26.08.24

12 липня 2024 року Національним центром «Мала академія наук України» проведено онлайн Всеукраїнську літню наукову школу з мистецтвознавства «Українська вишивка в орнаментиці Олени Пчілки».

Мета школи: формування навичок розпізнавання традиційного орнаменту в сучасних вишиваних виробах за рахунок ознайомлення із орнаментальним мистецтвом у доробку Олени Пчілки.

У роботі школи взяли участь ліцеїстки: Валерія Гнатенко, Анастасія Кіндра та Марина Розколотько, які поділяться знаннями з однокласницями.

      

      

      




23.08.24

Директор видавництва дитячої літератури "Веселка", український поет, письменник, журналіст, автор відомих українських пісень, зокрема «Доню, моя донечко», сценарист і режисер культурно-мистецьких заходів, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. Івана Огієнка, член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України Олексі?й КОНОНЕНКО зробив неймовірний подарунок шкільній бібліотеці – чудові книги видавництва «Веселка». Педагогічний колектив Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки висловлює щиру вдячність!

      

      

      




23.08.24

Сьогодні після вручення Літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки за традицією представники журі та лауреати, колектив газети "Рідний край. Газета Гадяцького земства", відвідали шкільний музей славетної землячки. Це є свідченням розуміння того, яку велику роботу проводить педагогічний колектив, популяризуючи життя та творчість Олени Пчілки. Світлини лауреатів 2024 року скоро прикрасять унікальну експозицію музею "Лауреати Літературно- мистецької премії імені Олени Пчілки".

      

      

      




21.06.24

Анна СУШКО-учениця Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки, учасниця Малої академії наук України (учитель - Тетяна БЕРДНИК), брала участь у науково-практичній конференції, яка присвячена 175 річниці від дня народження Олени Пчілки (м. Луцьк).

      

      

      

      




11.06.24

Ось так виглядає збірка казок Олени Пчілки у перекладі на англійську мову. Проєкт реалізували учні 10 класу під керівництвом учителя англійської мови Людмили ДОМАШЕНКО. Ліцеїсти також здійснили і її художнє оформлення, намалювавши малюнки та використавши програми смартфонів.

Валентина БУТКО- заступник директора з НВР

      

      

      

      




10.06.24

Шкільна конференція "Дивовижний духовний скарб Олени Пчілки", присвячена 175-річчю від дня народження Олени Пчілки, - це подія, до якої педагогічний колектив розпочав підготовку на початку навчального року. Одним із важливих моментів є підготовка сувенірів гостям на згадку про захід. Педагоги вирішили, що вони повинні також бути пов'язані із творчістю цієї талановитої жінки. Тому учителі початкових класів Світлана РУДЕЦЬКА та Євгенія КОПОТЬ виготовили закладку, яка використовується для читання книг, у якій є узори для вишивання, систематизовані письменницею. Учитель технологій Олексій ПІДГАЙНИЙ за допомогою 3D принтера створив емблему закладу із зазначення події "Олена Пчілка 175", а учитель математики Лариса ГАЛУШКА - запрошення. Експонати знаходяться в музеї школи. Це ще одна сторінка історії Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки.

Валентина БУТКО - заступник директора з НВР

      

      




07.06.24

Одним із завдань, які були реалізовані під час підготовки до відзначення 175-річчя від дня народження Олени Пчілки, був проєкт "Одяг часів Олени Пчілки". Його реалізували вчитель технологій Ярослава СТЕПАНОВИЧ та педагог-організатор Катерина ШУЛЬЖЕНКО. Побачити, як одягалася та уявити, як популяризувала український одяг Ольга Косач можна у музеї. Запрошуємо!

Валентина БУТКО - заступник директора з НВР




06.06.24

Перекладацька діяльність була однією із сфер діяльності Олени Пчілки, де вона виявила свій талант, знаючи багато іноземних мов. Учні 10 класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки у рамках відзначення 175- річчя від дня народження Олени Пчілки реалізували проєкт "Казки Олени Пчілки англійською мовою", який учитель англійської мови Людмила ДОМАШЕНКО репрезентувала на шкільній конференції, присвяченій нашій землячці. Працюючи над створенням збірника казок в позаурочний час, ліцеїсти удосконалювали свої знання та продовжили традиції закладу по популяризації імені Ольги Драгоманової-Косач.

Збірка знайде своє належне місце у шкільному музеї.

Це ще одна сторінка історії Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки. https://pchilka-litsei.in.ua/pchilka_175.php

Валентина БУТКО - заступник директора з НВР

      




04.06.24

Під час підготовки до конференції, яка була присвячена 175 річниці від дня народження Олени Пчілки, учням 8-9 класів було запропоновано взяти участь у творчому конкурсі по створенню постерів та буклетів про життя та творчість нашої землячки. У процесі роботи учителі інформатики Олена ТОЛКАЧОВА, Тетяна ЗАЛОЗНА та Світлана АФАНАСЬЄВА розвивали творчі здібності, фантазію та уяву ліцеїстів, удосконалили та розширили знання ліцеїстів про роботу в програмі "Publisher", яка дає змогу створювати професійно оформлені публікацїї. Важливо, що кожен постер та буклет був об'єднаний однією темою і розповідав про різні грані таланту цієї неординарні особистості.

Кращі постери створили ліцеїсти: Валерія Пасюта, Артур Марченко, Ольга Дорогань, Мирослав Афанасьєв, Валерія Гнатенко, Ксенія Тютюнник, Вероніка Богомол, Марина Нога, Ілона Ткаченко, Анжеліка Хоменко.

Цікаві, креативні та змістовні буклети презентували учні: Богдан Онопрієнко, Анастасія Кіт, Ніколь Халецька, Каріна Лизогуб, Святослав Руденко, Артем Сало, Олексій Коцар, Юлія Некрут, Артем Макуха, Артем Живогляд, Роман Жуківець, Анна Федяй, Ангеліна Бондар.

Всі роботи знайдуть своє місце в шкільному музеї. Це уже історія нашого закладу.

Валентина БУТКО - ЗНВР

      

      

      

      




04.06.24

Кожна людина унікальна, у кожного свої риси обличчя, характер, звички. Усі ці якості, які відрізняють людей один від одного, формують нашу індивідуальність. Так і в сфері бізнесу: компанія повинна мати щось, що буде її відрізняти від інших конкурентів. Цією важливою складовою і є айдентика. Айдентика – це сукупність візуальних складових компанії, які створені для того, щоб підвищити її впізнаваність, престиж і сформувати образ компанії в очах споживачів. Саме над її створенням працювали учні 11 класу (учитель - Людмила КОСТЕНКО). Вона була присвячена 175 річниці з дня народження Олени Пчілки. Завдання було складне і разом з тим надзвичайно цікаве, яке потребувало творчого підходу та знання багатьох програм із вебдизайну. Це були перші спроби Крат Поліни, Бєлих Валерії, Ракочій Дарії, Чирвон Аліни, ліцеїстів інформаційно-технологічного профілю, відзначити, вирізнити, зробити особливими та такими, що запам' ятовуються, заходи в рамках відзначення 175-ряччя з дня народження письменниці, проведені у закладі.

      

      

      




03.06.24

Життя та творчість Олени Пчілки - це завжди актуально та цікаво. Щоразу педагоги закладу шукають нові проєкти, щоб ліцеїсти осягнути багатогранність її особистості. Готуючись до відзначення 175-річчя від дня народження Олени Пчілки, учні 9-Б класу: Сушко Анна, Халецька Ніколь, Некрут Юлія, Москаленко Олександр, Мотрич Дмитро, Макуха Артем, Онопрієнко Богдан, Паю Ярослав, Федяй Анна, Руденко Олександр, Недвига Віталій, - на уроці англійської мови (учитель - Катерина СТРОКАНЬ) працювали над створенням буклетів про нашу землячку англійською мовою. Для реалізації проєкту вони узагальнити інформацію українською мовою, здійснили переклад, обрали шаблон буклета, підбрали світлини відповідного змісту. Його створення потребувало творчого підходу та знань не тільки з української літератури, англійської мови, а і з ІКТ. Усі вони будь зберігатися в шкільному музеї.

Валентина БУТКО - заступник з НВР

      

      

      




03.06.24

Вітаємо з перемогою у ІV Міжнародному (ІV International) (Х Всеукраїнському, ХХ Всекримському) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» за зайняте ІІІ місце в номінації "Декламація" серед учнів 8-9 класів Ольгу ДОРОГАНЬ та її класного керівника Волошину Аллу Олександрівну. Бажаємо творчого натхнення та перемог у майбутньому.

      




31.05.24

Вітаємо з перемогою у ІV Міжнародному (ІV International) (Х Всеукраїнському, ХХ Всекримському) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» за зайняте І місце в номінації "Декламація" серед учнів 3-4 класів Даяну ОДИНЕЦЬ та її класного керівника Федоренко Оксану Олександрівну. Бажаємо творчого натхнення та майбутніх перемог!

      




30.05.24

Оголошується подяка Лілії ЯЩЕНКО, Даяні ОДИНЕЦЬ, Андрію РОМАСЕНКУ, Артему ДЕМЧЕНКУ, Олесі РУСАНІВСЬКІЙ (3-А клас, класний керівник Федоренко О.О.), Софії СИВАШ, Кароліні ЖЕЛІЗНЯК (3-Б клас, класний керівник Капустянська С. І.) за участь у флешмобі "Олена Пчілка 175" "ЧИТАЄМО ОЛЕНУ ПЧІЛКУ"

Світлана ВИТУШИНСЬКА - бібліотекар

      




24.05.24

Видатна українка Ольга Петрівна Драгоманова (Косач) або Олена Пчілка знана у світі як громадська діячка, письменниця, редакторка, поетеса, перекладачка. Ця неймовірна жінка палко любила Україну, її вагомий внесок у справу відродження української нації збагатив духовну скарбницю народу. Заради цього Олена Пчілка працювала без утоми.

Цьогоріч ми святкуємо 175-річчя від дня народження славетної землячки. Із цієї нагоди учнівською та вчительською спільнотою Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради проведено шкільну конференцію «Дивовижний духовний скарб Олени Пчілки».

Присутніх приємно здивувала насичена програма заходу. Презентовані на конференції матеріали торкнулися всіх сфер життя та творчості талановитої письменниці. До участі в конференції долучилися учні ліцею та увесь педагогічний колектив. Із вітальним словом «Прекрасна світла трудівниця Олена Пчілка» до гостей і учасників заходу звернулася директорка ліцею Тетяна Смірнова.

Дійство продовжили виступи заступників директорів із навчально-виховної роботи Світлани Нестерук «Письменники та літературознавці про Олену Пчілку» та Валентини Бутко «Олена Пчілка: Досконалість по-українськи». Окрім того, Валентина Володимирівна стала автором відео, яке було відзняте нею власноруч у Лесиному Гаю. У ньому розповідається про діяльність закладу по популяризації імені славної діячки протягом 16 років та про Олену Пчілку як непересічну особистість.

Учителі мови та літератури розкрили роль, глибину та багатогранність дивовижного духовного скарбу відомої українки. Ними були анонсовані літературні розвідки «Роль Олени Пчілки у становленні українських письменників із метою популяризації та розвитку української літератури» (Любов Аврамко), «Життя та творчість Олени Пчілки за кордоном» (Ірина Шимка), «Жанрова різноманітність збірки Олени Пчілки «Годі, діточки, вам спать» (Тетяна Бердник), «Українська мова в житті та творчості Олени Пчілки» (Алла Дудич).

Учителі англійської мови теж долучилися до святкування: Людмила Домашенко не лише підготувала повідомлення «Олена Пчілка: роль художнього перекладу в розвитку української літератури». Вона анонсувала збірку казок О.Пчілки, перекладених англійською мовою ліцеїстами. Її колегою Катериною Строкань у рамках реалізації учнівських проєктів із використанням ІКТ було репрезентовано фільм про талановиту українку «Олена Пчілка - особистість та приклад для наслідування» англійською мовою, який створили учні.

Учителька географії Любов Васюта запропонувала прослухати повідомлення «Гадяччина в житті Олени Пчілки». Про громадянську позицію та політичні погляди матері Лесі Українки учасники зібрання дізналися з інформації учительки історії Тамари Нагорної «Олена Пчілка: феміністка, матір українського націоналізму». Наступний виступ озвучила учителька біології Олена Рвач. У ньому ? про роль природи в житті та творчості Ольги Петрівни Косач.

Педагоги, які навчають дітей математики, економіки та комп’ютерним технологіям, також віднайшли цікаві теми, поєднавши їх з іменем Олени Пчілки. Так було презентовано колективний проєкт із використанням ІКТ «Постер та буклет «Олена Пчілка - світло добра і любові». Над його створенням працювали учні під керівництвом учителів: Тетяни Залозної, Світлани Афанасьєвох та учительки англійської мови Катерина Строкань. Результати спільного проєкту презентувала керівник - Олена Толкачова.

Економічні питання в родині Олени Пчілки досліджувала учителька економіки Світлана Гарнага.

Математична розвідка «Золотий перетин у математиці та Олена Пчілка» була представлена учителькою математики Тетяною Залозною та ученицею 9-Б класу Анною Сушко.

Ліцеїсти Гадяцького ліцею № 1 імені Олени Пчілки разом з учителем інформатики Людмилою Костенко працювали над проєктом «Айдентика для відзначення 175-річчя Олени Пчілки». Діти та їх наставники постійно займаються створенням подібних проєктів, адже у закладі реалізується інформаційно-технологічний профіль. Майже всі спікери конференції підготували презентації.

Літературний спадок Олени Пчілки аналізували учениці, які стали переможцями конкурсу-захисту робіт учнів-членів Малої академії наук. Свою роботу в секції «Українська література» представила дев'ятикласниця Анна Сушко. Тема її наукового дослідження - «Жанрова різноманітність творів Олени Пчілки для дітей» (керівник - Тетяна Бердник). Одинадцятикласниця Поліна Крат, авторка матеріалу з теми «Роль Олени Пчілки у становленні українських письменників з метою популяризації та розвитку української літератури» працювала під керівництвом учительки Любові Аврамко.

Конференцію прикрасила гра юної бандуристки Мар’яни Березовської, учениці 4-В класу, яка під власний супровід виконала пісню «Маленька Українка» на слова Олени Пчілки. Дует дівчаток у складі учениць 4-Б класу Катерини Москаленко та Аніти Пилаєвої виконав пісню на слова Олени Пчілки «Годі, діточки, вам спать». А педагог-організатор Катерина Шульженко створила слайд-шоу про заходи, проведені у закладі та пов'язані зі славним ім'ям Олени Пчілки.

Знову і знову переконуємося, що педагогічний колектив Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради – спільнота однодумців, ентузіастів педагогічної справи! Творчих успіхів та нових досягнень вам!

В.о. директора Гадяцького ЦПРПП Надія МИРОШНИЧЕНКО

Валентина БУТКО - заступник директора з НВР

      

      

      

      

      

      

      

      

      




17.05.24

Заступник директора з навчально-виховної роботи ВАЛЕНТИНА БУТКО нагороджена Почесною грамотою Гадяцької міської ради за популяризацію життя та творчості Олени Пчілки як засобу формування ідентичності та лідерських якостей з нагоди 175-річчя від дня народження славетної землячки.

      

      




14.05.24

У Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки із нагоди відзначення 175-річчя від дня народження Олени Пчілки відбулася четверта в історії закладу конференція "Дивовижний духовний скарб Олени Пчілки". Протягом 16 років педагогічний колектив школи виховав багато випускників на прикладі життя та творчості справжньої Українки, мужньої патріотки, талановитої письменниці, меценатки, перекладача, етнографа, фольклористки, публіцистки, громадської діячки, члена-кореспондента Всеукраїнської академії наук. Вивчаючи та досліджуючи, ми розкриваємо нові грані таланту цієї ОСОБИСТОСТІ, яка у всіх сферах діяльності прагнула досконалості. За своє життя вона встигла зробити так багато, що це викликає щирий захват. Про це говорили виступаючі на конференції учителі, учні та у минулому директор школи Олександр Зозуля, засновник музею славетної землячки та автор проєкту. Учасники конференції підготували фільми як на українській, так і на англійській мові, презентації, збірник перекладів казок на англійську мову, буклети, постери, колажі, виставку книг письменниці та пісні на слова Олени Пчілки. Значимість її творчого набутку та роль у популяризації української мови і культури високо оцінюють нащадки.

#175ОленаПчілка

Далі буде...

Валентина БУТКО - заступник директора з НВР

      

      

      

      




13.05.24

ПРОГРАМА проведення шкільної конференції «Дивовижний духовний скарб Олени Пчілки», присвяченої 175 річниці від дня народження Ольги Петрівни Косач (Олени Пчілки)

Місце проведення: Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради

Дата проведення: 14.05.2024 р.

Час: 13.00 - 15.00

      




02.05.24

Олена Пчілка звучить крізь роки, знаходячи відгомін у дитячих серцях, кожне слово її наповнене мудрістю та любов?ю до України, культури, традицій. А казки Олени Пчілки англійською - то нове бачення і випробування для юних ліцеїстів. Постановка The Old Man’s Mitten ("Дідова рукавичка" Олени Пчілки) англійською мовою (учитель - Ольга ШАМАНСЬКА). Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки у підготовці до відзначення 175 річниці з дня народження Олени Пчілки.

Ольга ШАМАНСЬКА- учитель англійської мови

      

      




29.04.24

Готуючись до відзначення 175-річчя з дня народження Олени Пчілки, надруковано збірник матеріалів, які підготували 11 учителів ліцею, що брали участь у обласному семінарі "Формування лідерської компетентності в школі: досвід біографічного навчання", проведеному на базі школи. На семінарі учителі ознайомилися із досвідом організації біографічного навчання в нашому закладі на прикладі життя та творчості нашої землячки. Дякуємо за участь таким учителям школи: Світлані ВИТУШИНСЬКІЙ, Тетяні БІЛОУС, Ользі РУДКІЙ, Катерині ШУЛЬЖЕНКО, Світлані ГАРНАЗІ, Ярославі СТЕПАНОВИЧ, Ірині ШИМЦІ, Тетяні МИРОНЕНКО, Тетяні БЕРДНИК, Ользі ШАМАНСЬКІЙ, Валентині БУТКО, Олені ТОЛКАЧОВІЙ.

Формування лідерської компетентності в школі: досвід біографічного навчання. Матеріали обласного семінару Полтавської обласної мережі шкіл лідерської освіти (28 вересня 2022 року, м. Гадяч)

      

      




25.04.24
      




10.04.24

Заступник директора з НВР Валентина БУТКО та вчитель української мови і літератури Тетяна БЕРДНИК взяли участь в обласному науково-практичному семінару (онлайн) «Формування лідера-патріота: досвід Полтавської обласної мережі шкіл лідерської освіти». Теми виступів: Валентина БУТКО "Вивчення біографій видатних українців як засіб формування національної ідентичності та лідерських якостей (на прикладі життя Олени Пчілки), Тетяна БЕРДНИК "Формування лідерських якостей учнів засобами музейної педагогіки".

      

      




09.04.24

Учні 10 класу Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки (учитель - Людмила ДОМАШЕНКО) створили фільм про школу англійською мовою в рамках декади STEAM-освіта. Над фільмом працювали ліцеїсти: Кіндра Анастасія, Тарасенко Олександра, Ходатенко Єлизавета, Грушко Іван, Пазинич Михайло, Даниленко Дарія, Ус Артем, Глушко Вікторія, Барабан Іван, Власенко Владислав.

https://www.facebook.com/share/v/WzBDExAxdxFp8t3y/




05.04.24

Учні 2-А класу, які навчаються за програмою "Інтелект України", на уроці української мови створювали карту знань "Олена Пчілка" (учитель- Оксана ЛОБАС).

      

      




25.03.24

Олена Пчілка, 175 річницю з дня народження якої відзначають у 2024 році в Україні, зіграла велику роль у національному відродженні українського народу. Важко назвати таку гуманітарну царину, де б вона не залишила свого сліду: література, театральне мистецтво, педагогіка, перекладацька діяльність, журналістика, фольклор, поезія, етнографія. Вшановуючи пам’ять Олени Пчілки, учні 4-х класів (класні керівники Куліш Н.Ю., Древаль Л.М., Гірук О.В.) підготували та провели літературну світлицю "Олена Пчілка - незламна берегиня української культури".

У залі панувала надзвичайна атмосфера, створенню якої сприяли чарівні мелодії, вдало підібрані світлини, яскраві різнобарвні українські вишиванки, виставка ілюстрацій до творів Олени Пчілки, створених учнями.

Учасники заходу пригадали біографію активної громадської діячки, яка наполегливо та безкомпромісно працювала над розвитком та популяризацією української культури. Про це розповіли учні: Березовська Мар’яна, Зливко Кіра, Рудченко Марина, Гайдук Владислав, Рекута Антон, Стеценко Святослав, Геращенко Софія, Дрижак Назар, Огілько Діана, Штанько Софія, Свіщов Владислав, Павлюк Платон, Мокрицький Святослав, Довгаль Дарина, Макаренко Катерина, Косенко Іван, Мигаль Костянтин, Пасюта Арсен, Бондар Вероніка.

Справжньою окрасою заходу були пісні на слова Олени Пчілки: «Українка я маленька», яку виконала Березовська Мар’яна, під власний аккомонемент на бандурі (4-В клас),

«Годі діточки вам спать» (Макаренко Катерина та Пилаєва Аніта - 4-Б клас), «Гайда, дітки у садок» (Архипович Марія, Бондар Вероніка, Мигаль Костянтин, Тетірко Михайло 4-А клас).Пісня «Колискова» (на слова Лесі Українки) прозвучала у спільному виконанні учнів 4-А та 4-Б класів.

Школярі декламували прекрасні вірші Олени Пчілки: «Новину сьогодні зранку!» (Здойма Валерія, Богуш Вероніка, Булига Даніїл, Волощенко Олег, Дібрівна Дарія, Каламбет Анастасія, Кріль Анна 4-А клас), «Сніговий дід» (Мотрич Вадим, ІванченкоДарина, Живогляд Тимур, ПилаєваАніта 4-Б клас), «Мудра киця» (Лисак Софія 4-А класс), «Весняні квіти» (Рубан Василіса, Барабан Олександр, Герасименко Владислава 4-В клас).

Із захопленням присутні переглянули інсценізації байок: «Дрібненькі грушки» (Штанько Софія, Полтавець Данііл, Шелюг Антон, Шкаревьска Анна, Шешеня Микола 4-Б клас) та «Котова наука» (Удовиченко Павло, Тетірко Михайло, Колдун Анна 4-А клас).

Учні 4-В класу виконали пісеньку з інсценуванням «Ходить гарбуз по городу». Захід супроводжувався презентацією, завдяки якій діти мали змогу познайомитися із світлинами про життя і творчість Олени Пчілки, історичними місцями Гадяччини.

Кульмінацією літературної світлиці стала пісня «Любіть Україну» (сл. і муз. Н.Май) у виконанні учнів 4-В класу, яку підхопили глядачі у залі.

Організація освітнього процесу на прикладі життя і творчості славетної землячки у Гадяцькому ліцеї №1 імені Олени Пчілки сприяє утвердженню української ідентичності у ліцеїстів. Саме такі заходи сприяють цьому. Адже життя цієї сильної жінки - приклад для молоді.

      

      

      

      

      




20.02.24

Учні 2-В класу (учитель - Галина КСЬОНЗ) намалювали малюнки до казок Олени Пчілки.

      




19.02.24

Учні ГПД 3-х класів Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки (учитель- Світлана РУДЕЦЬКА) підготували вистави за мотивами казки Олени Пчілки "Мишача рада" та записаної нею народної притчі "У пригоді".

      

      




12.01.24

Вітаємо ученицю 9-Б класу Анну Сушко та вчителя української мови та літератури Тетяну Бердник із перемогою - 2 місцем у конкурсі Малої академії наук Гадяцької міської територіальної громади.

Тема наукової роботи «Жанрова різноманітність творів Олени Пчілки для дітей» особливо актуальна, адже заклад розпочав активну підготовку до відзначення 175-річчя з дня народження нашої землячки. Роботу присвячено дослідженню та аналізу збірки дитячих творів Олени Пчілки «Годі, діточки, вам спать!». Мета – встановити жанрову та тематичну різноманітність творів Олени Пчілки для дітей. Актуальність дослідження полягає в тому, що творчість письменниці недостатньо вивчена і ще чекає ґрунтовних, глибоких розвідок та аналізу. Адже її творча і громадська спадщина є досить актуальною для сьогодення тим, що вона велику увагу приділяла принципам національного виховання молоді. Завдання роботи: з’ясувати жанрову та тематичну різноманітність, притаманну збірці «Годі, діточки, вам спать!», виокремити та проаналізувати, яких тем торкається письменниця у дитячих творах. У роботі систематизовано жанрове різноманіття збірки «Годі, діточки, вам спать!». Виявлено, що тут представлено як авторські твори письменниці (вірші, оповідання, казки, байки), так і зібраний нею фольклорний матеріал (казки, пісеньки, загадки, спотиканки тощо). Також доведено, що більшу частину матеріалу збірки становлять поетичні твори. Вони сповнені радістю, оптимізмом, любов’ю до життя, навчають добру. Майже в усіх віршах поетеса зображує природу, спілкування людини та тварини, родинні стосунки, любов матері до дитини. Виховний зміст мають і казки, оповідання та байки Олени Пчілки. Сміховинки, спотиканки, загадки, шаради, пропоновані письменницею своїм маленьким читачам, розраховані були не тільки для розваг, а також мали розвивати увагу, логіку, пам’ять, формувати особистість дитини. Отже, жанрове та тематичне розмаїття збірки «Годі, діточки, вам спать!» дійсно вражає. Зичимо Анні й надалі успіхів та наснаги!

      

      

      




02.01.24

У журналі ПАНО "Постметодика", присвяченому освіті Полтавщини в умовах війни https://drive.google.com/file/d/1PEK1dAiyqjnRULANM0QPtFOoRa_7C-QZ/view?usp=sharing, опубліковано статтю завідувача кафедри філософії та економіки освіти, кандидата педагогічних наук ПАНО ім. М.В. Остроградського Л.В.Литвинюк "Лідерська освіта перед викликами війни", у якій розповідається також і про багаторічну діяльність Гадяцький ліцей №1 імені Олени Пчілки, систему роботи, форми і методи організації освітнього процесу в закладі по популяризації життя та творчості Олени Пчілки, до відзначення 175-річчя з дня народження якої ліцей уже розпочав роботу: https://pchilka-litsei.in.ua/pchilka_today.php.

Педагоги школи ділилися досвідом роботи по розвитку лідерських якостей на прикладі вивчення біографії та творчості видатних людей, зокрема Олени Пчілки, на двох обласних семінарах спеціальної дослідницької групи ПАНО "Філософія лідерства в освіті".

Про освітню діяльність ліцею у цьому напрямку можна дізнатися за посиланням: https://pchilka-litsei.in.ua/museum.php

      

      

      




15.12.23

У закладі розпочалася активна підготовка до відзначення 175- річчя з Дня народження Олени Пчілки. Бібліотекар Світлана Витушинська провела з учнями 5-Б класу захід "Різдво в родині Олени Пчілки", який розробила в рамках підготовки до відзначення славної дати нашої землячки. Ліцеїсти відчули атмосферу свята, слухаючи розповідь, переглядаючи фільм, беручи участь у дійстві, споглядаючи інтер'єр, який був наближений до часів Олени Пчілки.Учні дізналися, що Косачі не лише святкували Різдво 25 грудня, але й писали та перекладали твори на новорічно- різдвяну тематику. Зокрема, у 1919 році світ побачила "Книжка-рідвянка" Олени Пчілки. Так на прикладі сімейної педагогіки письменниці, перекладачки, громадської діячки, фольклористки, етнографа виховується не одне покоління українців.