Вправа 5.3. Створення зведеної таблиці

У цій вправі створите зведену таблицю, що відображатиме сумарні кількості овочів кожного типу на кожному з трьох складів, а також середню кількість овочів одного типу на кожному зі складів.

  1. Відкрийте файл Вправа_5_1.xlsx та збережіть його під іменем Вправа_5_3.xlsx. Виконайте команду Дані Підсумки. У вікні, що відкриється, клацніть кнопку Прибрати все, щоб видалити проміжні підсумки, отримані під час виконання вправи 5.1. Таблиця набуде такого вигляду, як на рис. 5.30.
  2. Виділіть діапазон А1:F22 і виконайте команду Вставлення Таблиці Зведена таблиця. Буде відкрито перше вікно Майстра зведених таблиць. Нічого в ньому не змінюючи, клацніть кнопку Готово. Буде створено новий аркуш, а на ньому відображено макет зведеної таблиці, область завдань Список полів зведеної таблиці та панель інструментів Зведені таблиці.
  3. Дані щодо кількості овочів потрібно відображати як для кожного складу, так і для кожного товару. Тому поле Назва товару перетягніть в область рядків, а поле Номер складу - в область стовпців (рис. 5.41).

  4. Рис. 5.41. Створення макету зведеної таблиці
  5. Оскільки потрібно, щоб відображалися відомості про кількість овочів, перетягніть поле Кількість, кг в область даних.
  6. Також потрібно обчислити середню кількість овочів на кожному складі. Для цього клацніть двічі кнопку Сума за полем Кількість, кг і зі списку Операція вікна Поле зведеної таблиці виберіть значення Середнє.
  7. У таблиці відображаються дані як про овочі, так і про фрукти, а нас цікавлять тільки овочі. Тому потрібно здійснити фільтрацію за полем Назва товару. Клацніть кнопку справа від цього поля і залиште прапорці тільки біля назв овочів. Зведена таблиця набуде такого вигляду, як на рис. 5.42. Збережіть електронну книгу.

Рис. 5.42. Зведена таблиця