10.04.24

Заступник директора з НВР Валентина БУТКО та вчитель української мови і літератури Тетяна БЕРДНИК взяли участь в обласному науково-практичному семінару (онлайн) «Формування лідера-патріота: досвід Полтавської обласної мережі шкіл лідерської освіти». Теми виступів: Валентина БУТКО "Вивчення біографій видатних українців як засіб формування національної ідентичності та лідерських якостей (на прикладі життя Олени Пчілки), Тетяна БЕРДНИК "Формування лідерських якостей учнів засобами музейної педагогіки".

      

      




09.04.24

Учні 10 класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки (учитель - Людмила ДОМАШЕНКО) створили фільм про школу англійською мовою в рамках декади STEAM-освіта. Над фільмом працювали ліцеїсти: Кіндра Анастасія, Тарасенко Олександра, Ходатенко Єлизавета, Грушко Іван, Пазинич Михайло, Даниленко Дарія, Ус Артем, Глушко Вікторія, Барабан Іван, Власенко Владислав.

https://www.facebook.com/share/v/WzBDExAxdxFp8t3y/




05.04.24

Учні 2-А класу, які навчаються за програмою "Інтелект України", на уроці української мови створювали карту знань "Олена Пчілка" (учитель- Оксана ЛОБАС).

      

      




25.03.24

Олена Пчілка, 175 річницю з дня народження якої відзначають у 2024 році в Україні, зіграла велику роль у національному відродженні українського народу. Важко назвати таку гуманітарну царину, де б вона не залишила свого сліду: література, театральне мистецтво, педагогіка, перекладацька діяльність, журналістика, фольклор, поезія, етнографія. Вшановуючи пам’ять Олени Пчілки, учні 4-х класів (класні керівники Куліш Н.Ю., Древаль Л.М., Гірук О.В.) підготували та провели літературну світлицю "Олена Пчілка - незламна берегиня української культури".

У залі панувала надзвичайна атмосфера, створенню якої сприяли чарівні мелодії, вдало підібрані світлини, яскраві різнобарвні українські вишиванки, виставка ілюстрацій до творів Олени Пчілки, створених учнями.

Учасники заходу пригадали біографію активної громадської діячки, яка наполегливо та безкомпромісно працювала над розвитком та популяризацією української культури. Про це розповіли учні: Березовська Мар’яна, Зливко Кіра, Рудченко Марина, Гайдук Владислав, Рекута Антон, Стеценко Святослав, Геращенко Софія, Дрижак Назар, Огілько Діана, Штанько Софія, Свіщов Владислав, Павлюк Платон, Мокрицький Святослав, Довгаль Дарина, Макаренко Катерина, Косенко Іван, Мигаль Костянтин, Пасюта Арсен, Бондар Вероніка.

Справжньою окрасою заходу були пісні на слова Олени Пчілки: «Українка я маленька», яку виконала Березовська Мар’яна, під власний аккомонемент на бандурі (4-В клас),

«Годі діточки вам спать» (Макаренко Катерина та Пилаєва Аніта - 4-Б клас), «Гайда, дітки у садок» (Архипович Марія, Бондар Вероніка, Мигаль Костянтин, Тетірко Михайло 4-А клас).Пісня «Колискова» (на слова Лесі Українки) прозвучала у спільному виконанні учнів 4-А та 4-Б класів.

Школярі декламували прекрасні вірші Олени Пчілки: «Новину сьогодні зранку!» (Здойма Валерія, Богуш Вероніка, Булига Даніїл, Волощенко Олег, Дібрівна Дарія, Каламбет Анастасія, Кріль Анна 4-А клас), «Сніговий дід» (Мотрич Вадим, ІванченкоДарина, Живогляд Тимур, ПилаєваАніта 4-Б клас), «Мудра киця» (Лисак Софія 4-А класс), «Весняні квіти» (Рубан Василіса, Барабан Олександр, Герасименко Владислава 4-В клас).

Із захопленням присутні переглянули інсценізації байок: «Дрібненькі грушки» (Штанько Софія, Полтавець Данііл, Шелюг Антон, Шкаревьска Анна, Шешеня Микола 4-Б клас) та «Котова наука» (Удовиченко Павло, Тетірко Михайло, Колдун Анна 4-А клас).

Учні 4-В класу виконали пісеньку з інсценуванням «Ходить гарбуз по городу». Захід супроводжувався презентацією, завдяки якій діти мали змогу познайомитися із світлинами про життя і творчість Олени Пчілки, історичними місцями Гадяччини.

Кульмінацією літературної світлиці стала пісня «Любіть Україну» (сл. і муз. Н.Май) у виконанні учнів 4-В класу, яку підхопили глядачі у залі.

Організація освітнього процесу на прикладі життя і творчості славетної землячки у Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки сприяє утвердженню української ідентичності у ліцеїстів. Саме такі заходи сприяють цьому. Адже життя цієї сильної жінки - приклад для молоді.

      

      

      

      

      




20.02.24

Учні 2-В класу (учитель - Галина КСЬОНЗ) намалювали малюнки до казок Олени Пчілки.

      




19.02.24

Учні ГПД 3-х класів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки (учитель- Світлана РУДЕЦЬКА) підготували вистави за мотивами казки Олени Пчілки "Мишача рада" та записаної нею народної притчі "У пригоді".

      

      




12.01.24

Вітаємо ученицю 9-Б класу Анну Сушко та вчителя української мови та літератури Тетяну Бердник із перемогою - 2 місцем у конкурсі Малої академії наук Гадяцької міської територіальної громади.

Тема наукової роботи «Жанрова різноманітність творів Олени Пчілки для дітей» особливо актуальна, адже заклад розпочав активну підготовку до відзначення 175-річчя з дня народження нашої землячки. Роботу присвячено дослідженню та аналізу збірки дитячих творів Олени Пчілки «Годі, діточки, вам спать!». Мета – встановити жанрову та тематичну різноманітність творів Олени Пчілки для дітей. Актуальність дослідження полягає в тому, що творчість письменниці недостатньо вивчена і ще чекає ґрунтовних, глибоких розвідок та аналізу. Адже її творча і громадська спадщина є досить актуальною для сьогодення тим, що вона велику увагу приділяла принципам національного виховання молоді. Завдання роботи: з’ясувати жанрову та тематичну різноманітність, притаманну збірці «Годі, діточки, вам спать!», виокремити та проаналізувати, яких тем торкається письменниця у дитячих творах. У роботі систематизовано жанрове різноманіття збірки «Годі, діточки, вам спать!». Виявлено, що тут представлено як авторські твори письменниці (вірші, оповідання, казки, байки), так і зібраний нею фольклорний матеріал (казки, пісеньки, загадки, спотиканки тощо). Також доведено, що більшу частину матеріалу збірки становлять поетичні твори. Вони сповнені радістю, оптимізмом, любов’ю до життя, навчають добру. Майже в усіх віршах поетеса зображує природу, спілкування людини та тварини, родинні стосунки, любов матері до дитини. Виховний зміст мають і казки, оповідання та байки Олени Пчілки. Сміховинки, спотиканки, загадки, шаради, пропоновані письменницею своїм маленьким читачам, розраховані були не тільки для розваг, а також мали розвивати увагу, логіку, пам’ять, формувати особистість дитини. Отже, жанрове та тематичне розмаїття збірки «Годі, діточки, вам спать!» дійсно вражає. Зичимо Анні й надалі успіхів та наснаги!

      

      

      




02.01.24

У журналі ПАНО "Постметодика", присвяченому освіті Полтавщини в умовах війни https://drive.google.com/file/d/1PEK1dAiyqjnRULANM0QPtFOoRa_7C-QZ/view?usp=sharing, опубліковано статтю завідувача кафедри філософії та економіки освіти, кандидата педагогічних наук ПАНО ім. М.В. Остроградського Л.В.Литвинюк "Лідерська освіта перед викликами війни", у якій розповідається також і про багаторічну діяльність Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки, систему роботи, форми і методи організації освітнього процесу в закладі по популяризації життя та творчості Олени Пчілки, до відзначення 175-річчя з дня народження якої ліцей уже розпочав роботу: https://pchilka-litsei.in.ua/pchilka_today.php.

Педагоги школи ділилися досвідом роботи по розвитку лідерських якостей на прикладі вивчення біографії та творчості видатних людей, зокрема Олени Пчілки, на двох обласних семінарах спеціальної дослідницької групи ПАНО "Філософія лідерства в освіті".

Про освітню діяльність ліцею у цьому напрямку можна дізнатися за посиланням: https://pchilka-litsei.in.ua/museum.php

      

      

      




15.12.23

У закладі розпочалася активна підготовка до відзначення 175- річчя з Дня народження Олени Пчілки. Бібліотекар Світлана Витушинська провела з учнями 5-Б класу захід "Різдво в родині Олени Пчілки", який розробила в рамках підготовки до відзначення славної дати нашої землячки. Ліцеїсти відчули атмосферу свята, слухаючи розповідь, переглядаючи фільм, беручи участь у дійстві, споглядаючи інтер'єр, який був наближений до часів Олени Пчілки.Учні дізналися, що Косачі не лише святкували Різдво 25 грудня, але й писали та перекладали твори на новорічно- різдвяну тематику. Зокрема, у 1919 році світ побачила "Книжка-рідвянка" Олени Пчілки. Так на прикладі сімейної педагогіки письменниці, перекладачки, громадської діячки, фольклористки, етнографа виховується не одне покоління українців.