02.04.20Збірка перекладів творів Олени Пчілки для дітей з української мови на англійську мову в рамках проєкту, присвяченого 170-річчю з дня народження Олени Пчілки.
01.04.20Збірка перекладів творів Олени Пчілки для дітей з української мови на німецьку мову в рамках проєкту, присвяченого 170-річчю з дня народження Олени Пчілки
13.09.19

У Вечірньому кінозалі Гадяцької центральної бібліотеки імені Лесі Українки відбулася премєра показу документального фільму «Берегиня Драгоманівського роду», створеного до 170-річчя від дня народження нашої славної землячки Олени Пчілки Інною Дідик, українською та білоруською письменницею, поетесою, журналісткою за підтримки Гадяцької міської ради. Інна Дідик (Снарська) вже відома гадячанам за документальною стрічкою «Стежками Лесі Українки», презентованою в Літературному (Розмовному) кафе бібліотеки на відкритті туристичного літературно-краєзнавчого маршруту «Лесиними стежками» за проектом «Літературно-краєзнавчі маршрути «Земляки». Приємно, що у фільмі є кадри про наш заклад, який популяризує життя і творчість Олени Пчілки!

      

      
13.09.19

Театральний колектив Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки «Залений гай» на фестивалі сучасних театрів «Нащадки Котляревського».

      

      

      
12.09.19

Із радістю ми приймали гостя із Волині - краєзнавця, заслуженого працівника культури України, Слідорука Івана, який цікавиться життям і творчістю Олени Пчілки.

      

      
27.08.19

Заступник директора з НМР Бутко В.В. відвідала в Луцьку музей родини Косачів. Цікавою була інформація про перебування Олени Пчілки у цьому будинку в 1890-1891.

      

      
25.06.19Збірка творчих робіт гімназистів "Не згине творчість духа", присвячена 170 річниці з дня народження Олени Пчілки
15.06.19

Колаж – це найбільш сучасний і технологічний варіант представлення певної кількості фотографій. За допомогою створеного колажу можна розкрити будь-яку річ у всій красі, будь то звіт про проведення виховного заходу чи привітання зі святом. Одним із заходів у рамках відзначення 170-річчя дня народження Олени Пчілки було створення колажа. Підготовча робота позаду. Ми маємо цікаві роботи.

Використанням програми Photoshop, об'єднанням світлин у єдину композицію з метою створення особливого естетичного ефекту вирізняється робота випускниці 11 класу Ізюменко Анастасії (учитель Костенко Л.О.), творчим підходом - робота також випускниці 11 класу Хоменко Анни (учитель Костенко Л.О.), цікаві рішення продемонстрували учні: Артюх Ольга, Сало Ярослава, Каплій Анастасія (учитель Штанько Ю.С.).

      

      


14.06.19

Колективна творча майстерня. Учні 1 класу (класний керівник Лобас О.М.) працювали над створенням рукописної книжки-розкладачки Олена Пчілка "Весняні квіти".

      

      
13.06.19

Готуючись до відзначення 170-ї річниці від дня народження Олени Пчілки, учитель інформатики Коблиця М.Г. та англійської мови Мироненко Т.Л. координували роботу гімназистів по створенню буклетів. Змістовними були буклети учнів: Прудкої Анастасії та Семоненко Олександри, Москаленка Олексія, Хиль Владислави, Лисенко Оксани, Джурки Максима, Шульженко Аліни, Мироненка Юрія, Паю Анни, Домашенко Поліни, Строкань Катерини.

      
07.06.19

У Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки відбулась важлива подія - конференція "Життєвий і творчий подвиг Олени Пчілки", присвячена 170-й річниці від дня народження славетної землячки.

Пройшло 11 років із того часу, коли ми почали вивчати життя та творчість Ольги Драгоманової. Олена Пчілка для нас – це цілий світ, у якому ми відкриваємо усе нові грані. Вона висококультурна жінка, неординарна особистість, пристрасна патріотка, яка відстоювала право української культури бути знаною у світі 150 років тому! Олена Пчілка любила Україну всім серцем, українська ідентичність – це її свідомий вибір. Про це говорили виступаючі.

На конференції було представлено результати 12 досліджень, 7 проектів, виступи 10 учасників супроводжувались презентаціями. Це велика робота педагогів та гімназистів! Адже ми розуміємо, що за умови плекання й збереження своєї культурної спадщини, традицій та історії відбувається формування національно-культурної ідентичності! Ми продовжуємо справу Олени Пчілки!

      

      

      

      
25.05.19

Зустріч, яка надихає!

Теплою та щирою була зустріч гостей та лауреатів Літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки 2019 року у музеї славетної землячки Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки. Для нас це була унікальна нагода поспілкуватися з діячами мистецтва, творчість яких — знак великої любові до рідної неньки України. На згадку про цю визначну подію, до якої ми довго готувалася, лауреатам були вручені емблеми школи, над якими працювали Смірнова Т.Ю. та Толкачова А.О. Також підготували подарунки разом із учителем трудового навчання Степанович Я.А. гімназисти - зроблені власноруч бджілки. А в музеї у книзі залишаться записи дорогих гостей. Це ще одна яскрава сторінка історії Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки!

      

      

      
25.05.19

Учителі та учні Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки переповнені радісними емоціями та відчуттями, яскравими враженнями від зустрічі із лауреатами Літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки 2019 року: Ніною Матвієнко,українською співачкою, Героєм України, народною артисткою України, Олексієм Кононенком, письменником, заслуженим діячем мистецтв України та Любов'ю Загоровською, журналісткою та поетесою.

      

      

      
22.05.19

Учні 10 класу Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки взяли участь у квесті, органіованому районною бібліотекою імені Лесі Українки до річниці від дня народження Олени Пчілки. Десятикласники проявили свою ерудицію та знання життя і творчості славетної землячки. Керівником команди виступила вчитель української мови та літератури Бердник Т.М.

      

      
17.05.19

У Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки у рамках Всеукраїнського семінару бібліотекарів відбулась автограф-сесія з дитячими письменниками. Після виступу заступника директора з НМР Бутко В.В., яка розповіла про діяльність гімназії по реалізації заходів до 170-річчя з Дня народження Олени Пчілки, учні ознайомились із презентаціями дитячого журналу "Крилаті" та нової дитячої книжки "Добрик і його пригоди" за участю письменниці Тетяни Винник, журналу для дітей "Розумашки" за участю письменниці Олени Комової та дитячих книг поета Анатолія Качана. Дякуємо за цікаве спілкування.

      

      
16.05.19

16 та 17 травня Гадяцька гімназія імені Олени Пчілки приймала гостей, учасників Всеукраїнського науково-практичного семінару бібліотекарів "Бібліотека та громада: динамічний розвиток і пошук нових форматів взаємодії". Ми розповіли про реалізацію плану заходів до відзначення 170-річчя з дня народження Олени Пчілки, представили виставу Олени Пчілки "Весняний ранок Тарасовий" та розповіли про славетну землячку в музеї трьома мовами. Дякуємо організаторам семінару за надану можливість репрезентувати особливості освітнього процесу.

      

      
15.05.19

15 травня 2019 року в Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки відбулося чергове засідання журі Літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки.

      
11.05.19

Гості з Литви в музеї Олени Пчілки Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки

Музей школи є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу. У ньому є унікальні світлини, а в екскурсійних матеріалах цікава інформація про О.П. Драгоманову, про діяльність закладу по популяризації її життя і творчості та заходи, проведені з нагоди відзначення 170-річчя з дня народження Олени Пчілки, яку гімназисти розповіли на трьох мовах: українській, англійській і німецькій,чим приємно вразили подорожуючих. Дякуємо гостям та Зозулі О.О. за приємні хвилини спілкування!

      

      
07.05.19

Популяризація життя та творчості Олени Пчілки на сайті Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки

Протягом 11 років педагогічний колектив особливу увагу приділяє питанню національного виховання гімназистів на прикладі життя та творчості славетної землячки Олени Пчілки. Систематизований матеріал на сайті - це історія закладу. Готуючись до відзначення 170-річчя з дня народження письменниці, діяльність у цьому напрямі набула нових та цікавих напрямків. Розроблено заходи, про реалізацію яких можна дізнатись на новій сторінці "170 Олена Пчілка", а перевірити знання - на сторінці "Перевір себе". На сайті гімназії у розділі "Музей" є 13 сторінок: "Премія гімназії", "Віртуальний музей", "Візитівка", "Шлях до Олени Пчілки", "165 Олені Пчілці", "Біографія", "Статті", "Галерея" , де розміщено 20 фотоальбомів, "Відео", "Вивчаємо Олену Пчілку", "3Д кімната". Вважаємо, що наша діяльність, як і Олени Пчілки, яка виступала на захист формування української національної свідомості, через розвиток української школи, української мови, української дитячої літератури за формування своєї державності, сприяє глибокому усвідомленню учнями своєї національної приналежності, виховує любов до рідної мови та культури України.

Валентина Бутко, заступник директора з НМР

      

      


25.04.19

Сьогодні стали відомі результати міського конкурсу театральних колективів "Казки Зеленого гаю". Повідомляємо, що театральний колектив "Зелений Гай" (керівники Бутко В.В., Шимка І.П., Сосницька Л.О.) став переможцем і буде відкривати захід "Дивоцвіт Лесиного гаю", присвячене 170-річчю з дня народження Олени Пчілки". Ми отримали нагороду - календар "12 спогадів Олени Пчілки про Гадяччину". Вітаємо учасників вистави за п'єсою Олени Пчілки "Весняний панок Тарасовий" у складі учнів:      

      
25.04.19

Із нагоди підготовки до відзначення 170-річчя з дня народження Олени Пчілки заступник директора з навчально-методичної роботи Бутко В.В. виступила на міських семінарах учителів історії та трудового навчання, проведених на базі гімназії, з питань «Формування громадянських та загальнокультурних компетентностей учнів на прикладі життя та творчості української берегині Олени Пчілки» та "Актуальність питання національного виховання на прикладі життя а творчості Олени Пчілки", представивши презентації.

      
19.04.19

Сьогодні театральний колектив "Зелений Гай" (керівники Бутко В.В., Шимка І.П., Сосницька Л.О.) репрезентував виставу за п'єсою Олени Пчілки "Весняний ранок Тарасовий" у гімназії.

      

      

      
19.04.19

У рамках відзначення 170-річчя з дня народження Олени Пчілки, згідно плану заходів учні 2-Б класу (класний керівник Федоренко О.О.) здійснили інсценізацію літературної казки "Колобок" Олени Пчілки.

      

      
18.04.19

З Україною та Шевченком у серці жила і творила наша славетна землячка Олена Пчілка. Тому не випадково театральний колектив "Зелений Гай" Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки (керівники Шимка І.П. та Бутко В.В., хореографія - Сосницька Л.О.) обрав для участі у першому щорічному фестивалі театральних колективів ЗЗСО "Казки Зеленого гаю", присвяченому 170-річчю з дня народження Олени Пчлки, п'єсу "Весняний ранок Тарасовий". Вона вирізняється чудовою мовою, патріотичним змістом, моральними мотивами. Паю Анна, яка виконала роль Олени Пчілки, Пилипенко Ростислав - Тараса Шевченка, Белаш Ніна - Оленки, Устименко Анастасія - Наталки, Рудич Дарина - Катрі, Шульженко Аліна - Секлети, Чирвон Андрій - Оконома майстерно створили образи, показавши глибоку порядність і душевність дітей із селянських родин. Окрасою п'єси стало фольклорне дійство "Веснянки" , яке виконали Сосницька Поліна, Гайдабура Артем, Паниця Олександр, Приступа Дмитро, Нестеренко Едуард, Демченко Дарина, Мартиненко Ліана, Древаль Вікторія, уривок із поеми Т.Г. Шевченка "Гайдамаки" у виконанні Базавлука Віталія та українська пісня, яку представила Белаш Ніна. Готуючись до конкурсу, гімназисти розкрили для себе нові грані письменниці, яка хотіла прилучити дітей до скарбниці натхненного, полум’яного Кобзаревого слова, прагнула, аби він став для них уособленням кращих сподівань народу.

      

      

      
16.04.19

Сьогодні учні 3-Б класу Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки (класний керівник Древаль Л.М.) прозвітували про завершення роботи над проектом «Олена Пчілка дітям», присвяченого 170 річниці з дня народження нашої славної землячки. Учні дослідили життєвий і творчий шлях поетеси, опрацювали вірші, систематизувавши їх за порами року, та уклали ілюстровані збірки. Лепбук доповнили загадками до творів, приказками та прислів’ями, цікавими завданнями за текстами, тлумаченням слів, що вийшли зі вжитку. Змістовними та емоційними були виступи дітей, які презентували свій доробок.

      

      

      
16.04.19

Учні 3-А класу Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки (класний керівник Куліш Н.Ю.) у рамках підготовки до відзначення 170-річчя з дня народження Олени Пчілки презентували лепбук. Ним підсумували проект «Олена Пчілка для дітей». Учні провели вікторину за творами Олени Пчілки, декламували вірші, загадували загадки та читали полтавські швидкомовки, спотиканочки та шаради.

      

      

      
16.04.19

В Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки відбулася презентація дитячих малюнків по творах Олени Пчілки, присвячена 170-річчю від дня народження Олени Пчілки. Презентацію підготував Полянський Петро, учень 6-Б класу (вчитель Смірнова Т.Ю.)

      

      
11.04.19

Ми сьогодні знову приймали гостей. Учні Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ст.№3 завітали у кімнату-музей Олени Пчілки.

      
08.04.19

Учні 4-А класу Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки (класний керівник Пантюшенко Н.М.) завершили роботу над проектом "Олена Пчілка для дітей" презентацією лепбука. Робота над проектом тривала два місяці. Діти вивчали біографію, твори Олени Пчілки. Склали власну збірку творів письменниці з ілюстраціями до них. Узяли участь у шкільному конкурсі творів про славетну землячку та декламуванні її віршів. Відвідали шкільний музей Олени Пчілки.

      

      
04.04.19

У рамках підготовки до відзначення 170-річчя з дня народження Олени Пчілки учні 4-х класів Гадяцької гімназії імені Олени Пчілк (класні керівники Лісниця Л.А. та Пантюшенко Н.М.) презентували створені лепбуки, якими було завершено проект «Олена Пчілка для дітей» У дружній атмосфері школярі представили результати своєї роботи: знайомились з біографією письменниці, декламували вірші, провели конкурс і вікторину за творами славетної землячки.

      

      
26.03.19

Із нагоди підготовки до відзначення 170-річчя з дня народження Олени Пчілки в кімнаті-музеї життєвого і творчого шляху письменниці гімназисти 7-Б класу (учитель Шимка І.П.) провели екскурсію для учнів Великобудищанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів. Дякуємо за співпрацю Козороз Н.В. Усіх бажаючих дізнатися більше про Олену Пчілку запрошуємо на екскурсію в Гадяцьку гімназію імені Олени Пчілки!

      
21.03.19
Не вмре поезія. Не згине творчість духа,
Пока живе земля, пока на їй живуть...
Олена Пчілка


У Всесвітній день поезії учні 8-х класів разом із учителями Шимкою І.П. та Бутко В.В. познайомили гімназистів із неповторним та багатим поетичним світом нашої землячки Олени Пчілки, який відображений у збірці "Думки-мережанки". Любов до рідної України посідає визначальне місце у творчості поетеси. Про це вона говорить у віршах: "Мій гаю красний", "Краю рідний", "До Кобзаря", "Волинські спогади", "Пісні минулого", "Найкращі діти" , "Миколі Лисенкові", "Козачка Олена". Її поетичне слово містить у собі якусь незриму, непомітну і водночас велику силу. До глибини душі зворушило усіх ліричне й щире слово, котре прозвучало в калейдоскопі її віршів: "Сповідь": "Та вже не ти!", "Сповідь", "Надіє, вернися!", "Орел", "Прощання", "Перед морем", "Золото". Своєрідним фоном літературного дійства став музичний супровід та відеоматеріали. Магія художнього слова дала змогу гімназистам побачити багатогранний талант Олени Пчілки.

      

      

      
25.02.19

Із метою успішної реалізації проекту "Колаж про Олену Пчілку" (в рамках підготовки до 170-річчя з дня народження Олени Пчілки) заступник директора з НМР Бутко В.В. та вчитель інформатики Костенко Л.О. провели практичне заняття з учасниками проекту.

      

      
21.02.19

До Дня рідної мови у Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки пройшов конкурс серед учнів початкової школи на кращого декламатора творів нашої видатної землячки Олени Пчілки, чиє ім'я носить наша школа.

      

      
21.02.19

У Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки підведено підсумки щорічного конкурсу творчих робіт "Моя країна - Україна", присвяченого 170-річчю з дня народження Олени Пчілки.