міської ради відзначена педагогічна діяльність учителя математики вищої кваліфікаційної категорії, старшого вчителя Лариси Павлівни Галушки! Прийміть щирі вітання!

      

      
02.10.23

Із нагоди Дня працівників освіти педагогічна діяльність заступника директора з НВР Марина Георгіївна Коблиці відзначена грамотою Полтавської обласної державної адміністрації. Вітаємо та зичимо нових досягнень!
02.10.23

Про результативність роботи закладу свідчать результати ЗНО (НМТ) протягом років. Згідно рейтингу Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки займає лідерські позиції серед ЗЗСО Гадяцької міської територіальної громади! (За матеріалами наради директорів)

      
29.09.23

Із нагоди Дня працівників освіти та ювілейного дня народження діяльність директора Тетяни Юріївни Смірнової відзначена численними нагородами! Вітаємо та зичимо нових досягнень!

      

      
29.09.23

Сьогодні учні 7-Б класу (класний керівник- Строкань К.П.) відвідали Гадяцький історико-краєзнавчий музей. Усе як завжди на висоті! Екскурсовод Ірина Олександрівна Чемерис провела чудову подорож у минуле! Ми гадячани пишаємо нашою історією, родиною Драгоманових, природою рідного краю! У нас все найпрекрасніше і найкраще! Прийдемо в гості ЩЕ!

Катерина Строкань - класний керівник.

      

      
29.09.23

Трудовий колектив, учні та батьки від усього серця вітають директора Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Тетяну Юріївну Смірнову з ювілейним Днем народження!

Щиро бажаємо Вам легко справлятися з керівництвом шкільними справами, домагатися реалізації всіх важливих бажань і цілей у житті, бадьорості душі і світлої любові серця. Нехай у педагогічній діяльності Вам не буде рівних, у житті вдається бути завжди на висоті, щодня доля дарує безліч добрих сюрпризів, великих можливостей, яскравих емоцій.

Усього Вам лише гарного, доброго та світлого! З Днем народження!

      
28.09.23

Учні 1-Б класу ( класний керівник Лісниця Л.А.) виготовили стіннівку вдячності із нагоди відзначення 01.10.2023 свята Дня захисників та захисниць. ПЕРЕМОГИ нам усім!!!

      
27.09.23

Пекучий біль і гіркий смуток війни торкнувся чорним крилом учасників освітнього процесу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки. Безжальна війна забрала життя ще одного ГЕРОЯ – випускника нашого закладу, старшого солдата Олександра Анатолійовича Линника, 1987 р.н.

Життя військового обірвалося 29 липня 2023 року під час виконання бойового завдання в Запорізькій області. Герой разом зі своїми побратимами до останнього подиху стояли на захисті нашої держави.

Колектив працівників школи, батьки та учні 6-Б класу з великим сумом у серці висловлюють глибокі співчуття Линнику Єгору та рідним із приводу героїчної загибелі його тата, захисника України…

Важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти біль та гіркоту від втрати рідної, близької людини, та нехай добрий, світлий спомин про покійного захисника стане сильнішим за смерть і назавжди залишиться у пам’яті рідних, колег, друзів, бойових побратимів, усіх, хто знав його, любив і шанував.

Сумуємо разом із Вами, низько схиляємо голови у скорботі.

Нехай душа загиблого ГЕРОЯ знайде вічний спокій…

Герої не вмирають, вони залишаються у наших серцях!


22.09.23

У рамках конкурсу до Всесвітнього дня шкільного молока *#День_шкільного_молока_2023*

21 вересня 2023 року учні 8-Б класу Гадяцького ліцею 1 імені Олени Пчілки, здійснили екскурсійну поїздку в с. Сергіївка, де чудово провели час та познайомилися з виробництвом молочної продукції на заводі " Сергіївський продукт". Дякуючи керівнику підприємства Володимиру Опришко, ми мали гарну можливість відвідати всі цехи даного підприємства, побачити на власні очі процес переробки молока, варіння сиру та згущеного молока, випікання хлібобулочних виробів та тортів. Милі робітниці поділилися секретом такої смачної продукції, в яку вкладають всю свою душу, а майстер виробництва Олена пригостила нас молоком та смачними пухкими булочками з печі.

Але наша поїздка продовжувалася. Діти з захопленням відвідали місцевий сучасний батут, пасли корів на луках, годували кіз.

Така незвичайна поїздка!

Алла Дудич - класний керівник 8-Б класу.

      

      
20.09.23

Проведені засідання груп супроводу інклюзивного навчання у 1-А, 3-Б, 4- В та 5-В класах.

      

      
20.09.23

За таким свідомим підростаючим поколінням майбутнє процвітаючої України!

Для всіх музейників стало великою несподіванкою, коли наприкінці робочого дня до Гадяцького історико-краєзнавчого музею завітав школяр із подарунками. Виявилося, що учень 4-А класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Арсен Пасюта, побувавши на екскурсії із класом, настільки перейнявся історією краю, що вирішив долучитися до акції "Подаруй музею експонат" і того ж дня подарував до фондів музею кілька експонатів.

Окрема дяка батькам за виховання свідомого українця!
18.09.23

18 вересня 1841 р. в м.Гадяч, народився Михайло Драгоманов - український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець.

У навчальному закладі було оформлено книжкову виставку, а для учнів 9-Б класу бібліотекарем ліцею Витушинською С.В. і вчителем історії Нагорною Т.В. проведено годину "Що ми знаємо про Михайла Драгоманова".

      

      
15.09.23

Квіти і війна...На перший погляд, це несумісні речі. Але виставка, проведена у закладі, показала, що саме квіти та поєднання їх у букети створює особливу атмосферу, викликає як позитивні емоцїі радості, спокою та щастя, так і змушує задуматися, як важко нашим ГЕРОЯМ здобувати ПЕРЕМОГУ, як їм не вистачає таких буденних речей як споглядання краси.

      

      

      
15.09.23

Сьогодні закінчується Олімпійський тиждень. Ліцеїсти тепер будуть згадувати естафети, ранкові руханки, змагання, ігри, інтелектуальні змагання на олімпійську тематику. Але їх чекають цікаві заходи на уроках.

      

      
14.09.23

Війна, з якою загарбницька росія прийшла на територію України, забирає життя найкращих синів України…

Колектив працівників Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради, батьки та учні 11 класу з великим сумом у серці висловлюють глибокі співчуття Ліані Мартиненко та рідним із приводу героїчної загибелі її тата, захисника України – Мартиненка Сергія Сергійовича.

На жаль, словами важко загоїти в серці болючу рану втрати. Адже смерть найріднішої людини – велике випробування. У цю гірку мить поділяємо горе Вашої сім’ї та разом з Вами схиляємо голову в глибокій скорботі.

Герої не вмирають, вони назавжди залишаються в наших серцях.

Вічна пам’ять і слава українському воїну, який захищав Батьківщину та кожного з нас!
14.09.23

Знає киця, знає пес - молоко долає стрес. Пам'ятають про це і учні 6-х класів. #День_шкільного_молока_2023

      

      
13.09.23

Із 08.09.23 у Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки проводяться заходи в рамках олімпійського тижня, який розпочався олімпійським уроком. Ліцеїсти взяли участь у: естафетах, легкоатлетичних забігах серед учнів, товариських зустрічах із ігрових видів спорту.

      


12.09.23

У рамках місячника "Увага! Діти на дорозі" та з метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод у Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки був проведений урок «Безпечна дорога до школи» за участю інспектора СЮП ВП Миргородського РВП ГУНП України в Полтавській області Олени Березовської Elena Mironenko.

      
12.09.23

#День_шкільного_молока_2023

"Молочні вуса" 2-А (класний керівник -Лобас О.М.).

      

      
11.09.23

08.09.2023 року учителі української мови Ірина Шимка та Тетяна Бердник разом із учнями взяли участь у обласному флешмобі "Що значить бути грамотним сьогодні? Чи потрібна грамотність у час цифровізації?"

      

      
11.09.23

Протягом багатьох років наш заклад згідно рейтингу за результатами здачі ЗНО та НМТ входить у 20 кращих шкіл області. У 2023 році маємо 18 місце серед 262 шкіл Полтавської області!!!!

      
08.09.23

2023/2024 навчальний рік стане визначальним для 32 учнів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки(класний керівник- Любов Аврамко), адже знання, отримані у закладі, будуть стартом у щасливе та успішне майбутнє!!!! Віримо в це!

      
07.09.23

Колектив Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки глибоко сумує з приводу героїчної загибелі тата нашої учениці Мартиненко Ліани, який віддав життя, захищаючи Батьківщину. Вічна пам'ять герою!

      
04.09.23

Очі, що випромінюють доброту.

Реалії сьогоднішнього життя показують нам, що світ стає жорстокішим. Але і серед повсякденних турбот та особистих справ можна знайти прояви людяності, доброти, поваги до старших. Мельник Максим та Боровик Сергій, учні 9-Б класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки дивлячись, як непросто живеться людям похилого віку, взялися допомагати сусідці Максима, Валентині Василівні Нікіфоровій. Валентина Василівна понад 30 років пропрацювала у Гадяцькій школі №1 вчителем початкових класів, виховуючи молоде покоління. А нині, вона щиро вдячна колегам, які працюють у Гадяцькому ліцеї № 1 імені Олени Пчілки і продовжують виховувати гідну зміну.

Жінка з вдячністю говорить, що хлопці постійно цікавляться її здоров’ям, допомагають по господарству. Вони завжди привітні, доброзичливі, з очима, що випромінюють доброту. Ніколи не пройдуть повз, якщо бачать, що потрібна допомога (зібрати яблука чи горіхи, донести сумку з магазину або сходити за покупками, а ще розчистити сніг взимку, зібрати листя восени).

Приємно отримувати щирі слова подяки, які лунають на адресу наших учнів, і бачити, що спільна праця вчителів та батьків у вихованні підростаючого покоління дає такі результати.

      
01.09.23

Згідно графіка сьогодні ліцеїсти зустрілися у класах рідної школи та відзначили День знань. Хоча прийшлося спускатися в укриття, але атмосфера радості літала у повітрі. Особливою вона була для 39 учнів перших класів! Вітаємо всіх та бажаємо, щоб цей рік був успішним та безпечним.

      

      

      

      
01.09.23

31.08.23

Шановні учасники освітнього процесу!

Вітаємо з початком нового навчального року та дякуємо за толерантність, розуміння, підтримку і за те, що обрали наш заклад!

Ми, адміністрація та педагогічний колектив, розуміємо ваше хвилювання з приводу початку нового навчального року в умовах продовження воєнного стану. Нас турбує питання відсутності належної кількості укриттів для того, щоб усі ліцеїсти навчалися у школі, але ми працювали та працюємо наполегливо, створюючи свою модель для максимально комфортних умов навчання всіх учнів школи. Повідомляємо, що неодноразові звернення педагогічного колективу до засновника мають позитивний результат. Нам обіцяють у найкоротші терміни здійснити ремонт та забезпечити новим укриттям № 4, що дасть можливість організувати освітній процес для ВСІХ учнів офлайн (у школі). Важливим є  в такій ситуації не панікувати, триматися разом та спільно вирішувати всі питання.

Маємо розуміти, що виконання певних правил – це запорука збереження життя та здоров’я здоров’я наших дітей . Ознайомтеся із матеріалами, розміщеними на сайті (сторінка «Цивільний захист»): https://pchilka-litsei.in.ua/civil_protection.php

Повідомляємо:

- У 20023/2024 н.р. у ліцеї буде організовувати освітній процес за ЗМІШАНИМ типом: офлайн (у школі) та з використанням дистанційних технологій. Розклад дзвінків та режим роботи можна знайти за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1y7tAt_ySXa0CGcOpPeJ0lzAo_Xk4zTFB

- Упроваджуємо в освітній процес електронний журнал та щоденник на платформі «Нові знання». Ви матимете можливість бачити оцінки та д/з (або рекомендації учителів) вашої дитини.

- Через тиждень усі учні матимуть можливість навчатися офлайн (у школі).

- Працювати будемо у 3 зміни, але це тимчасово!!!!

- Учні початкової школи матимуть змогу відвідувати групу продовженого дня:

- 1 та 2 класи – якщо учні навчаються в школі, то і заняття у ГПД у школі;

- 1 та 2 класи – якщо учні навчаються з використанням дистанційних технологій, то і заняття у ГПД онлайн;

- 3 та 4 класи – заняття ГПД (тимчасово) будуть проводитися онлайн.

Звертаємо вашу увагу, що вся офіційна інформація щодо організації освітнього процесу у Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки розміщується на сайті: https://pchilka-litsei.in.ua/news.php

У такий складний час війни хочеться, щоб новий навчальний рік проходив злагоджено, без конфліктів, потрясінь, успішно, безпечно, під мирним українським небом!
31.08.23

Відбулося засідання педагогічної ради, на якому були визначені завдання педагогічного колективу на 2023/2024 н.р.

      

      

      
30.08.23

Відбулося засідання ради школи. Порядок денний:

  1. Про режим роботи закладу в 2023/2024 н.р.
    Марина Коблиця
  2. Про безпечне освітнє середовище ЗЗСО.
    Смірнова Т.Ю.
      
24.08.23

Із Днем Незалежності, Україно!

      

      

      
15.08.23

Вітаємо ученицю 7- Б класу!

Чудові новини під час канікул продовжуються.

Учениця Гадяцької дитячої мистецької школи Марія Мінченкова (клас викладача Тетяни Дерев'янко) взяла участь у Канадсько-Українському фестивалі дитячої та юнацької творчості «Торонто-2023» і зайняла І місце!
28.07.23

28 липня Україна вдруге відзначає День Української Державності, установлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 і з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі–України – 28 липня – встановлено День Української Державності.

Із нагоди відзначення цього дня бібліотекар Світлана Витушинська здійснила виставку книг.

      
26.07.23

Інформаційні матеріали, присвячені Дню української державності, який відзначається 28 липня можна переглянути за посиланням

      

      

      
17.07.23

Інформуємо, що Департамент кіберполіції Національної поліції України в Полтавській області здійснює профорієнтаційні заходи з метою донесення інформації абітурієнтам про імідж отримання диплому випускника Харківського національного університету внутрішніх справ та ознайомлення з можливостями вступу.

Презентацію про діяльність кіберполіції в період повномасштабної війни можна переглянути за посиланням https://drive.google.com/file/d/1seGWd8QLUapBHHuoAqb2qI9YZQfSj2IT/view

Профорієнтаційну презентацію Харківського національного університету внутрішніх справ можна переглянути за посиланням https://drive.google.com/file/d/1K8clEdh4qablmf5dj1ng_pmhFpzRwEiP/view
30.06.23

Педагогічний колектив Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки пишається своїми випускницями 2023 року!!!!!

У важкий час війни йдуть у доросле життя наші випускники! Але педагогічний колектив Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки інформаційно-технологічного та економічного профілів навчання вірить, що, незважаючи на труднощі воєнного часу, вас чекають нові знання і можливості. Головне завдання - зробити правильний вибір, знайти свій життєвий шлях і покликання. Ми пишаємося тим, що 4 учениці нашого закладу нагороджені медалями: золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні» та срібною медаллю «За досягнення у навчанні»: Шийка Лілія – Золота медаль, Василенко Альбіна - Золота медаль, Устименко Анастасія - Срібна медаль, Сидорчук Анастасія - Срібна медаль.

Високі результати випускниць Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки - підсумок наполегливої праці протягом навчання у школі та велика праця учителів.

Шийка Лілія - здібна і старанна учениця, яка має високу мотивацію до навчання, тому отримувала похвальні листи за високі результати впродовж багатьох років, що демонструє постійне прагнення до знань, наполегливість.

Лілія неодноразово проявляла свій творчий потенціал, беручи участь у шкільному конкурсі творчих робіт у рамках проєкту "Моя країна-Україна", займаючи призові місця у 2018 і 2019 роках. Участь Лілії в міському конкурсі знавців історії та історичного краєзнавства "Мій Драгоманівський край" підкреслює її інтерес до історії і бажання збагнути своє коріння та культурну спадщину України. Перемоги у цьому конкурсі (друге місце у 8 класі та перше місце в 9-му) підтверджують її глибокі знання.

Шийка Лілія має здібності в галузі економічних знань, стала призером II етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки, де здобула друге місце у 10-му і 11-му класах. Лілія була активною учасницею шкільного життя: брала участь у позакласних заходах, предметних декадах, проєктах. Вона виявляла свої лідерські якості, виступаючи екскурсоводом у шкільному музеї, де розповідала про відому письменницю Олену Пчілку та історію її сім'ї. Уміння комунікувати та здатність до публічних виступів демонструють її впевненість та пізнавальні якості.

Василенко Альбіна виявила талант та вміння в різних галузях знань. Вона неодноразова призерка Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, історії та математики, хімії та біології.

Учениця здобула визнання, ставши щорічною переможницею та призеркою Міжнародних конкурсів імені Петра Яценка й Тараса Шевченка, Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури з 2016 по 2023 рік.

Також ліцеїстка забезпечила собі місце серед найкращих членів Малої академії наук України Полтавської області, яка створює умови для інтелектуального, духовного розвитку та професійного самовизначення. Вона зайняла друге місце у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у секції «Правознавство»(2020 рік) та перше місце у секції «Прикладна математика»(2023 рік). Значним досягненням є перемога у ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, де Альбіна виборола друге місце та була відзначена дипломом за роботу «Математичні задачі крізь призму війни».

Протягом навчання в ліцеї в учениці сформувався стійкий інтерес та любов до математики, тому у 2017 році Альбіна була відзначена дипломом за зайняте ІІ місце, а в 2019 – за 1 місце у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади. Вона стала переможницею шкільного конкурсу "Людина року - 2019" у номінації "Кращий знавець математики". Результатом наполегливої праці стало здобуття 200 балів із математики під час виконання завдань національного мультипредметного тесту.

Василенко Альбіна є різнобічною особистістю. Починаючи з 2020 року, вона була щорічним призером олімпіад з інформаційних технологій, а у 2023 році нагороджена дипломом за зайняте І місце у ІІ етапі конкурсу по створенню медіапродукції: вебсторінок, блогів, сайтів, фотопрезентацій, відеопрезентацій, відеороликів «Здорова дитина - багата країна» у номінації «Сайти». Альбіна - номінант шкільного конкурсу "Людина року" з різних предметів: "Кращий знавець математики" (2017 рік), "Кращий знавець рідної мови", "Кращий знавець хімії" та "Кращий знавець історії" (2018 рік).

Устименко Анастасія - особистість, яка відзначається своїми досягненнями та незмінним прагненням до успіху. Анастасія була неодноразовою призеркою Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка з 2017 по 2023 рік, демонструючи свою виняткову майстерність із мови та літератури, а також Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика з 2015 по 2023 рік, виявляючи глибоке розуміння й володіння мовою. Вона займала призові місця у II етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури у 2019, 2021 і 2022 роках, за що відзначена дипломами ІІ ступеня.

Її досягнення не залишилися непоміченими й на обласному етапі, де Анастасія у 2021 році здобула перемогу в Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та у 2023 році зайняла друге місце у другому етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Анастасія також проявила свою наукову підготовку, зайнявши третє місце у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2020/2021 навчальному році у секції «Українська література». Вона була активною учасницею міжнародного проєкту з англійської мови «eTwinning» у 2016-2017 та 2019-2020 роках. Учениця демонструвала знання з історичного краєзнавства, займаючи призові місця в учнівському конкурсі "Мій Драгоманівський край" у 2017-2018 та 2021 роках. Вона стала призером II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із трудового навчання та хімії у 2018-2019 роках. Устименко Анастасія була нагороджена похвальними листами за досягнення в навчанні протягом багатьох років. Ліцеїстка брала активну участь у громадському і культурно-масовому житті школи, виконуючи роль екскурсовода в шкільному музеї імені Олени Пчілки та беручи участь у виставах шкільного театру «Зелений Гай». Це свідчить про її лідерські якості, організаційні здібності та творчий потенціал.

Сидорчук Анастасія з тих дітей, які радо йшли до першого класу та із задоволенням навчалися, спрагло припадаючи до джерела знань.

В основній школі у ліцеїстки почали виокремлюватись пріоритети у навчанні й з’явились улюблені предмети. Підтвердили вибраний гуманітарний напрям навчання такі досягнення: 2 місце у II етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії та 3 місце у II етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, номінації «Кращий знавець історії» та «Кращий знавець української мови та літератури» у шкільному конкурсі «Людина року-2019». У дев’ятому класі до цих предметів додалося правознавство, і як результат - 2 місце у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства. У десятому класі ліцеїстка за високі досягнення в навчанні нагороджена похвальним листом.

Та справжньою наполегливістю Анастасія відзначилася у випускному, 11 класі. Вона отримала 1 місце у заліку громади (1 місце в абсолютному заліку) ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії, 2 місце у заліку громади (3 місце в абсолютному заліку) ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, 1 місце у заліку громади (1 місце в абсолютному заліку) ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки. За роки навчання проявила себе як здібна і старанна учениця, яка має лідерські якості.

Нехай ваш подальший шлях буде доброю і щасливою дорогою до успіху в Україні, яка переможе ворога, у житті буде багато радості, любові та можливостей!!!!

      

      

      

      
30.06.23

Сьогодні 20 випускників ліцею ( класний керівник Шимка І П ) отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту. Вітаємо та віримо, що знання, отримані у школі, допоможуть стати успішними та щасливими! Ми віримо у вас!

      

      

      

      
30.06.23

Дорогі наші випускники! Ось і підійшов один із найбільш складних і відповідальних моментів у вашому житті – шкільний випускний. У важкий час війни ви йдете у доросле життя! Але педагогічний колектив Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки вірить, що, незважаючи на труднощі воєнного часу, вас чекають нові знання і можливості. Головне завдання перед вами тільки зробити правильний вибір, знайти свій життєвий шлях і покликання. Бажаємо вам прислухатися до свого серця, внутрішнього голосу і піти вірною дорогою, яка приведе до справжнього щастя і задоволення від життя у вільній від ворога Україні. Нехай нові маршрути, що попереду чекають вас, будуть успішними та приємними. Упевнено йдіть до своєї мрії, не здавайтеся! Легкості вам і гармонії в душі! Перемоги у війні рідній Україні!

      

      

      

      
26.06.23

Вітаємо учасників НМТ-2023 Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради, які отримали 200 балів:

*ВАСИЛЕНКО Альбіна Вікторівна - математика (учитель - Галушка Л.П.);

*ОГІЛЬКО Діана Сергіївна - англійська мова (учитель - Мироненко Т.Л.).

Знайомтеся з нашими випускницями. Нам є що розповісти про них, адже інформаційно-технологічний та економічний профілі навчання, які реалізуються у нашому ліцеї, дають можливість учням проявити свої здібності!!!!

ОГІЛЬКО Діана Сергіївна за період навчання виявила себе як активна та креативна учениця, яка брала участь майже всіх шкільних конкурсах. Її патріотизм, захоплення та талант проявились у популяризації творчості Олени Пчілки. Із нагоди 170-річчя з дня народження письменниці ліцеїстка взяла участь у проєкті «Ілюстрації до дитячих творів письменниці Олени Пчілки», за що нагороджена грамотою. Діана також виявила інтерес до історії та культури України, ставши екскурсоводом шкільного музею славетної землячки Олени Пчілки. У співпраці з вчителем економіки Діана зайняла ІІ місце у Всеукраїнському онлайн-конкурсі "Фінансова грамотність", де проявила свої знання з предмету та прагнення підвищити рівень фінансової свідомості серед населення.

Навчаючись у старшій школі, Діана була лауреатом багатьох онлайн-олімпіад та конкурсів, але її найбільшою гордістю та досягненням стала участь і перемога у Всеукраїнських учнівських олімпіадах. Зокрема, вона двічі отримала диплом за зайняте 2 місце у II етапі Всеукраїнської олімпіади з математики.

Розуміючи, що знання іноземної мови відкриває великі перспективи для молодої людини, значну увагу приділяла вивченню англійської мови. Тому в національному мультипредметному тесті успішно продемонструвала свої знання з англійської мови та набрала 200 балів. Це ще одне свідчення її наполегливої праці та бажання досягти високих результатів у навчанні.

ВАСИЛЕНКО Альбіна Вікторівна виявила талант та вміння в різних галузях знань. Вона неодноразова призерка Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, історії та математики, хімії та біології.

Учениця здобула визнання, ставши щорічною переможницею та призеркою Міжнародних конкурсів імені Петра Яценка й Тараса Шевченка, Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури з 2016 по 2023рік.

Також ліцеїстка забезпечила собі місце серед найкращих членів Малої академії наук України Полтавської області, яка створює умови для інтелектуального, духовного розвитку та професійного самовизначення. Вона зайняла друге місце у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у секції «Правознавство» (2020 рік) та перше місце у секції «Прикладна математика» (2023 рік). Значним досягненням є перемога у ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, де Альбіна виборола друге місце та була відзначена дипломом за роботу «Математичні задачі крізь призму війни».

Протягом навчання в ліцеї в учениці сформувався стійкий інтерес та любов до математики, тому у 2017 році Альбіна була відзначена дипломом за зайняте ІІ місце, а в 2019 – за 1 місце у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади. Вона стала переможницею шкільного конкурсу "Людина року - 2019" у номінації "Кращий знавець математики". Результатом наполегливої праці стало здобуття 200 балів із математики під час виконання завдань національного мультипредметного тесту.

Василенко Альбіна є різнобічною особистістю. Починаючи з 2020 року, вона була щорічним призером олімпіад з інформаційних технологій, а у 2023 році нагороджена дипломом за зайняте І місце у ІІ етапі конкурсу по створенню медіапродукції: вебсторінок, блогів, сайтів, фотопрезентацій, відеопрезентацій, відеороликів «Здорова дитина - багата країна» у номінації «Сайти».

Альбіна - номінант шкільного конкурсу "Людина року" з різних предметів: "Кращий знавець математики" (2017 рік), "Кращий знавець рідної мови", "Кращий знавець хімії" та "Кращий знавець історії" (2018 рік).

Вітаємо та пишаємося нашими випускницями і вчителями! Дякуємо батькам за підтримку шкільної освіти та за те, що обрали нашу школу для навчання дітей! Віримо, що ці високі результати дозволять випускницям 2023 року обрати найкращі ЗВО.

      
21.06.23

До уваги учасників освітнього процесу! Війна в Україні стала підґрунтям для поширення шахрайських схем, заснованих на вразливому емоційному стані та зловживанні вашою довірою. При цьому кмітливість шахраїв виходить за рамки вже добре знайомих українцям афер, тож з’являються нові способи ошукування. Національна поліція України розповідає про найпоширеніші схеми шахрайств та основні правила безпеки, які допоможуть викрити аферистів.
16.06.23

Сьогодні ліцеїсти 9 класів отримали Свідоцтва про здобуття базової середньої освіти. Усі вони мають можливість продовжити навчання в 10 класі за двома профілями, які реалізуються у закладі більше 15 років, є універсальними для вступу у ВНЗ: інформаційно-технологічному та економічному. Вітаємо та чекаємо у 10 класі!

      

      

      

      
14.06.23

Вітаємо учасників НМТ-2023, які отримали 200 балів на тимчасовому екзаменаційному центрі (ТЕЦ) м. Гадяча:

*ВАСИЛЕНКО Альбіна Вікторівна - математика(учитель - Галушка Л.П.);

*ОГІЛЬКО Діана Сергіївна - англійська мова (учитель - Мироненко Т.Л.).

Основна сесія НМТ триватиме до 20 червня… Віримо, що цей список поповниться.

Вітаємо та пишаємося нашими випускниками та вчителями! Дякуємо батькам за підтримку шкільної освіти! Віримо, що ці надзвичайні результати дозволять абітурієнтам 2023 року обрати найкращі ЗВО.

      
05.06.23

Порядок денний засідання педагогічної ради, Ради школи та загальношкільних зборів від 05.06.2023

1. Звіт директора "Про підсумки діяльності педагогічного колективу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки у 2022/2023 н.р." Доповідач - Смірнова Т.Ю.

1.1. Аналіз результатів навчання здобувачів освіти та якості освітньої діяльності у 2022/2023 н.р. Коблиця М.Г.

1.2. Нова українська школа – це освіта нових сенсів. Нестерук С.І.

1.3. Про підсумки виховної роботи у 2022/2023 н.р. Шаманська О.М.

1.4. Про управлінські процеси та підсумки роботи педагогічного колективу з обдарованими учнями. Бутко В.В.

      

      

      

      
02.06.23

Щороку в Гадячі проходить чемпіонат серед команд школярів – учасників клубу «Магнітик» на кубок міського голови «Що? Де? Коли?».

За результатами проведених інтелектуальних змагань цьогорічним Чемпіоном стала команда «Ніка» Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки!

Переможці отримали призи – сучасні енциклопедії, серію книг «Світ навколо нас».

Готувала команду Ольга Шаманська. Вітаємо юних інтелектуалів та віримо в перемоги у майбутньому!!!!
02.06.23

Україна – Італія.

Учні 5-х класів були в захваті від нагоди спілкуватися англійською з італійськими однолітками. Такі зустрічі дозволяють випробувати на міцність отримані теоретичні знання та навички. Більше того, вони є надзвичайною мотивацією для ліцеїстів, адже учні отримують потужний стимул для подальшого прогресу у вивченні англійської мови.

Тетяна Мироненко- учитель англійської мови

      

      
31.05.23

Вітаємо учасників освітнього процесу із закінченням 2022/2023 н.р.! Спокійного відпочинку! Перемоги рідній Україні!

      

      

      
31.05.23

Сьогодні продзвенів останній дзвоник для 20 випускників 11 класу (класний керівник - Шимка І.П.). Бажаємо легких рішень у дорослому житті, правильного вибору шляху в майбутнє, визначеності в своїх цілях і бажаннях, наполегливих старань і великих можливостей для їх досягнення. Перемоги усім нам!

      

      
31.05.23

Ніжним, красивим та креативний був танок, який підготували випускники. ДЯКУЄМО!!!

      

      

      
31.05.23

На святі "Останній дзвоник" випускники отримали нагороди за перемоги в олімпіадах та конкурсах.

      

      

      


29.05.23

Квест "Місія 1-й клас завершена". Цікаві зупинки, математичні лабіринти, наукові досліди, творчі світлиці - щоб відшукати кодове слово: КАНІКУЛИ!

Оксана Лобас - класний керівник

      

      
26.05.23

Україна – Італія

Учні 5-х класів були в захваті від нагоди спілкуватися англійською з італійськими однолітками. Такі зустрічі дозволяють випробувати на міцність отримані теоретичні знання та навички. Більше того, вони є надзвичайною мотивацією для ліцеїстів, адже учні отримують потужний стимул для подальшого прогресу у вивченні англійської мови.

Тетяна Мироненко- учитель англійської мови

      

      
26.05.23

Кожна дитина прагне стати успішною в житті, знайти себе у суспільстві, реалізувати свої можливості на повну силу. Це дуже важливо особливо у період війни, яка відбувається наразі. Адже сьогоднішнім здобувачам освіти розбудовувати рідну Україну після війни. Тому з метою створення ситуації успіху, продовження традиції навіть у цей нелегкий час у Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки після двох років перерви відбулося свято «Олімп», на якому були вручені нагороди обдарованим учням, що стали переможцями Всеукраїнських олімпіад та конкурсів всіх рівнів у 2022/2023 н.р.. Усього учні отримали 73 призових місця (55- основна школа, 18- початкова) у II турі олімпіад із базових предметів, 10 ліцеїстів мають від 2 до 4 перемог, 18 - отримали перші місця. Вітаємо переможців, дякуємо вчителям, а також батькам! Усе буде Україна! Дякуємо ЗСУ!

Із інформацією про досягнення здобувачів освіти Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради можна ознайомитися на сайті школи за посиланням: https://pchilka-litsei.in.ua/olimp.php #Гадяцькийліцей1іменіОлениПчілки

      

      

      

      
25.05.23

Музей грошей Національного банку України з 15 травня по 16 червня проводить безкоштовні онлайн-заходи, в яких можуть взяти участь освітні заклади. До програми заходів Музею грошей входять віртуальні екскурсії та вебінари, метою яких є підвищення фінансової обізнаності учнів початкової, середньої та старшої школи. Учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки долучилися до цих заходів.

Оглядова віртуальна екскурсія «Історія грошового обігу в Україні», 10 клас.

Світлана Гарнага- учитель економіки

      
25.05.23

Вітаємо! Переможці IV щорічного чемпіонату ігор «Що?Де?Коли?» серед учнівської молоді міста - команда «Ніка» Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки - юні інтелектуали Гадяччини (керівник - Ольга Шаманська)

      
24.05.23

Позитивні емоції, гарний настрій та багато цікавої інформації про професію пасічника отримали учні 2-Б класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки під час екскурсії до Гадяцького аграрного училища. Дякуємо Ященко В.С. та викладачам училища за цікаву та змістовну програму екскурсії.

      

      
24.05.23

Дякуємо учителям за роботу з обдарованим учнями у цей нелегкий час.

      

      

      
22.05.23

У Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки більше 15 років успішно реалізується економічний та інформаційно-технологічний профілі навчання!

Підтвердженням цього є перемоги ліцеїстів на обласних олімпіадах та конкурсах, за що вони отримали грамоти та дипломи, а також грошову винагороду на міському святі «Зоряний олімп-2023».

На церемонії вручення нагород були відзначені ліцеїсти та вчителі закладу за такі досягнення:

- за ІІ місце на Всеукраїнському відборі змагань із фінансової грамотності команда Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради у складі учнів 9-А класу Олександри Тарасенко та Артема Федоренка (учитель економіки - Світлана Гарнага);

- за призове місце у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій відзначено учнів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки, які посіли: учениця 10 класу Тамара Король (ІІ місце), учень 9 класу Артем Ус (ІІІ місце в учнівській олімпіаді та ІІ в обласному чемпіонаті з інформаційних технологій «Сучасна інформатика – успішне майбутнє»), наставник – Людмила Костенко;

- за перемогу (І місце) в ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання нагороджено учня 9 класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради Олександра Ралка (підготував учитель трудового навчання Олексій Підгайний);

- за ІІ місце у Міжнародному конкурсі імені Петра Яцика нагороджена учениця 11 класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Анастасія Устименко (учитель - Ірина Шимка);

- за ІІ місце на обласному конкурсі-захисті Малої академії наук (проєкт «Математичні задачі крізь призму війни» в секції прикладна математика) відзначена учениця 11 класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Альбіна Василенко (учитель - Лариса Галушка);

- за ІІ місце на чемпіонаті Полтавської області з боксу серед юніорів нагороджений учень 9 класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Антон Нестеренко.

Нехай ці перемоги стануть початком ще більших нових досягнень наших здобувачів освіти, а здоров'я, успіхи та прагнення до знань будуть постійними супутниками життя.

Дякуємо нашим захисникам! Мирного неба нам усім!!!

      
18.05.23

У Міжнародний День музеїв ліцеїсти 7 класу (учитель - Тетяна Бердник) провели екскурсію для учнів початкової школи у шкільному музеї славетної землячки.

      

      

      
18.05.23

Усесвітній день вишиванки - величне свято. Вишиванка - генетичний код українців. Це символ віри, надії, любові, сміливості, боротьби та перемог. Вона єднає українців та друзів України по всьому світу. Вишиванка - духовна броня українців. Захистимо своє!

Ольга Шаманська- заступник із ВР

      

      

      

      

      
18.05.23

Із вірою у Перемогу у війні, сповнені почуття патріотизму, педагоги Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки приєднуються до відзначення Дня вишиванки, яка є одним із символів нашої ідентичності.

      
18.05.23

П'ять причин носити вишиванку:

- вишиванка - це зручний і безпечний одяг;

- вишиванка - універсальний одяг;

- вишиванка - це пошана до традицій і любов до рідної землі;

- вишита сорочка - це могутній оберіг;

- вишиванка - це модно!

      

      
18.05.23

16 травня 2023 року, розпочалося загальнодержавне моніторингове дослідження якості освіти у закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану, де бере участь і наш заклад Гадяцький ліцей № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради.

Моніторинг проходить відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 15 травня 2023 року №565 «Про затвердження Переліку закладів освіти – учасників загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти у закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану та графіка його проведення».

Його проводить Державна служба якості освіти України та її територіальні органи спільно з Міністерством освіти і науки України у 2023-2025 роках.

Загалом до вибірки, яку сформував Інститут освітньої аналітики, потрапило 276 закладів. Тестування охопить понад 12 тисяч школярів 6-х і 8-х класів.

Учні 6-х класів проходять тестування з математики та української мови, а учні 8-х класів – з алгебри, геометрії та української мови.

Моніторинг проходить в електронному форматі на платформі Всеукраїнська школа онлайн (ВШО).

Тести розробила Державна служба якості освіти України за підтримки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance) та участі педагогів-практиків, авторів навчальних програм і стандартів.

Отримані дані будуть конфіденційними та оприлюднюватимуться лише в узагальненому вигляді. Свої результати зможе побачити лише учень/учениця у власному кабінеті на платформі Всеукраїнської школи онлайн. Результати окремо взятої школи чи класу не публікуватимуться і не надаватимуться директору, педагогам чи органам управління освітою.

16-18 травня здобувачі освіти виконуватимуть завдання з математики/алгебри і геометрії. Відповідальна за проведення тестування заступник директора з НВР Коблиця М.Г.

      

      
16.05.23

Учням 10 класу економічного профілю Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки було проведено заняття на тему: "Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час". Діти ознайомилися із правилами платіжної безпеки, навчилися остерігатися випадків шахрайства, поліпшили обізнаність про кібергігієну та сформували культуру безпечної поведінки у віртуальному просторі. На закріплення створити інформаційний куточок та стінгазету на тему платіжної безпеки.

#ШахрайГудбай

ТАЛАН - центр фінансових знань Національного банку України

Національний банк України

National Bank of Ukrain

Світлана Гарнага- учитель економіки

      

      

      
14.05.23

Вітаємо любих матусь!
12.05.23

Україна - Індія.

Що потрібно, аби навчитися вільно розмовляти англійською? Звісно, спілкування! Будь-яку мову засвоїти набагато легше, спілкуючись нею.

Тетяна Мироненко- учитель англійської мови

      

      


11.05.23

Україна - В'єтнам

Запорукою успіху у вивченні іноземних мов залишається практика, і найкращим варіантом у цьому випадку є спілкування з носіями мови.


11.05.23

У 2023 році Національний банк уперше провів український відбір до загальноєвропейських змагань з фінансової грамотності European Money Quiz, у якому взяли участь 1411 команд з усієї України(2822 учня віком 13-15 років). Із радістю учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки дізналися, що команда школи у складі учнів 9-А класу Тарасенко Олександри та Федоренко Артема під керівництвом вчителя Світлани Гарнаги виборола 3 місце та отримала нагоду – кошти у сумі 5 тисяч гривень!!!! Ця перемога є ще одним підтвердження ефективності реалізації економічного профілю у закладі. Нещодавно ці гроші були використані для облаштування кабінету, для якого придбано настіннний органайзер та магнітний фліпчарт. Це дасть змогу учням та вчителям ефективніше організовувати освітній процес. Педагогічний колектив ліцею розуміє, що фінансова грамотність на даний час – необхідний навик кожної людини, уміння розпоряджатись власними коштами як основою ведення власного бюджету, тому продовжуємо активно рухатися у цьому напрямку.

      
10.05.23

Учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки долучилися до Всеукраїнського проєкту "Мішечок" та виготовили торбинки, мішечки та шопери як екологічну альтернативу пластиковому пакуванню.

Ліцеїсти та Міжнародний молодіжний рух School Recycling World запрошує долучитися до Всеукраїнського проєкту «Мішечок» задля спільної перемоги на екологічному фронті.

Ольга Шаманська- заступник із ВР

      

      
10.05.23

Вітаємо колег!!!

      


08.05.23

Цього року Україна 8 травня вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії.

В шкільній бібліотеці навчального закладу було організовано книжкову виставку, перегляди літератури, а для учнів 9-А класу проведено урок пам'яті "Пам'ятаймо тих, хто боровся за Україну тоді! Шануймо тих, хто воює за неї сьогодні!"

      

      
08.05.23

Команда "Живчик" Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки - учасник обласного фестивалю-конкурсу "Молодь обирає здоров’я" (популяризація та пропаганда серед молоді здорового способу життя, запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі).

Ольга Шаманська- заступник із ВР

      

      
05.05.23

Вітаємо команду Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки з бронзовою перемогою на змаганнях юнаків із футболу у залік Спартакіади школярів Гадяцької міської територіальної громади 2022/2023 н.р. (тренер Власенко А.Б.)


03.05.23

«РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ»

Під таким гаслом на базі Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського відбувся обласний дистанційний конкурс читців «Поетична зірка» серед учнів мистецьких та освітніх навчальних закладів, студій, гуртків закладів освіти та культури.

Загалом участь у конкурсі взяли 28 юних митців Полтавщини. Журі відзначило високий рівень виконання конкурсної програми, майстерність читання, любов до рідного слова, культуру вимови, вміння емоційно впливати на глядача.

Вітаємо наших ліцеїстів та вчителів!!!!!

Дипломом ІІ ступеня нагороджено Ольгу Дорогань (Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки, керівники – Ольга Шаманська та Тетяна Бердник).

Дипломом ІІІ ступеня – Нікіту Кратенка (Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки, керівники – Ольга Шаманська та Ірина Клімова).

Подяками нагороджено керівників обласного конкурсу «Поетична зірка» Ольгу Шаманську, Тетяну Бердник, Ірину Клімову.

Молодь своєю творчістю знову довела, що українці – нація переможців!


28.04.23

Під час військово-польових зборів ліцеїсти 11 класу разом із Комащук М.О. та Підгайним О.М. училися виживати у складних умовах. А картопля, приготовлена під час заняття, була, напевно, найсмачнішою у житті.


28.04.23

Безмежна сила книги… Без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам історію рідного краю, звичаї, традиції… Книга мудрий друг і порадник, вона, не вміючи говорити розповідає нам про пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ.

Сьогодні у Дім книги завітали учні 1-Б класу (кл. кер. Ксьонз Г.А.) Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки на оглядову екскурсію.

Щиро вдячні дітям за любов, турботу та допомогу тваринкам живого куточку "Веселка природнича".

      

      
27.04.23

Відбувся конкурс плакатів "Ми за здоровий спосіб життя" серед учнів 7-8 класів.

Комащук М.О. - соціальний педагог

      

      
27.04.23

У рамках Дня ЦЗ вчителем інформатики Оленою Толкачовою проведено конкурс презентацій "Надзвичайна ситуація. Порядок дій." серед учнів 6-х класів. Переможцями стали: Василенко Катерина (6-А клас), Кириченко Валерія та Коцар Дмитро (6-Б клас).

      

      

      
27.04.23

У рамках проведення Дня ЦЗ та відзначення Дня охорони праці учитель предмету "Захист України" Комащук М.О. провела для учнів 7 класів майстер-клас "Як швидко надати домедичну допомогу".

      

      
27.04.23

У рамках Дня ЦЗ відбулася зустріч із представником ДСНС (ДПРЧ-6).

      
26.04.23

У рамках тижня ЦЗ ліцеїсти разом із Комащук М.О. училися надавати першу домедичну допомогу.

      
26.04.23

У рамках Місячника охорони праці, безпеки життєдіяльності учнїв Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки ознайомили з засобами індивідуального захисту, правилами накладання пов’язок та діями у надзвичайних ситуаціях.

      
26.04.23

Комунальною установою «Гадяцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Гадяцької міської ради проведено територіальний семінар-практикум для вчителів математики закладів загальної середньої освіти Гадяцької, Великобудищанської, Краснолуцької, Лютенської, Петрівсько-Роменської, Сергіївської громад з теми «Формування предметних компетентностей учнів на уроках математики шляхом впровадження інноваційних технологій» у online-режимі.

Зустріч відбулася у форматі Skype- конференції. У семінарі взяли участь 37 педагогічних працівників. Метою проведення заходу стало підвищення фахового рівня вчителів математики з питань використання інноваційних технологій у освітньому процесі.

У ході семінару-практикуму було розглянуто актуальні питання, які на сьогодні турбують освітян, зокрема і щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час дії воєнного стану та щодо використання ІКТ в освітньому процесі.

Учителі математики Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Світлана Афанасьєва, Лариса Галушка, Тетяна Залозна поділилися досвідом роботи з особливості використання в процесі викладання математики дошки CleverMaths, GeoGebra. Акцентували увагу присутніх на включення учнів до різних форм практичної діяльності.

Завершився захід обговоренням зазначених питань у неформальній дружній атмосфері, де кожний учасник мав змогу поділитися власним досвідом роботи під час дистанційного режиму навчання.

За підсумками семінару-практикуму вчителі-учасники заходу отримають сертифікати, які можуть бути визнані як документи про підвищення кваліфікації у 2023 році.
26.04.23

Сьогодні ліцеїсти вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС за їх сміливість та відвагу.

      
26.04.23

Знайомтеся, це учениця 9-А класу Тарасенко Олександра, яка взяла участь у Всеукраїнському конкурсі "Гроші та добробут у моїй країні", категорія "Юніори" (середні та старші класи). Завданням здобувачів освіти було написати коротке художнє оповідання на тему "Вплив фінансових рішень на життя". До вашої уваги твір учениці.

Фінансові рішення можуть мати істотний вплив на життя, тому що за допомогою саме них, ми поступово визначаємо своє майбутнє. Наприклад, прийнявши рішення про купівлю житла, ми змінюємо наші майбутні витрати, а також рівень життя. Наш вибір медичного обслуговування, його вартість та якість у майбутньому вплинуть на загальний стан здоров’я, що є суттєвим у житті кожної людини. Але фінансові рішення робити не так просто, як здається, саме тому для правильності та ефективності їх вибору, люди вивчають фінансову грамотність.

Фінансова грамотність – це не лише знання про те, як економити гроші та користуватися кредитами. Як і зазначалось раніше, це ще й здатність робити правильні фінансові рішення, які впливають на наше майбутнє. Особливо важливо розуміти вплив фінансових рішень на життя на етапі підліткового віку, коли майбутнє ще не зовсім ясне, а деякі фінансові рішення можуть мати наслідки на десятиліття вперед.

Дуже важливо розуміти не лише безпосередні наслідки фінансових рішень, але й їх далекосяжний вплив на майбутнє. Одним зі способів забезпечення стабільного майбутнього є правильні інвестиції. Це означає, що необхідно думати не лише про сьогодення, а й про те, які ресурси нам будуть потрібні у майбутньому. Інвестиції можуть бути різного виду - від зберігання грошей на депозитах до інвестування у фонди, компанії, підприємства або акції. Навіть невеликі вкладення в ранньому, або підлітковому віці можуть принести значний прибуток у майбутньому, тому важливо почати думати про інвестиції якнайшвидше. Я, як учениця дев’ятого класу, не маю значних сум грошей, щоб інвестувати, але для мене важливо навчитися правильно розпоряджатися ними та більш значною кількістю їх у майбутньому.

Не можна і забувати про те, що кожна людина може вплинути на економічний розвиток країни, виконуючи свої громадянські обов’язки, сплачуючи податки, дотримуючись законів, беручи участь у громадських ініціативах тощо. Зокрема, варто підкреслити, що необхідно бути відповідальними громадянами і приймати свої фінансові рішення на основі розуміння їх наслідків, зокрема, з огляду на вплив на майбутнє.

Важливо розуміти, що життєва безпека не обмежується лише фізичною та духовною. Запаси грошей на непередбачувані ситуації, такі як втрата роботи, аварії, хвороба чи тому подібне, можуть стати справжньою «подушкою безпеки» для нашого майбутнього.

«Подушка безпеки» – це ще один важливий термін у сфері фінансової грамотності. Вона допомагає захистити наші фінансові ресурси у разі непередбачуваних обставин, таких як втрата роботи або раптові медичні витрати. Подушка безпеки звісно може бути різною для кожної людини, але зазвичай, це така сума грошей, якої вистачить для підтримки звичного рівня життя протягом 3-6 місяців у разі втрати джерела доходу.

На уроках економіки нам часто розповідають про те, наскільки корисною може бути інформація та знання про економічні терміни, такі як: інфляція, процентна ставка, акції, фондовий ринок тощо. Але чому?

Знання цих термінів можуть допомогти кожному з нас розуміти економічні процеси та робити більш обдумані фінансові рішення у своєму житті. Візьмемо для прикладу інфляцію. Чим нам можуть допомогти знання про неї? По-перше, інфляція з великою вірогідністю може вплинути на цінність та вартість грошей, саме тому знання про цей термін допоможуть нам при оцінюванні їх справжньої цінності на даний момент часу. По-друге, знецінення грошей може вплинути на наші доходи, витрати, інвестиції та подібні економічні процеси, тому обізнаність у цій сфері дасть нам змогу правильніше запланувати використання фінансів у майбутньому. У третьому доводі, давайте повернемось до однієї із тем, яка розкривалася на початку – інвестиції. Інфляція може вплинути на дохід, що ми будемо отримувати з певної інвестиції, «з’їдаючи» частину доходу. Проте, з іншого боку, саме інвестуючи, ми захистимо наші гроші від знецінення.

Зараз, коли наша країна потерпає від нападу зі сторони агросора і економіка держави руйнується, ми, як ніколи, потребуємо фінансово обізнаних людей. Саме вони можуть стати поштовхом до нашої перемоги, можуть допомогти нам подолати ворога та втримати баланс у країні, який формувався нашими пращурами багато століть. Але, на жаль, на даний момент таких людей вкрай мало, адже у погоні за новими професіями ми почали забувати ті сфери, які є невід’ємною частиною нашого життя, без яких ми не зможемо повноцінно жити, тож наше майбутнє і майбутнє нашої країни у руках нового покоління, у наших руках. У нас ще є шанс врятувати свою державу, тому ми не можемо марно гаяти час. Далеко не у всіх школах зараз викладають економіку, але це не перешкода. Зараз з’явилось багато безкоштовних курсів, пройшовши які, ми можемо влитись у фінансову сферу, тому необхідно переосмислити своє життя та, правильно розставивши пріоритети, зробити перший крок до мирного життя, а всі сумніви та переживання залишити у минулому.
25.04.23

Пекучий біль та гіркий смуток війни чорним крилом торкнувся Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради. 18 квітня поблизу населеного пункту Авдіївка, що на Донеччині, обірвалося життя молодого Героя, випусника нашої школи 2013 року (класний керівник – Гуль Людмила Миколаївна) солдата Івана Анатолійовича Переварухи, 1998р.н.

Важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти біль та гіркоту від втрати. Та нехай добрий, світлий спомин про покійного захисника стане сильнішим за смерть і назавжди залишиться у пам’яті рідних, колег, друзів, бойових побратимів, усіх, хто знав його, любив і шанував.

Сумуємо разом із Вами, низько схиляємо голови у скорботі.

Нехай душа загиблого знайде вічний спокій…

Герої не вмирають, вони залишаються у наших серцях! Вічна пам’ять і слава українському воїну, який захищав рідну Україну і кожного з нас!

      
24.04.23

Учні 5-В класу: Бусійок К., Пономарьова В., Пономарьова М., Савченко А., Тихоненко К., Федоренко А., Скороход І., Розпутько А., - узяли участь у Всеукраїнському конкурсі малюнків "Твої права під час війни" (учитель - Ольга Рудкіна).

      

      

      
20.04.23

Учитель української мови та літератури, старший учитель Ірина Шимка репрезентували на засіданні ПСУ Гадяцької міської територіальної громади досвід робити з теми "Розвиток критичного мислення на уроках української мови та літератури".

      

      
20.04.23

Заступники директора з НВР Марина Коблиця та Валентина Бутко взяли участь у онлайн-вебінарі управління Державної служби якості освіти у Полтавської області "Дистанційне навчання: як не втратити якість?".

      
19.04.23

Надійшли дипломи про перемогу Устименко Анастасії (учитель-Ірина Шимка ) у обласному конкурсі з української мови імені Петра Яцика.

      
19.04.2319.04.23

Заступники директора з НВР Валентина Бутко та Марина Коблиця взяли участь у онлайн-вебінарі Державної служби якості освіти України, яка презентувала результати дослідження якості організації освітнього процесу в умовах війни у закладах загальної середньої освіти, а також провела обговорення «Як забезпечити якість освітнього процесу?». За результатами дослідження з’ясовано, як працюють школи в умовах воєнного стану та як війна вплинула на доступ дітей до освітнього процесу. Автори дослідження також визначили професійні та організаційні виклики, потреби, з якими зіткнулися заклади освіти та педагогічні працівники в умовах війни, зібрали інформацію про рівень технічного забезпечення учасників освітнього процесу у сільській та міській місцевості, дослідили які, на думку педагогів, результати навчання учнів. Дослідження провела у грудні 2022 - січні 2023 років Державна служба якості освіти України за підтримки ініціативи «Збереження доступу до шкільної освіти», що впроваджується проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe). «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) є проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується кампанією Alinea International та фінансується Урядом Канади. Дослідженням охоплено 150 шкіл з усіх областей України. В онлайн-анкетуванні взяли участь директори шкіл, вчителі, учні та батьки.

      
18.04.23

У рамках місячника БЖД і ЦО Рудецька С.О. провела з учнями перших класів уроки "Обережно користуйся побутовою технікою".

      
18.04.23

Квадрокоптер для ЗСУ.

До уваги випускників та педагогічних працівників усіх років Гадяцької середньої школи №1 / Гадяцького НВК №1 / Гадяцької гімназії / Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки, та усіх кому небайдужа доля України та її захисників.

Звертаюсь до вас з проханням допомоги у зборі та накопиченні коштів для закупівлі квадрокоптера DJI Mavic 3, сумою 95 000 грн., для воїнів – випускників, захисників України.

Ваша люба, навіть невелика сума внесена на рахунок, допомагатиме нищити ворога та наближати перемогу.

Працівники та учні нинішнього Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки, приєднуйтесь також, допомагайте!

Звертайтесь особисто, телефонуйте +380 50 239 6052, поповнюйте рахунок волонтерська картка Приват24 - 5168 7456 1509 1029

На сьогодні маємо 13 033 грн.

Олександр Зозуля
17.04.23

У День пожежної охорони - професійного свята рятувальника в Україні з учнями початкових класів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки проведено виховне заняття, де вони ознайомилися з професією рятувальника, переглянули лялькову повчальну виставу про правила пожежної безпеки та ознайомилися з історією виникнення сірників.

      
17.04.23

Завдяки оганізації "Гадяцький Борщ" змогли долучитися до важливої справи - привітати бійців: учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки - листами, а дорослі - допомогою по обробці овочів.

      

      
16.04.23

Напередодні Великодня українці згадують прадавню народну традицію - виготовлення писанок. Учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки відвідували майстер-класи, класні керівники розповіли про народні традиції святкування Великодня та особливості розпису писанок, методами писанкарства, презентували розмаїття мальованок, писанок, дряпанок, виготовлених із використанням різних технік. А потім Великоднє дерево ліцею оздобилося неймовірними витворами мистецтва, які ліцеїсти виготовили власноруч.

Дякуємо тим, хто дає нам можливість відчути атмосферу свята!!!

Ольга Шаманська- заступник із ВР

      

      

      
16.04.23

Різними барвами замайоріла школа напередодні великого світлого свята Воскресіння Христового - учні Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки організували Великодню виставку, де продемонстрували свої таланти та умілі ручки. Кожен елемент виставки був оригінальним та надзвичайно гарним!

Дякуємо тим, хто дає нам можливість відчути атмосферу свята!!!

Ольга Шаманська- заступник із ВР

      

      

      
14.04.2313.04.23

Вітаємо екологічну бригаду "Пролісок" із перемогою - 3 місцем, яке вона виборола серед 37 команд Полтавської області в 2 етапі конкурсу "Земля- наш спільний дім" на тему "Луки мого дитинства" (керівник - Ольга Шаманська).

      
07.04.23

Щорічно представники учнівського самоврядування провели традиційні рухливі перерви до Дня здоров'я.

      

      
06.04.23

До учнів Гадяцького ліцею № 1 імені Олени Пчілки завітала Веселинка та друзі кожної дитини - персонажі улюблених мультиків, адже сьогодні, 6 квітня, - Всесвітній день мультфільмів! Мультики вчать нас взаємодіяти з навколишнім світом, справлятися з труднощами, формують уявлення про добро і зло. Юні ліцеїсти весело та з користю провели час: відгадували мультфільми, танцювали та грали у ігри.

Ірина Клімова - педагог-організатор

      
06.04.23

Курс "Я досліджую світ" педагогічного проєкту "Інтелект України", який реалізується у закладі, має методичний супровід (зошити, плакати), що сприяє розвитку пізнавальних інтересів учнів та творчості.

      
05.04.23

У Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та у рамках Місячника охорони праці, безпеки життєдіяльності з учнями Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки говорили про про забруднення України мінами й вибухонебезпечними предметами і наголосили про важливість дотримання правил безпечної поведінки. (Ольга Шаманська - ЗВР)

      
04.04.23

Агітбригада "Пролісок" як переможець регіонального конкурсу- огляду бере участь у 2 турі (обласному) конкурсі-огляді колективів екологічної просвіти (керівники- Шаманська О.М., Клімова І.Л. та Рудецька С.О.).


04.04.23

Починаючи з 1967 року з ініціативи і за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (IBBУ) 2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги.

Ганс Крістіан Андерсен народився 2 квітня 1805 року в маленькому містечку Оденсе, розташованому на одному з датських острівців - Фіонсе. Він був неперевершеним казкарем, проте Андерсен писав не тільки для дітей. Він хотів, щоб його казки читали і дорослі.

В закладі було організовано книжкову виставку, перегляди літератури, а для учнів 3-В класу було проведено бібліотечний урок "Казковий світ Г.Х. Андерсена".

      

      
03.04.23

"Беру участь у конкурсі до GMW 2023"

Гарнага Максим, 9 років. 4-Б клас.

#Гадяцький_ліцей_1_імені_Олени_Пчілки

#ГраНавчанняДобробут, #GMWUkraine2023, #PlanYourMoney, #PlantYourFuture, #GMW2023


Сторінки 1  2 3 4 5 6 7 8