Вручення премії Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки

 

      

      

Педагогічному колективу Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки присвоєно Літературно-мистецьку премію імені Олени Пчілки за просвітницьку діяльність серед дітей і юнацтва та здійснення комплексу заходів по національному вихованню на прикладі життя та творчості української берегині Олени Пчілки (Ольги Петрівни Драгоманової, в одруженні - Косач)!

Щиро вітаю колег, гімназистів та батьків із відзнакою 11-річної діяльності педагогічного колективу по популяризації життєвого та творчого шляху славетної землячки Олени Пчілки!

За цей час зроблено наступне: створено кімнату-музей Олени Пчілки та унікальну експозицію «Лауреати Літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки», над чим наполегливо працював О.О. Зозуля, здійснено екскурсії в Луцьк та Новоград-Волинський, налагоджено співпрацю із національним видавництвом дитячої літератури «Веселка», написано 7 науково-дослідницьких робіт, розроблено екскурсії в музеї на українській, англійській та німецькій мовах, на шкільному сайті створено сторінку «Музей», де є віртуальний музей Олени Пчілки, 3-д тур кімнатою-музеєм. Із нагоди 160-річного ювілею відбулась Всеукраїнська конференція «Олена Пчілка і Гадяч», на якій виступили наукові співробітники інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, музею Лесі Українки та представники редакції національного видавництва «Веселка». Також була проведена конференція до 165 річниці з дня народження Олени Пчілки. Гімназисти разом з учителями здійснювали інсценізації казок, представлення книг лауреатів премії, створювали презентації (22). Цікавими були літературно-музичні композиції: «Музей одного дня», «Золоті дні золотого дитячого віку», «Вона прославила наш край», «У краю лагідної краси», відео фільми, випуски збірки творчих робіт, шкільної газети. Із досвідом роботи по національному вихованню на прикладі життя Олени Пчілки знайомились педагоги на всеукраїнській конференції, обласному, районному та міському семінарах. Це тільки невелика частина того, що зроблено.

В. Бутко, заступник директора з НМР