Безпека в Інтернеті


Кожна сучасна людина, щодня проводить час в інтернеті. Але інтернет – це не тільки джерело інформації і можливість спілкуватися на відстані, але і загроза комп’ютерної безпеки. Ви можете завантажити з мережі комп’ютерний вірус, Ваш обліковий запис або адресу електронної пошти, можуть зламає зловмисник.



А що ти знаєш про безпеку в інтернеті?


Поради, правила, посібники та відеоматеріали, які допоможуть безпечно орієнтуватися у віртуальній реальності.



Проект «Про Інтернет»


Проект «Про Інтернет» спрямовано на підвищення цифрової компетентності учнів українських шкіл. Навчальна частина проекту складається з чотирьох навчальних модулів для школярів. Для вчителів — методичний посібник і практикум для проведення занять. Інтерактивна частина включає в себе гру та тестування, покликані оцінити рівень підготовки учня. За умови успішного проходження тестування учень нагороджується спеціальним сертифікатом Google.



День безпечного Інтернету


11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

Для того, щоб дізнатися, як День безпечного Інтернету відзначається в світі та Україні слідкуйте за хештегами #SID2020 та #SaferInternetDay, #ДеньБезпечногоІнтернету у соціальних мережах.



On-ляндія - безпечна веб-країна


On-ляндія — це інтерактивний курс з інтернет-безпеки — спільна ініціатива програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, за підтримкою громадського-соціальних діячів.

Цей сайт містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. На сайті подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, ознайомившись з якою навіть починаючі користувачі зможуть ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту.




Основні правила безпечного користування Інтернетом


Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

Не шкодити і не заважати іншим користувачам.


Ресурси для самоосвіти


Безкоштовний он-лайн курс "Основи інформаційної безпеки"

Курс із мережевого етикету й безпеки

Цифрові комунікації в глобальному просторі

Онлайн-курс “Права людини в освітньому просторі”

Курс «Критичне мислення для освітян»

Курс «Інформаційна безпека у цифровому світі»

Курс «Верифікація в Інтернеті»

Навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість»

Посібник Клан Кліц-Клац. Виховання дітей в цифрову еру

Робочий зошит для підлітків the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо)

Посібникдля вчителів the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо).

Методичні рекомендаціїдо використання в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти навчально-методичного посібника та робочого зошита „Інтернет, який ми хочемо? (the Web We Want).

Довідник з академічної доброчесності для школярів

Тренінгові вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді

Практичні поради з цифрової безпеки

Проект «Права людини та Інтернет», спрямований на формування знань та навичок свідомого користування Інтернетом, навчання правам людини он-лайн та запуск механізмів реагування на їх порушення