Завдання 1

Створіть електронну таблицю для розрахунку енергетичної цінності фруктово-ягідної дієти, якщо відома, якою є енергетична цінність продуктів, що входять до складу цієї дієти, та яку кількість кожного з продуктів рекомендується включати у щоденний раціон у різні дні тижня. Вихідні дані наведено на рис. 2.19. У клітинки, які містять знак «?», уведіть розрахункові формули та скопіюйте їх, щоб автоматично обчислити значення в діапазонах С20:Н20 та І13:К19.

Завдання 2

Створіть платіжно-розрахункову відомість за поданою формулою (рис. 2.20). Дані у стовпцях D, E, F обчисліть за допомогою формул. Нарахована формула обчислюється як частка окладу, що дорівнює відношенню кількості відпрацьованих днів до загальної кількості робочих днів у місяць, записаної у клітинці D9. Cума податків з доходів становить 15% від нарахованої суми.


Рис. 2.19. Вихідні дані для розрахунку енергетичної цінності фруктово-ягідної дієти

Рис. 2.20. Платіжно-розрахункова відомість

Завдання 3

Визначте, у який банк вигідніше покласти гроші на депозитний рахунок на один рік, якщо:

  • у банку 1 щомісяця нараховується 10% на залишок (станом на 1 лютого на рахунку буде стартова сума, збільшена на 10%; станом на 1 березня – сума, що була 1 лютого, збільшена на 10%, тощо);
  • у банку 2 щомісяця нараховується 18% від стартової суми, а на кінець року на депозиті буде стартова ціна плюс сума відсотків за 12 місяців;
  • у банку 3 щомісяця на залишок нараховується прогресивний відсоток, початкове значення якого складає 5% (станом на 1 лютого на рахунку буде стартова сума, збільшена на 5%; станом на 1 березня -, яка була 1 лютого, збільшена на 6%, станом на 1 квітня – сума, яка була 1 березня, збільшена на 7%, тощо).

Для розв’язання задачі створіть електронну таблицю за зразком, поданим на рис. 2.21. Дані у діапазонах В6:В17, F6:F17 та у клітинці D7 слід обчислити за допомогою формул.


Рис. 2.21. Обчислення сум на депозитних рахунках

Завдання 4

На початку року споживання овочів та м’яса становило А кг та В кг відповідно. Щомісячно споживання овочів зростало в середньому в 1,1 рази, а м’яса – на 3%. Визначте щомісячне споживання овочів тa м’яса протягом першого півріччя (значення А і В вводить користувач).

Завдання 5

Створіть таблицю з відомостями про автоперевезення. У діапазоні А1:D1 уведіть заголовки стовпців, у діапазоні А2:А5 – коди перевезень, у В2:В5 – відстані, а в діапазоні С2:С5 – час у дорозі (рис. 2.22). Укажіть, як у стовпці D отримати середню швидкість, з якою рухався автомобіль під час кожного перевезення, тобто яку формулу куди потрібно ввести та які подальші дії з ними необхідно виконати.


Рис. 2.22. Таблиця автоперевезень